Emancipované ženy a úspešní muži

Príspevok v téme: Emancipované ženy a úspešní muži
Beee

Ahojte, pred nejakým časom som natrafila na toto fórum a napadla ma celkom zaujímavá téma na diskusiu. Nehľadám týmto rady, skôr ma zaujíma názor ľudí mimo "bubliny" ľudí v mojom živote.
Pre mňa osobne je vo vzťahu najdôležitejšia rovnosť a vzájomná podpora partnerov, pričom aby to tak mohlo byť, je podľa môjho názoru potrebné, aby partneri mali obdobné hodnoty, štýl života, ciele, jednoducho aby si rozumeli a zároveň sa dopĺňali. Preto som si vždy myslela, že vzťahy, kde žena je príveskom muža a profesionálnou manželkou, vyhľadávajú prevažne muži, ktorým sa nedarí nájsť si rovnocennú partnerku a že vo väčšine prípadov ide o akúsi poslednú inštanciu. Napriek tomu, že väčšina mužov má negatívny názor na zlatokopky, tak trochu mi to začína pripadať, akoby ich zámerne vyhľadávali. V poslednej dobe som sa na tému vzťahov rozprávala s dvomi kamarátmi, s ktorými sme si veľmi podobní, čo sa týka štýlu života, cieľov, a pod., preto ma prekvapil ich diametrálne odlišný postoj k tejto otázke od môjho názoru na ňu. S každým z nich som sa na túto tému bavila samostatne bez prítomnosti toho druhého. Obidvaja majú krátko po 30-tke, sú mimoriadne úspešní, s pevným zázemím a obidvaja sú slobodní s veľmi podobnou predstavou o potenciálnej partnerke. Podotýkam, že som ani s jedným nemala nič viac ako kamarátsky vzťah, čiže to nepíšem z pohľadu partnerky alebo podobnej osoby.
Obidvaja sa vyjadrili v podstate tak, že si nevedia pri sebe predstaviť ženu, ktorá by bola rovnako cieľavedomá a dominantná ako oni, pretože by to podľa nich nefungovalo a rovnako sa im nepáči, že ženy si za každú cenu budujú kariéru a majú deti po 30-tke. Takisto som sa dozvedela, že emancipované ženy ako ja (oni to nazvali s prevládajúcimi mužskými vlastnosťami) by si mali nájsť muža s prevažujúcimi ženskými vlastnosťami na to, aby to fungovalo. Čiže z ich pohľadu hľadajú niekoho, komu budu môcť robiť manažéra aj v súkromnom živote. Z môjho pohľadu takýto vzťah bez rovnosti by jednoducho nefungoval, okrem iného aj z dôvodu absencie spoločných tém, nakoľko s dotyčnými pánmi som sa vždy bavila na témy, o ktorých ženy, ktoré oni vidia ako svoje potenciálne partnerky, nemajú ani šajnu.
Čiže aby som zhrnula, čo som vlastne touto témou chcela zistiť - prečo sa muži boja, že by ich postavenie v rodine bolo ohrozené im podobnou emancipovanou ženou a preferujú ženy, ktoré môžu ovládať a potom ich hanlivo označujú za zlatokopky napriek tomu, že o charaktere tej ženy vedeli a vyhovoval im?
Vyššiu situáciu som uviedla len ako príklad zo svojho života, nemám záujem o vzťah ani s jedným z nich, čiže ako som písala vyššie, nejde mi o ňu samotnú, ale skôr o akúsi všeobecnú mienku. :)

Bambi3

Ale klapo, to by si nám neurobil...:) nemôžem za to, že som si pripadala trochu ako v divadle :)...prepáč mi to. Keď som sem prišla na fórum, tak si mi náladu neskutočne zdvihol - s tou emancipovanou mačkou a teraz by si mi ju chcel pokaziť. Neodchádzaj. :):):)

SofiaElla

Vzorka a názor dvoch mužov je určite málo. Zdieľam však názor, že muži na založenie rodiny chcú určite radšej "pani domácu" než "pani nezávislú".

Bambi3

Aha, ďakujem slobodné mačiatko za privítanie a Klapovi za odpoveď - no nemôžem si pomôcť, ale cítim sa ako v Molierovom Mizantropovi. :) Asi v duchu:
Sme ľudia, nech nám srdcia úprimnosťou búšia, nech v slovách prejaví sa celá naša duša, nech srdce hovorí.
A úprimný náš cit, za maskou zdvorilosti nesmie živoriť...:)

to bola reakcia na Flinta z uvedenej hry kde on hovoril : že kto žije medzi ľuďmi musí sa k nim milo a prívetivo správať. - tak už sa to vžilo...
želám pekný večer. :)

Lastura

Funeraldirector - veľkorysé a pekné. Slová vnímavých zrelých mužov, voči ktorým nemôže nikto nič namietať. Myslím, že takých je tu dosť.

mirec411 - je to zaväzujúce a máte omnoho väčšiu zodpovednosť, možno sám voči sebe alebo pred sebou, pretože vzťahy sú vaším povolaním, zrejme aj záľubou, pretože ste dokázali veľa. Ste autorom skvostnej knihy. To čo je pre nás mnohých často skryté, Vy svojim profesionálnym, skúseným okom ihneď odhalíte. Sledujem Vás vo viacerých príspevkoch, často "tlieskam", niekedy sa zháčim. Nastavili ste vysoko pomyselnú latku. Máte nám mnohým určite čo dať, vždy to najlepšie čo vydáme a dokážeme, je ten Boh v nás. Nepoúčam Vás, kdeže. / Veď Vy ma prekuknete /. Len by som bola rada, keby ste na to pamätali. Tak nám môžete dať oveľa viac. A to myslím, je zrejme vašim poslaním. Verím, že ma pochopíte. :) Verte mi, dlho som zvažovala tieto slová...a ostáva mi len silne dúfať, že ma pochopíte správne.
Ospravedlňujem sa Beee, som si vedomá, že som nehovorila k téme...

Funeral director

White knights are men who go to extreme lengths to defend or justify a woman's behavior, because she is a woman, though she may not need defending, want defending, or is fully capable of defending herself.

mirec411

slobodném... (19.22 h.) - človek nerád mení svoj názor, zvlášť ak je pozitívny, ale v tvojom prípade je to iné. kto chce kam... ide tam sám a zo slobodnej vôle.
Nemusíš ju čítať :) pre Boha, čo ti ju strkám do rúk?! Pokojne čítaj Ružovú knižnicu pod lampou, mne je to predsa jedno :)
Zvyšok tvojho príspevku nebudem ani komentovať..., je to tvoj obraz, obraz tvojej mysle.
A ak si si nevšimla, toto je téma od Beee, tak prečo by som mal z nej odísť ja? Ak tu niekoho môžem "obťažovať", tak jedine ak Beee, rozhodne nie teba. Stala si sa hovorkyňou účastníkov celého fóra, keď hovoríš za "iných"?
Dočítala si? Dobre, lebo je to moja posledná reakcia na tvoj komentár.
------------------------
Nebudem reagovať mimo témy na nikoho, tak si užite to osočovanie bez obrany. Chápem, že pre niektorých je to ako liek na upokojenie a pocit víťazstva.
------------------------
Leonardo9 - už len k tebe... Máš pravdu, je to v poriadku. Prehliadol som medzi všetkými synonymami slova "chúďa", že tam patrí aj chúdiatko. Vďaka, aspoň som si zlepšil zásobu. ------- (nič to síce nemení na pointe v mojom staršom príspevku, ale dobre, viem viac.)