Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

Beee

@klapo, ako dokazuješ každým svojím príspevkom, chyba je v tom, že si predmet tejto témy nepochopil, nie že ho nemá.

klapo

Beee,

to nevadi. tato tema nema predmet, len akusi skomolenu spekulaciu o nejakych muzoch, co ta chcu ovladat, ci co. Tak som to chcel len trochu napravit.

Beee

@psycholog: ďakujem za tvoj príspevok, už som sa začala mať pocit, že môj názor na vec je niečím nepochopiteľným. Príklad s volebným právom je skvelým na pochopenie, že to, že veci určitým spôsobom určitý čas fungujú, neznamená, že to fungovanie je správne a nemá sa prispôsobiť vývoju spoločnosti a dobe - nič nie je nemenné a už vôbec nie spoločnosť a postavenie ľudí v nej. Čiže argumenty typu "tak to bolo vždy" by neobstáli pravdepodobne ani v stredoveku. Taktiež vzťahy, kde si muž potrebuje naprávať ego na ponižovaní svojej ženy, neškodia a nerobia nešťastnou len tú konkrétnu ženu, ale celú rodinu. Keď sú si dvaja vo vzťahu rovní, tak sa navzájom motivujú a tým spolu napredujú a s nimi aj celá spoločnosť. Je priam nepochopiteľné, ako niektorí pred touto skutočnosťou bez akejkoľvek logiky zatvárajú oči.

@funeral director: som si vedomá toho, že ide o široko koncipovanú otázku a ako som aj písala, tie dve situácie sú len príkladom na lepšie opísanie toho, čo som mala na mysli. Súhlasím, že je možné ženu, ktorú opisuješ vnímať ako konkurenciu, aj keď podľa môjho názoru skôr nepriamu, resp. v inom profesionálnom prostredí ako v tom, kde pôsobia oni. Je pravda, že niekedy "ženské zbrane" hrajú úlohu, ale nie pri vrcholových pozíciách, v tých to majú podľa môjho názoru ženy ťažšie, aj keď všetko záleží od konkrétnej osoby a nebrala by som pohlavie ako rozhodujúce kritérium.

@dobreuz: to by veľa vecí vysvetľovalo, ale takýmto prístupom to len sotva zmení.

@slobodnemaciatko: prepáč, ale správaš sa ako malé urážlivé dieťa, ktoré nakoniec zahlási "s tebou sa už nehrám!" Čiže asi takú relevanciu pripisujem aj tvojim príspevkom...

@dnes24: ja považujem za šialenstvo to, že si takýmto úbohým spôsobom niekto buduje svoje ego.

@klapo: ešte raz zdôrazňujem, zámerom tejto témy nie je dokazovať mieru môjho úspechu.

Funeral director

Geee

Zacnes o svojej predstave partnerskeho vstahu

Primiesas 2x akysi muz z nekonkretizovaneho zazemia (uspesny a vek sa naozaj nerata)

Dosadis vysledok na vsetkych muzov spadajucich do kategorie uspesny, vek atd

Tema sa automaticky stane gulasom osobnych nazorov s otaznym prinosom k tvojej siroko zahrnajucej otazke.

Ale ak by som mal odpovedat na to co ja rozumiem ze sa pytas, ti dvaja (management ze ano) maju asi v hlave momentalne dve moznosti:

-vidia zenu inteligentne a v rovnakej pozicii ako oni ako konkurenciu s vyhodami ktore oni nemaju a proti ktorym ak spravne a inteligentne zahrane, je skoro nemozne bojovat, vyhrat (podla ich skusenosti a nazoru). Nedostali by sa tam kde su ak by to nevedeli (pravdepodobne si este dobre pamataju par battle scars a asi na velmi dlho este aj po nejakej nie prilis chytrej)

-su si vedomi potencialnej velmi realnej skody vyssie uvedeneho ak veci idu domu vodou (a este vo vlastnej rodine..?)

Konkretna praca, challenge, boj a vyhra je u nich vysoko na rebricku takze ked im to potencialne neprijemne skomplikujes, nebud prekvapena reakciami. Na rodiny maju v tomto case podobny nahlad preto do rodiny si take nieco asi nezatiahnu pretoze..:

Zlatokopky su lahko manipulovatelne, na profesionalnom poli (pre tych tvojich dvoch a v tom veku velmi ego-ocenovane) uplne smiesne, takze ti dvaja vo vysledku dostanu do svojho vstahu to co chcu, istotu, predvidavost, moznost vstah a jeho smer ovplivnovat bez ohrozenia ich pozicie a bezpecnosti v nom.

Som si isty ze moja odpoved to temy trci medzi riadkami pekne okato

PsychoIog

A este, co vy machovia hovorite na to, ze tento stat ma prezidentku zenu? Necitite sa neschopne, ze ste to nedosiahli vy? To musi byt ale velka bolest pre vase malicke nizke ega :)

PsychoIog

Vsetci chlapi, ktori tu pisete, ze by ste neuniesli, ak by zena zarabala viac, ste slabosi bez sebavedomia. Zenu chcete skor ako nieco podriadene, zavisle na vas a vy musite mat navrch. Laska je o tom, ze partnerovi doprajem viac ako sebe. Sa potom ani necudujem, ked vidim, ako sa tito chlapi spravaju k svojim zenam. Viete kolko zien okolo vas zaraba viac ako vy? Z toho vyplyva, ze ste aj tak neschopni, lebo vas tieto zeny porazaju, nehanbite sa? :)
Zeny, jedine v rovnocennom vztahu budete naozaj stastne, kedysi ste nemali ani volebne pravo, zamyslite sa nad tym, ked si budete hladat partnera. Ten chlap, co pri vas bude chciet mat navrch vam bude nicit sebavedomie a bude vas ponizovat, nedovoli vam dosiahnut ziadny vas uspech, ktory by viedol k tomu, ze by ste zarabali viac ako on!!!

dnes24

je to proste príroda no... tak to chodí na celom svete. medzi našim druhom je samec schopný a dominantný a samica krehká a nežná a tak sa to dopĺňa. ja sám nie som veľmi úspešný, preto si hľadám takú, ktorá je na tom podobne/horšie ako ja...takže nejakú úspešnú ženu pri sebe mať rozhodne nechcem.

mám jedného známeho, ktorý má úspešnú ženu... a ona mu kúpila nové auto!!! všetci sa z neho smejú, aj ženy aj muži, že on je žena vo vzťahu... je to proste neprirodzené...

nikdy by som sa nenechal ponížiť na toľko aby som sa nechal živiť ženou (jediná ktorá to mala v živote dovolené bola moja matka). normálne si to priznám, nehanbím sa, mám chlapské ego a chcem normálnu ženu! v mojej oblasti kde žijem je takých dosť, oni chcú tiež chlapa a nie "rovnocenného partnera" ... to všetko sú feministické reči a ja som rád že mám v okolí zdravé rozumné ženy, ktoré nepodľahli tomu šialenstvu, čo sa dnes vo svete deje