BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

Z-uzka

mishka
Na fórum patrí každý, kto sem patriť chce.. A vôbec nie si na nič, to sa stáva každému, že zakopne, pozri na mňa, aj ja som včera zakopla, no ráno bolo už lepšie, trošku som si dnes aj pocvičila a cítim sa dobre.. :) A vidíš včera večer mi bolo mizerne :((
Nemáš sa za čo hanbiť, nikto na svete nie je dokonalý a občas chybuje, takže hlávku hore a ide sa ďalej :))
Myslím na teba, drž sa :))

Alternativa

Misha,
dnes o 13.34 hod. to bolo to spravne. O 18.08 hod. opat depka, nesplnenie svojho predsavzatia. Pozri, takmer 7 hodin si bola relativne stabilizovana. Myslim, ze je to hlavne u Teba malicky uspech, ci nie? No, proti vcerajsku s tymi 2 kapucinkami urcite.
A este cosi: ano, Zuju ma pravdu a je tiez Tvoj uspech, ze si to uvedomujes. Lutovanim a jajkanim "ja to neviem, nedokazem,..." nic v nasom zivote nezmenime. A nielen Ty, Misha ale nikto z nas, to mi ver. Takze?
Aha a preco banan - inak korekcia jedalnicka je vylucne v Tvojich rukach moja :o)
BANÁN
Účinky :Vďaka obsahu tryptofanu je vynikajúcim antidepresívom, ktorý pozitívne vplýva na náladu. Sú ideálne pre ľudí, ktorí potrebujú vytrvalosť, silu a sústredenie.Majú vysoký obsah magnézia (36mg/100g) a draslíka (382mg/100g). Jeden-dva banány zlepšia náladu a pomáhajú zaspať.

igris

mishka a co ti brani aby si teraz trochu nieco zjedla, ale aj ked nezjes, nemusis odchadzat nikam, radsej si poriadne precitaj temu co zalozil Pista a skus nieco napisat. napr. o svojich pocitoch ked pijes viac a menej, nie staznosti , ale ci citis niaky rozdiel, alebo je to jedno.....

anka

ja na teba nemozem kaslat,to tak v zivote nechodi,jedina sekunda moze vsetko zmenit,ak clovek chce...p.s.to nemozem vymen za nechcem

misha

anka: ja už z diaľky počujem zuju!: nedá sa na mňa spolahnúť, stále len sľubujem a nič z toho! A má pravdu! Naozaj má pravdu. Neviem, načo sa tu hrám! Fakt neviem. Je mi z toho nanič, myslela som, že dnešok zvládnem, že to pôjde, že to jedlo dodržím...a nič z toho...len na obed zelenina dodržaná, ináč nič...ako vždy...

misha

igris, nepatrím do tohto fóra, nepatrím na tento svet. Neviem dodržať to, čo sľúbim!:-( Hanbím sa za to:-( Namiesto presnidávky bol rohlík s troškou tvarohu...lenže som to nevedela stopnúť, na 5min. som bola sama doma, išla som zvracať:-( Nemám šancu. Buď som ja taký slaboch, alebo ma tá choroba silno drží:-( Ale asi to prvé:-( Nebudem vás už nikoho zaťažovať, mala by som odtiaľto odísť.
Ale ešte sa vám chcem poďakovať: Ďakujem.