Slovensko alebo zahraničie?

Príspevok v téme: Slovensko alebo zahraničie?
Linda1227

Ahojte, mám takú otázku, budem rada keď mi napíšete svoje postrehy, prípadne poradíte :)
Mám vyštudovanú strednú školu s maturitou, konkrétne Obchodnú akadémiu. Škola k ničomu, ale absolventi by sa mali uplatniť ako asistentka, referentka, sekretárka... Neuplatnila som sa. Po skončení školy som bola šokovaná realitou na Slovensku. Zostala mi iba práca vo výrobe na smeny alebo práca predavačky. Nastúpila som na absolventskú prax do dopravej spoločnosti. Skúsenosť dobrá, akurát mi tu prax vôbec nikto nebral do úvahy. Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla odísť do anglicka. Bol rok 2012. Začala som samozrejme s menej kvalifikovanými prácami, neskôr som sa pracovala v kancelárii pre pizzeriu. Výborne som sa zdokonalila v anglickom jazyku. Život tam bol fajn, peniaze tiež. Ale.. chýbala mi rodina, priatelia, ale kvôli nim som sa pred pol rokom vrátila naspäť. Začala som si hľadať prácu na Slovensku, no mám pocit, že sa tu nič nezmenilo. Fejkové pohovory, rodinkárstvo, poslala som veľmi veľa životopis, vo väčšine prípadov sa neozvali. Znova mi zostáva len práca v obchode za pokladňou alebo výroba. Mám 27 rokov. Budúci rok mám v pláne podať si prihlášu na VŠ - ošetrovateľstvo. Premýšľam či sa vrátiť späť do zahraničia alebo sa zamestnať tu a popri práci hľadať niečo lepšie. Čo si myslíte Vy? Mali ste podobný problém? Ako ste to vyriešili?

Debo

Neviem naco som sem prisiel znova...
Utocit zacal niekto iny nie ja najma ked znevazoval pracu opatrovateliek,ved np on sa pozrie hrdo do zrkadla ak bude taku pomoc na starobu potrebovat.
Nemam ziadne velke ego atd asi by som sa neuchadzal na absolventske pozicie ked som robil 3roky fin managera nie?robil som aj uctovne konsolidacie spolocnosti v zahranici ,ale skoda tu niekomu nieco hovorit to ego je asi vase vysoke nie moje...predpokladam ze vy tu snorite a davate ludom rady velmi casto a liecite si to vase ego.
Np bolo to uplne zbytocne sem nieco pisat len som si potreboval vyliat zlost a nasiel toto forum kde som chcel podotknut ze na sk maju problem sa zamestnat aj skuseni ludia z praxou,a vidite ako to cele dopadlo tak nic...ano som neschopny hlupy placko mudrlant fnukac atd... dakujem ze ste mi otvorili oci...teraz budem ja big boss na forume a davat rady ostatnym zlahcovat ich situaciu a ponizovat ich!! Good job
Mozno ste jeden ztych premudrelych personalistov na sk, kto vie :)))

Dakujem za vase rady a som rad ze nie som na tom az tak zle.
Tak nech sa Vam vsetkym dari,najst si pracu alebo napravit svoje ego!
Ahojte

psycholog2

Jax to co tu napisal plati pre vsetkych stazovatelov,egacoch, mudrujucich, zavistlivcoch, tarajoch, gagajoch. ked im napisete pravdu hned zacnu utocit. som pastikar a jem oravakov chlieb!

Jax

Debo - uz len z toho co tu pises vidiet, ze na to ides zle. Po prve mas na moj vkus prilis velke ego. Pises aku ty mas prax a zahranicnu vs a neviem co vsetko. Naco ti je potom dalsia vs? Taky macher a nevies ake su sk vs stratou casu? To, ako tajis aku mas skolu je tiez vseliake. To, ako si nadavas tiez nie je ok.
Dalsia vec, vratil si sa na sk naslepo? Preco si si nieco nehladal este zo zahranicia?
Kto si nevie najst v BA pracu, robi urcite viac veci zle.

Debo

Uz som nechcel na nic reagovat ale ok...
Myslim si ze pan oravak sa ma tak velmi dobre ze musi chodit a prispievat na toto forum vsak?pozriet do zrkadla by sa malo velmi vela ludi na sk...najma ti uspesni!
Alebo mu prislo smutno ze sa zvysila min mzda a priplatky za pracu v noci,bikend atd? Co bude postihovat hlavne pekarne ktore so svojou nizkou marzou na predaj jedneho vyrobku dost ovplyvni..
Na podnikanie treba kapital,svoje som ukoncil koli neustalim zmenam v legislative a pokut...som zvedavy ako vam to dlho vydrzi lebo ja napr (ak nic do 1,5mesiaca) padam prec.
Mozem ti potom poslat pohladnicu?a opytat sa ta ako sa tebe dari a ako ide na orave? Ty pastekar....
Ok idem off...dik za diskusiu a vela stastia

duni72

oravak to myslite vazne co ste napisali? ci sa na seba mozeme pozriet s hrdostou do zrkadla? a vy sa na seba mozete pozriet do zrkadla za tie sproste reci? hanbit by sa mali iny a nie ludia ktory cely zivot poctivo pracuju !!!

Linda1227

pre Oravak: Tak sa smej aj ďalej. Som rada, že sa Ti darí. Vieš, nie každý môže podnikať. Sú tu aj slabé kusy ako si poznamenal, ktoré vytierajú rite rakúskym dôchodcom. A nemajú sa za čo hanbiť. A hrdosť pozrieť sa do zrkadla? Hanbiť, pozrieť sa na seba do zrkadla by mali ľudia ktorý kradnú, lenivci a darmožráči a nie ľudia čo poctivo pracujú. Troška skromnosti a pokory by to chcelo z Tvojej strany.

Oravak

Ja sa tak smejem, ked toto citam, ako tu ludia placu a aj u nas na Orave, ako je zle, ze bez znamosti sa neda, vlada nepomaha atd.
Ved ja som sa tu pozrel, co by som mohol, nespekuloval, nehorekoval, nebal sa, otvoril som si pekaren, zamestnal ludi a vyvazame niektore nase produkty az do Bratislavy pastikarom a mam sa velmi dobre v chudobnom kraji, ktory kazdy zatracuje. Ludia su iba lenivi a placlivi, nevedia sa pobit so zivotom. Ale slabe kusy nech si idu vytierat zadky rakuskym dochodcom za par supiek, ked si to prerataju na tie 2 tyzdne po 24 hodin, ktore tam musia byt k dispozicii. Ked sa vedia rano pozriet do zrkadla na svoju hrdost, tak nech sa paci. Hocico si mozete otvorit, staci zacat v malom, ale hlavne poriadne makat, o nicom inom to tu nie je. Viete kolko veci a sluzieb ludom chyba, velmi vela, staci mat otvorene oci a riadne s chutou sa do toho pustit!

Majky13

Zdravým vás môžem sa opytat či niekto neviete či je možný umelý spánok len aby trval 24 hod. Lebo mal som nehodu na ktorú si vôbec nepamätám a ani jak som bol v nemocnicy len take sem tam záblesky jak vo sne že som jedol a chodil na wc a po chodbách a potom ako zena prisla po mna a záblesky z cesty si len pamätám. A bol som tam len 9 dni. A keď som videl auto na fotkách tak som bol presvedčený že som to neprežil bo vyzeralo hrozne. Kolega našťastie dopadol dobre. To sme sa vracali s kolegom z prace a v Rakúsku nás na diaľnicy zrolovav kamión ktorý z 3 pruhu prešiel až do prvého no proste hrôza. A mám take pocity že sa ľudia zmenili aj určite veci... Stále má napáda či tu som či to nieje len take ako že. A chodím aj do psychiatra kvôli tomu že som mal úderu hlavu aj som mu povedal že aké mám pocity a dosť mi pomáha ale ja stále hladam a hladam. Prosim odpíšte mi dalujem