Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

slobodnemaciatko

Mirec, nemusim sa tebe, ani nikomu spovedat, preco si myslim, co si myslim.

A mila autorka, tu to nefunguje tak, ze toto je moja tema a budes vyhadzovat odtialto ludi, ktori sa ti nepacia.

Beee

@mirec411: ďakujem ti veľmi pekne za podporu, plne sa stotožňujem s tým, čo si napísal a lepšie by som to nevyjadrila, veľmi si to cením! Čo sa týka tvojho prvého príspevku v tejto téme, pokiaľ by si ma vedel odkázať na nejaké relevantné materiály, či už prednášky alebo odborné články na túto tému, bola by som ti vďačná, keďže ma zaujímajú rôzne uhly pohľadu na túto problematiku, preto som aj založila túto tému, aj keď vo veľkej miere nebol pochopený jej účel :). Súhlasím, že ide o veľmi komplexnú tému a ani nečakám, že ju niekto obsiahne v príspevku na fóre.

@klapo: ty, bohužiaľ, nie si ani na úrovni tej školáčky na základnej škole... Bezdôvodne si začal atakovať moju osobu a ako to napísal koniec-koncov aj mirec411, keby si ma stretol v reálnom živote bez anonymity na tomto fóre, neodvážil by si sa povedať nič a už vôbec nie takým tónom, akým prezentuješ svoje príspevky tu. Maj preto prosím aspoň štipku rešpektu a keď si presvedčený, že tento príspevok je pod/nad úroveň tvojho intelektu, tak do tejto témy prestaň prispievať a zároveň atakovať iných, ktorí chcú diskutovať na určitú tému, čo je účelom každého fóra. Niekedy je lepšie nepovedať nič, ako povedať niečo len preto, aby si niečo povedal. ;)

klapo

mirec,

autorka sa pytala na nazor. Tak som jej ho napisal. Nie je to nic osobne, len to , co si o danej veci myslim. Tema je to vynikajuca, ze ktosi-kdesi sa vyjadril, ze nieco by nefungovalo, keby muz uspesny v niecom stretol nejaku uspesno-emancipovanu zenu, tiez v niecom a obidvaja mali po tridsiatke.

Teraz sa ta opytam ja. Ked sa stretne cierny bodkovany chrobak a modry pavuk a obaja maju nad 2 centimetre, co sa stane? Lebo ludia na zastavke hovorili, ze to nedopadne dobre,

mirec411

slobodnemaciatko -...a čo je na "klapovom" príspevku pekné?!
To znevažovanie naozaj dobrého príspevku, alebo dokonca autorky?! Ľudia moji... ak sa niekto nezhodne s vašimi názormi, tak strácate rozvahu a aj súdnosť. Za súhlas iného predáte svoju česť a meno? maciatko, konkrétne v tvojom prípade som prekvapený...
---------------------------
Už som to tu raz napísal - "vnímavosť" robí ľuďom obrovské problémy. No a nepochopenie v kombinácii s osobným egom len dokončuje dielo skazy.
Prečítal som si celú diskusiu, ...a môžem povedať, že (zdanlivá)anonymita na fóre akoby uberala ľuďom schopnosť debatovať aspoň na slušnej úrovni a s kúskom úcty k iným názorom (teda k ľuďom). Česť výnimkám, ale inak samá hrôza.
Fakt je to tu hrozné..., akoby tu nešlo o priateľskú komunikáciu a slušné vymieňanie názorov, ale o preteky kto je múdrejší a kto má väčšie ego. Písali by ste tak aj pod vlastnými menami s plnými údajmi? Pochybujem...
"Maska by mala zakryť pravú tvár, lenže pri písaní masku nevidieť."

mirec411

klapo, (07.01 hod.) - ty si ďalší vnímavý človek na fóre, čo? :D ...a ešte aj s dávkou ""sarkastického"" humoru, ktorá podčiarkuje výšku tvojho ducha. Neuraz sa, ale je fajn najprv si myšlienku premyslieť a potom ťukať do kláves.
------------------
Beee, dala si vážnu tému a rád by som si o nej niečo napísal, ale to by bolo dlhé čítanie. Tento nový fenomén chápania "emancipácie" vo vzťahu je naozaj novým prvkom (...u nás), v ktorom majú tzv. "emancipované ženy" rovnaký chaos, ako aj "úspešní muži" (...aj muži všeobecne).
Samozrejme ten zmätok vidím aj v tejto téme (...inak v praxi už asi po tisíci krát), keď sa zmiešava celkové porozumenie (- ktorého základ vychádza z povahových a charakterových vlastností M/Ž) ...s materiálnym pohľadom na muža a ženu, ako na emancipovanú a úspešného.
Toto sú dve rozdielne veci, z ktorých tá druhá nemá s vytvorením kvalitného, pekného, harmonického, šťastného... vzťahu (- nech si to každý nazve podľa seba), NIČ spoločné.
Ale ako som už napísal - toto je téma na dlho. Asi tak na dvojhodinovú prednášku :)
Dosť ma pobavili vyjadrenia tvojich kamarátov - diskutérov, z ktorých ani jeden nevystihol (ani len okrajovo) skutočnú realitu vzťahov emancipovaných žien a úspešných mužov. V podstate ma ich názor neprekvapil, ale... z určitého pohľadu tak trochu aj áno.
A to je asi tak všetko... ostatné chce kávu a čas :)

klapo

Beee,

pravdu povediac, mne ta tema pripada ze nielen ze nic neriesi, ale ako keby bola pisana na urovni nejakej skolacky na zakladnej skole. Je tam jednoducho 90% spekulacii, co ked taky stretne taku a ludia ti maju vyvestit ze co sa bude diat.Ako na co by bol emancipovanej zene muz. Ked je raz "nezavisla", tak muza nepotrebuje. Ci potrebuje ho na to, aby je tlieskal, ze je "nezavisla"? Ci nie je az tak nezavisla?

Beee

@klapo: účelom fóra nie je výlučne riešenie problémov a len tak mimochodom, aj to, čo je problém je relatívne. Predmetná téma, do ktorej prispievaš je zaradená v kategórii Vzťahy, príde ti to ako vyslovene téma týkajúca sa zdravia?

@funeral director: nesnažím sa nič vyriešiť, zaujímal ma len názor iných ľudí, ako som koniec-koncov písala aj v úvode.

Funeral director

BeeeKed mne to stale pripada ako by si chcela pochopit na zaklade dvoch individualnych prikladoch vseobecny trend. To sa v tomto pripade neda aj ked to je lakave, ale ak ti to vyhovuje.

Zenske zbrane maju vela podob, raw sexualita je len jednou z nich, hlavne ta vnimana v klasickom slova zmysle samozrejme ze tu si mozu vo vrcholovych poziciach strcit. No zalezi aj o ktorych 'vrcholovych' poziciach hovoris u niektorych to je bez problemu. Zeny to vo vrcholovych poziciach nemaju tazsie, tam to ma tazke kazdy. Ak to chce zena nieco dosiahnut tak urobi to co kazdy a nevyhodu prepracuje na svoju vyhodu v dosledku coho jej menej zenskeho zastupenia na jej levele v rebricku bude nakoniec vyhovovat tiez. Ak je to pre nu nevyhoda tak tam nepatri. Prirodzena selekcia at the best (a best je to co chces). Neprirodzene ju narus a dostanes degradovane vysledky. Ale uznavam ze nariekat nad problemom a nechavat ho vyriesit niekym inym je lahsie.

klapo

Beee,

ked budes mat nejaky konkretny problem, tak potom ho sem napis. Toto je forum o zdravi, nie o tom ci sa nejaky modrooky muz po tridsietke , hodi k hnedovlasej zene po tridsiatke. Rozumies tomu, ci ti to mam napisat pomaly?