Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

fonte

Ti chlapi maju uplnu pravdu. Zena ma byt jemna nezna bytost, ktora je obetava a verna, uz len to Vase krasne telo je toho znakom, co je koho uloha, aj ked moderna doba vsetko zmenila.
Mne sa zda, ze skor ty hladas niekoho, koho by si mohla komandovat.
Inac vy niektore zeny ste zaujimave stvorenia, ani z voza, ani na voz. Ak je chlap bohaty, ma si hladat tiez bohatu a uspesnu?
Tak v tomto segmente si pozri, kolko takych manzelstviev vydrzi a zistis, ze len velmi malo. Lebo su to dvaja kohuti na smetisku, z ktorych chce kazdy dominovat, lebo ten uspech ich postavil do role velitelov. Ale to je smutne.
Nie dohodnut sa, doplnat, pomahat si, ale dominovat. Aku ulohu chces vo vztahu a v manzelstve? To by malo byt o vzajomnej ucte, pochopeni a spolocnych cieloch, ktore ziadas aj ty. A o podpore a pomoci jeden druhemu, doplnani sa.
Musi to byt tak, aby ani jeden netrpel pocitom, ze je komandovany. Take win-win.
Toto musia pochopit ale samozrejme obe pohlavia.
Ano, na uspesnych chlapov sa lepia aj zlatokopky, co ani len caj nevedia uvarit, na druhej strane su aj taki chlapi, co chcu len sluzku. Tak to je a bude, treba len hladat a kto hlada, najde, azda :D

Beee

Po dlhšej dobe som otvorila toto fórum a popravde ma prekvapila odozva na moju tému. Nemám síce priestor na prečítanie všetkých príspevkov od môjho posledného, prečítala som si teda len poslednú stranu. @Akonato, som rada, že aspoň niekto zdieľa obdobný názor :)

Akonato

Chcu niekoho kto bude drzat hubu a robit vsetko co si zmyslia.Takeho kvazi zadarmo otroka.Keby mali nejaku empatiu v sebe tak by nad takym niecim nerozmyslali.Mne by nevadilo keby mal muz firmu robil manazera a ja svoju firmu a robila si manazerku.Okrem toho z coho si ma zena setrit, ked maju nizsie platy a muzi chcu aby sa same financovali a tym ze sa stara o decka a domacnost zanedba karieru nic nezarobi a ma nizsi dochodok.Zeny tuzia byt chudobne? To skutocne? Co moze chlapovvi vadit keby som viac zarobila.Vzdy som mala ambicie nikdy ma nebavilo byt za pasom.Ako B2 pise, ze zeny nemaju nic chciet- byt skromne a netuzit po sexe.Vsak to je sikana.Vaak zeny tuzia po romantike od chlapa ju nedostanu- naco by mi taky chlap bol, co ma este obmedzuje..To ked nejaka zena pise ze s muzom 2 roky nemali sex tak ja by som sa s nim rozviedla.S impotentom takisto, ked uz sme pri tych feministkach :-))

1sandra

Nikdy pred muzom nepotlacaj svoju silu (ani ju nezneuzivaj), lebo vdaka nej toho nespravneho odradis a spravneho pritahnes. To, ze sily maju byt prirodzene vyrovnane u oboch je bez pochyby, no hrat sa na slabsieho ci silnejsieho nez si len preto, aby si niekoho nestratila ci odohnala sa proste nevyplaca.

Lonely_Wolf

Tiež tomu nerozumiem(som muž). Ja sa pri sebavedomých emancipovaných ženách rozhodne necítim ohrozene ani nič podobné, som za rovnosť. Neviem prečo by mal skutočný chlap chcieť mať niekoho pod sebou, ja uprednostňujem mať rovnocenného "súpera", to je výzva pre chlapa ;)

BJ 2

Bee- precital som len prvy prispevok, ale na beton, som sa zamyslel, naco moze zena zakladat takuto temu... mna by to nikdy nenapadlo riesit. A je to jednoznacne, mas strach, ze sa ti taky neujde kvoli tomu, ze ty si si vydobila, ze si emancipovana, ci ako to volas, a vies sa o seba postarat aj sama, budovala si aj karieru, a teraz ti hrozi, ze si kvoli tomu nenajdes rovnakeho muza, lebo ti vzdy chcu take viac "priveskove"a jednoduche zeny. Oni od tych zien potrebuju len par veci, a to lasku a nehu (to im da aj priveskova zena), sex (to im da aj priveskova zena, to ze je priveskova, neznamena, ze je v postely nemehlo, prave naopak), a trochu pomoct s domacimi pracami (casto aj uplne), lebo to sa im nechce robit. Ale to by u nich nebol problem, keby to nevedela robit, dnesne zeny su coraz viac rozmaznane a nemozne aj co sa tyka varenia, gazdinkovskych povinnosti, to co manzelky sa vzdy od starych ucili robit (teraz si kupuju hotove jedla/cina, neporiadok mavaju casto horsi nez muzi... v podstrate jedine co sa naucia, je roztahovat nohy a manipulovat a zvadzat muzov a to je ich polka roboty). Cize hovorim, ze taky uspesny, si na aj na domace prace kludne zaplati gazdinku, nepotrebuje to nutne od zeny. A to je vsetko. Nebudu viac riskovat, lebo takto to bude fungovat a staci mu to. Naco by potreboval emancipovanu zenu, ktoru vidia ako konkurenciu (ak nahodou zarobi viac, bude ho hryzt jeho ego... su to zbytocne problemy pre neho... ved taku si necha len ako kamaratku/kolegynu v praci a tam sa obcas s nou pobavi na obchodnej urovni, to mu staci. Domov dojde, ma sex, ma nehu, je upratane, navarene... neskor bude mat deti, zahra sa s nimi, ona ich postazi. A je to. Co len takemu muzovi vadi, je, ked je zena " ingelitentna" , to znamena, ze neni, ale mysli si, v skutocnsti ma len velke ego, velke naroky... taka jednoducha zena nebude mat velke naroky. Ale ona ano. A takisto bude vela veci od neho ocakavat a tak, nebude moct byt celkom panom svojho zivota ("to co si kupil za dovolenku", "to co si kupil za auto" a podobne... ). Cize dobre ti to povedali. Ty ked si dominantnejsia, sebavedomejsia, emancipovanejsia, mala by si hladat viac muzov so zenskymi vlasnostami, a potiahnut viac vztahu. Zabudni na 50:50. Pri tej emancipacii a egu, to bude skripat. Muz, ktory je uspesny, chce mat 60-70% niekedy aj 80% vztahu. Chce taku jednoduchu skromnu, nebudu problemy. S tebou problemy budu, stale to bude skripat. Preto je tato nova vlna emancipacie blbost... zeny take nikdy neboli. Zene sa nehodi prilisne ego, sebavedomie, prilisna obchodnost a podnikatelstvo, a ta emancipacia. Je to blbost, ktoru vymysleli feministky, ale take zeny niesu dobre manzelky, a rozpadaju sa im manzelstva, alebo ostavaju same. Mozes to vidiet. A deti trpia, lebo prakticky nikdy nebudu mat kvoli tomu zenu a muza na cely zivot, nerozbite manzelstvo. Vzdy take maju za sebou kopu muzov a kopec stroskotanych vztahov. Vacsinou kratke, do 5 rokov. Kto take zeny chce, naco? Ved maju navyse veci, ktore muz nepotrebuje, a skripe to. Zena mala ostat dobra, hodna gazdinka, skromna a hlavne cudna a moralna, aby sa muz musel snazit byt gentelman, zachranca, hrdina. Vy ste im toto zobrali, pri vas sa citia zbytocni. A tak vas nechcu. (iba ak na sex, ale nie na cely zivot). Hovoria to aj vsetky nabozenstva zenam, ze maju ostat bez ega, skromne, nechciet prilis (proste presny opak emancipacie, a rovnako aj v sexualnej ziadostivosti, byt skor poddajne, a chciet malo... aby sa muz musel snazit aj mat srdce, byt gentleman, nie vzdy mat suloz kedy chce, a mat ich za prostitutky)... vy "emancipovane" zeny ste v podstate presne naopak vo vsetkom, co zena mala byt. A casto, neschopne gazdinky (aj ked nieje to pravidlo, aby som ti nenazlieval... ale schvalne, ako vies varit, upratovat, starat sa o domacnost, prebalovat plienky detom a mat cit na tieto detstke veci, ustat nervy, trpezlivost (nezlostit sa hned za malickosti na deti - lebo to casto robia emancipovane zeny)... vacsinou su neschopne manzelky. .. cudujes sa potom, ze ich muzi a hlavne ti uspesni nechcu za celozivotne partnerky? A hladaju ine? Skus sa zamysliet, aka je zena vnutri skutocna, nezna poddajna bytost, ktora by mala byt mudra a cudna (nie vychcana,a nabuchana podnikatelskymi vedomostami... to nieje mudrost... mudrost je nieco ine). Emancipovane zeny su takmer vzdy zaroven velmi naruzive, a to skodi zene. Nemali by to zo sexom prilis prehanat a uz vobec nie robit v postely krkolomne kusky. Ale oni to vzdy robia ,ide to spolu s tym egom a namyslenostou.

Ale najhorsie na nich je to, ze nevedia urobit to, co muzi v ich kozi, teda zobrat jednoduchsieho muza... oni praveze vzdy chcu velkeho hrdinu uspesneho a cuduju sa, ze to ich muzske ego ich nezvlada a odmieta. Ineho nezoberu ,lebo sa boja, ze by sa im ine zeny smiali, co si vybrali za muza (muzovi sa ale nebudu smiat, ked si aj uspesny muz vybere jednoduchu skromnu zenu). Ak si ale taka emancipovana vyberes aj jednoduchsieho chudobnejsieho muza, tak potom si to pochopila... ale tych je velmi malo. Vacsina z emancipovanych skoncia s rozbitymi manzelstvami a same, ako pumy alebo bosorky (ked znenavidia postupne cely svet a muzov). Nedoporucujem zene takto zit.

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Kasia

Je to preto, že také ženy stratili jemnosť a nehu a tak podvedome chlapov nepriťahujú. Načo im úspech a emancipácia, keď sú bez lásky ako vysušené slivky.