BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

igris

ahojte mishka a Z-uzka, ja sa na vas nehnevam, ano mali ste pravdu asi som do toho nechala trochu viac vtiahnut, inak myslela som na vas dost dlho :)
Misha prosim zarad do svojho jedalnicka aj surove ovocie a zeleninu su pre tvoj organizmus veeeelmi dolezite. Pista ale aj iny, toho tu dost popisal aj povysvetloval, myslim ze sa z toho da povyberat a Alternativa istu dobu pisala o sezonnom ovoci, tiez zaujimave, vsak chceme byt krasne :) . Prajem prijemny den

misha

Ajoj Alti, dúfam, že sa nenahneváš, ale trochu som pozmenila dnešný jedálníček. Som rozhodnutá "nakopnúť" tú chorobu do zadku! Takže: ráno: bolo kapučíno, na obed: teraz- 150-200g mrazenej zeleniny, a bude olovrant- detská výživa, a večer biely jogurt. Tak čo hovoríte? Viem, že budem mať výčitky, možno plač, ale chcem to zvládnuť...

alti

Dievcatka,
nezabudnite na pitny rezim dnes, ale nielen cistu vodu, aj ten zeleninovy vyvar, stavicky, ovocie, zeleninku. Detoxikacia nie je o hladovani, vsak Pista? Ved je spln :D
A skuste zabudnut na tie vreckove rychlouvarene vyrobky a produkty pre diabetikov, tj. s umelymi sladidlami. Moderna medicina dnes uz ani diabetikov "nedrzi" na umelych sladidlach. Je to sama neziaduca chemia.

Z-uzka

Vidím, že včera sme tu s Mishkou urobili trošku menší rozruch, hlavne voči Igriske. Tak by som sa jej chcela ospravedlniť, ak to zobrala veľmi osobne. Asi si to nemôžeš tak brať k srdiečku a zamýšľať sa toľko nad tým, pretože ppp sú asi nevysvetlitelné.
Nikedy sú zaáhodu aj pre nás samotné. Tiež často krát neviem, prečo robím, to čo robím. Ako som už spomínala, akoby som bola zajatcom vo vlastnej mysle.
Tak dúfam Igriska, že ti to celkom nepokazilo večer a mohla sa aj vyspať.
Tak všetkým pekný nový dník :))

Alternativa

Igriska,
je to velmi zlozite, aj ja sa v nich "zamotavam" obcas a casto je mi tiez do placu. Preto som uz davno pochopila, ze treba poradit, podat pomocnu ruku. A to je vsetko, nic viac nemozeme. Verim, ze si rady precitaju dievcata, co budu pocuvat, zamyslat sa, pisat si a smerovat ku zdraviu. Mozno ten navrh pristupu k pomalemu uceniu sa jest /navrh jedalnicka/ by sa niekomu hodil ako prvy krok.

igris

to bolo o com ? :((((((((((((((
"kokso" je mi z vas normalne do placu ! ....odhalila psychologicka...sorry podla mna je to normalne klamstvo aspon u nas doma sa tak tomu hovori a hlavne nerobi.