Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

slobodnemaciatko

Beee skus si precitat po sebe, co pises. Na klapov pŗispevok, kde poukazal na to, ze uspech je muzsky element si nam obom napisala, ze tym obhajujeme vlastne zlyhanie (uspechu). Na to som ti napisala, ze jedina uspesna si teda ty.
Ale vzhladom k tomu, ze musis mat prevahu, nie kvoli tomu, ze si mi nariadila mlcat, viac s tebou diskutovat nebudem.

Beee

@slobodnemaciatko: vieš čo je vtipné? Že na to, načo ukazuješ prstom pri iných prispievateľoch (bez toho, aby to robili), robíš len ty sama. Z akého dôvodu si vzťahovačná? Nikde som ani náznakom nenasvedčila tomu, že by som sa považovala za jedinú úspešnú ženu. Dám ti radu - niekedy je mlčať zlato namiesto povedania niečoho len preto, aby sme niečo povedali. ;)

Beee

@slobodnemaciatko: ty píšeš o potrebe vysvetľovania svojich príspevkov iným, ja by som teraz pre zmenu tebe rada vysvetlila a znovu zdôraznila, že som narážala na to, že úspech nie je mužský element a nesúhlasím s tým, Klapo neponúkol žiadne vysvetlenie. Obaja akoby obhajujete takýmto postojom zlyhanie, alebo vyjadrujete svoj alibizmus, resp. taký dojem to vyvoláva. Ja vám to neberiem, žite tak, ako chcete, ale sú aj ľudia, ktorí sa s takýmto postojom nezmieria a idú si za svojím bez ohľadu na pohlavie a iné irelevantné faktory.
Obaja ste možno prehliadli, že podstatou tejto témy je pohľad určitej kategórie mužov na vzťahy, a nie riešiť, či ženy môžu byť úspešné a zároveň byť ženami - pretože to, že to je možné, je fakt asi tak, ako je fakt, že Zem je guľatá - samozrejme v oboch prípadoch sa nájdu ľudia, ktorí budú tvrdiť opak bez relevantných argumentov. :)

slobodnemaciatko

Beee,

ano, uspech je muzsky element a klapo ti vysvetlil preco.
Atakovat? Kludne mozes mat iny nazor, ja som napisala, ze nie vsetky uspesne zeny potlacaju zenskost. Ty si to zovseobecnila na vsetky. Poznam dost vela uspesnych zien, u ktorych to tak je a nie su to zeny, ktore pracuju niekde v banke, ci na urade a myslia si o sebe, ze su uspesne.
Rozlisuj a nebud vztahovacna.

Beee

@klapo: Keby si si prečítal môj príspevok, určite by si na základe čítania s porozumením pochopil, že nič z toho, čo som napísal som na mysli nemala. ;)

Beee

@Kalgan1: myslím, že po tvojej reakcii bude už akákoľvek ďalšia zbytočná. :) Ďakujem ti za komplexný prehľad, takto som sa na to nepozerala a práve som pochopila, že takéto racionálne vymedzenie faktorov má oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako nejaká vzorka názorov. Ešte raz ďakujem :)

@slobodnemaciatko: nemusíš ma skryte atakovať len za to, že mám iný názor ako ty. Vo svojom predošlom príspevku som vyjadrila, že nesúhlasím s tvojím pohľadom, na čo mám právo tak, ako ty máš právo na svoj názor, ktorý rešpektujem aj napriek tomu, že mám názor iný. Ešte doplním, že som narážala najmä na tú časť o tom, ako je podľa teba úspech mužský element, čo je, dovolím si tvrdiť, úplná absurdita. Pokiaľ to ale ty takto vnímaš, čo má určite svoje dôvody (viď príspevok od Kalgan1), je to tvoj postoj, na ktorý máš právo.

klapo

Neviem, co si predstavujete pod pojmom uspesny muz a uspesna zena. A este naviac samostatna a emancipovana a nezavisla k tomu. Ako to ze vyzera zena ako z reklamy , alebo tv serialu neznamena, ze taka je. Vacsinou sa to prejavuje len recami. Ako daj si otazku. Kto postavil dom v ktorom byvas? Kto urobil cesty, chodniky, auta, nakupne centra? Kto yyvaza smeti? Kto ti zabezpecuje dodavku elektriny, opravuje vedenia a zabezpecuje uplne zakladne veci k zivotu? Su to zeny, s peknymi postavami s fitka, ktore sa staraju akurat tak o seba, svoj vyzor a chodia na vysokych podpatkoch , maju pracu, kde len rozpravaju, mudruju, a hraju sa na dolezite a nenahraditelne? Jazdia na aute, pretoze to je znak uspesnej zeny?

slobodnemaciatko

Beee,
je tam napisane, ze nie vsetky. Mna velmi mrzi, ze dospelym ludom musim poukazovat na napisane.
Dvaja dominantni jedinci spolu budu bojovat o moc a nemozu spolu fungovat, lebo by sa pozabijali. Dominancia oi znaci aj prevahu. Ako mozu mat dvaja dominantni jedinci vo vztahu prevahu? :-) Je potrebne rozlisovat sebavedomie a dominanciu.