Poskodeny mozog, mozgova hmla, neurcite zdr problemy

Príspevok v téme: Poskodeny mozog, mozgova hmla, neurcite zdr problemy
Kaido

Co mam s tymto robit? Skusil som vela veci, nic nepomaha. Len pribudaju dalsie zdr problemy. Uz 3x behom mesiaca mam zapalenu predkozku, neviem co s tym, stale jest ATB je riskantne.
Okrem toho ako ma niektori poznate uz vyse 3 rokov mam strasne tlaky na hrudi, zaludku, myslim ze to suvisi z nervovou sustavou. Mozgova hmla cca 2 roky, nemoznost zaostrit z mozgom, nepricetny pohlad, pocit ako keby som mal poskodeny mozog.
Do toho znicene travenie, tras koncatin a svalov ale niekedy fakt velky, non stop unaveny aj ked dlho spim.

A ako keby toho nebolo malo, mam uzkosti a tazke depresie. Kazdy den rozmyslam ako najlepsie skapat, lebo s tymto co som popisal sa predsa neda zit a nie to este niekolko rokov. Skusil som fakt vela a uz neviem ako dalej.

Anonym222

Treba ist k neurologovi mne takto zistili že jedna strana mozgu mi pomalsie funguje ze zato mam tie zavraty nevolnosty obcas polku tela necitim , proste som mavala na zaciatku ozaj horor a kedze som mala male dieta ties to nebola sranda ras je dobre raz zle

Tomas 12345

Zufala1 15:

Proti chronickému zápalu postupuj nasledovne : začni užívať kvalitné probiotiká z lekárne, postupne vysad mucne jedla, jedz protizapalove potraviny typu kurkuma, skorica, cesnak, cibula, každý druhý den pi deci mrkvovej stavy.

Na žalúdok pomáha jesť príležitostne kyslú kapustu,
Ak ti nechutí jesť, jedz pomalšie a po menších davkach. Nemusíš dané jedlo zjesť za 15 minút, ale kludne ho zjedz trebárs i do 3 hodín, každých 15 minút kúsok jedla.

Spýtam sa ešte, piješ teplu ci studenu vodu ? Studena voda je nepriaznivá na žalúdok.

Zuzka8

Niektoré lieky by sa nemali brať na lačno. Vydrž to a nájdi si ako si urobiť úĺavu od jednotlivých príznakov.

Zufala1

Moze mozgova hmla vzniknut s dlhotrvajuceho zapalu? Uz 9 mesiacov mam sakroileitidu a nik mi nevie pomoct. Z liekov som skoncila na pohotovosti s krcmi zaludka. Injekcie nezabrali. Stale mam bolesti a uz nechcem chodit po doktoroch. Mam problemy s travenim, napina ma, nechuti mi vobec jest, za tyzden schudnem aj 3kg. Toci sa mi hlava, mavam migreny a akysi vnutorny tras, strach, ako keby uzkost, niekedy aj busenie srdca. Zacalo to asi pred tyzdnom a pol. Niekedy mi je lepsie, inokedy horsie. Mam 33r a kopec planov, ale citim sa tam vycerpana a unavena, ze mam chut skoncit so zivotom. Take cierne myslienky, nad vsetkym placem a hned sa rozlutostim a rozmyslam, ci ma tento zivot vobec zmysel.

Eva26

ahojte tiež mám podobné problémy ako vy už 5 mesiacov prešla som všetkými vyšetreniami už ma ani rodina ani nikto neberie vážne, lenže ja nechcem žiť s takýmto nefungujúcim telom, podstúpila som xy vyšetrení a nakoniec sa to rieši ako histamínová intolerancia ona ma dosah na všetky tieto naše problémy, ale tak isto aj tá candida len to vyšetrenie mi nie je nik ochotný spraviť mne sa už aj zrak zhoršil.

Najhoršie je že neurologička mi napísala do papierov že mi zomrela matka a teraz stále tlačia na tú psychiku ale ja viem že to nie je ono! mám veľa plánov a všetko ma baví nemyslím že by to šlo s nejakou depresiou a tak isto bolesti svalou klbou poruchy zraku to zahmlievanie mozgu nemajú s tým súvis.

Takže som sa dostala k tomu že mam histaminovú intoleranciu po prehovaraní dokotorov že som normálna :D a nezabúdajme !!! že HIT je diagnostika len od roku 2010 to znamená že predtým ty chudáci trpeli a dokotry ich posielali na psychiatriu a isto existuje milion ďalšich chorôb o ktorých doktory nevedia ale hlavne vám budu tvrdiť že ste na hlavu :D tak sa nedajte !!! žiadajte vyšetriť všetko čo vás napadne máte na to právo

Zuzka8

Ahoj Kaido, a u endokrinológa sii bol? Ušlo mi to.
Toho imunológa Ti tiež dobré radili. Aby Ti vylúčili iné dg. prípadne dali lieky.

Ak sa Ti po vyšetreniach nič nenájde, takéto stavy sa diagnostikujú ako Chronický unavovy syndróm.

Ide o to, aby si si uľavoval od príznakov. A mal disciplínu a nerobil to, čo Ti škodí.

Tie črevá nie sú od veci, ja tiež premýšľam nad SIBO a idem si dať test na intolerancie na potraviny. Ide o to, že nejaká intolerancia môže trochu pridať k tej únave.
Ak Ti bude niekto hovoriť, že má liek tak never. Sú taký ľudia, čo považujú svoje praktiky za všeliek. T.j. napr. akupunktúra.

Inak na tie úzkosti môžeš pravidelne cvičiť a prechádzať sa. Dokiaľ vládzeš. Tiež ak vieš, že sa nestaneš závyslý na tych anxiolytikach, tak ich užívaj podľa potreby al. ako Ti povie psychiatrička, ale skús menšiu dávku, keď hentá Ťa oťapovala. Možno to bola iba vysoká dávka.

ModraObloha

Kaido, máme podobné problémy, u mňa je tiež Mozgová hmla, chronické únavy, problémy s trávením a stolicou. Tiež aj rôzne depky atď ale tiež to beriem len ako dôsledok, čiže nemienim ísť k psychiatrom a pristúpiť na ich "liečbu".. Tiež ti môžem povedať že mam kopu vyšetrení a v podstate nič čo by signalizovalo jasný problém nenašli, samozrejme potom mi už ani nik neverí že mi niečo je a majú ma za hypochondra prípade že mám psychické problémy, mám ale nie z toho že by som sa nudil

Cesta nevedie hľadaním určitého problému, hlavne nie u doktoroch, ktorí neliečia celkovo telo ale len svoj obor a zaň nevidia.. bohužiaľ telo nefunguje tak že sa pokazí jedna časť a ostatné nie. Telo funguje ako celok a keď sa jedna časť "pokazí" tak zvyčajne ide ruka v ruke s dalšími problémami alebo ích následne spôsobuje a môže ísť zdanlivo o úplne íné "so sebou nesúvisiace" problémy. Preto nemá zmysel strácať čas týmto ale sústrediť sa na celkovú, trvalú zmenu a robiť opatrenia k tomu.

Skúšal si dosť vecí tak ako ja, Tiež som mal zmeny stravy, dokonca drastickejšie ako ty, snažil som sa nemyslieť na problémy, športovať a aj tak mam mozgovú hmlu a podobné problémy, Mam ju cca 2 roky od vtedy sa mi aj dosť zhoršila únava a psychika. Inak ten zápal predkožky som mal asi aj ja alebo niečo podobné. Nebol to zápal ale štípalo ma tam, bol som aj na kožnej aj pri urologovy a nič, ani v moči nič. Takže vôbec netuším prečo sa to dialo, teraz už to nemám. Nejak samo to odznelo alebo je to "nečinné" pretože to často začalo po jedle.

Mozgoová Hmla sa ti kedy zhoršuje ? Pozoruješ to nejak? Kedy sa cítiš najlepšie ? Ja sa zvyknem cítiť najlepšie večer, ráno najhoršie. Káva ma občas vie vytiahnuť z "akútnej hmly" Z takej tej trvalej čo na mňa pôsobí nejak slabo ale viem že tam je to mi moc nepomáha.

Bol si vyšetrený u endokrinologa ? Prípade nemôže ti to spôsobovať únava nadobličiek ? Ja mam pre toto veľké podozrenie u seba, všetko sa od toho dokáže odvíjať. Chronické únavy, zlé trávenie a s tým spojené zamorenie baktériami, vírusmi a podobne, však taký kortizol vypína tvorbu žal. kyseliny. Dokonca u mňa aj tá káva tomu nahráva, ved predsa je to stimulant, po ktorom sa cítim lepšie, ale nepijem ju, chcem aby si nadobličky oddýchli od týchto stimulantov a prirodzene sa nejak nakopli. Možno máš niečo podobné, lenže tam nejde už len o problém nadobličiek, ak máš zničené trávenie, tak treba sa sústrediť aj tam, tlaky v hrudi, skús aspoň cvičiť nejaké základné cviky z jogy ako to robím aj ja. Ten zápal môžu byť aj kvasinky.

Netreba skúšať diety, ale nabehnúť na nový životný štýl, a nečakaj že telo si dá hromadu problémov dokopy za pár týždňov či pár mesiacov.. takto to nefunguje, preto dieta nemá zmysel, keďže na nej asi nevydržíš. Ja som momentálne takmer 6 mesiacov na nízkosacharidovej/ketogenickej strave a prvý krát po pár rokoch sa cítim že sa mení aj niečo k lepšiemu, ale ide to velmi pomaly a niekedy spravím chybu aj na tejto strave. Mozgová hmla trvá menej a je slabšia, mam viac energie, ráno sa necítim ako múmia ktorej vyschlo vnútro a všetky dôležité veci. Ale sú dni keď to tak je. Niektoré veci sa mi zatial nezlepšili vôbec, hlavne tie čo trvajú už 5 rokov a viac. Nemám čo stratiť.. klasická strava mi nepomohla a je možné že len zhoršovala problém, takže ak toto zlyhá tak som aspoň skúsil. Minimálne mi to viac chutí a sú to skutočné "kalorie" z tukov,bielkovín a zeleniny prípade občas aj ovocia (celkom málo) ako z rožkov a podobných somarín.. Na stravu treba nabehnúť pomaly, ja som do toho skočil a doplatil som na to, telo nebolo zvyknuté takže som si musel prejsť svojím. Mysli na to že ty si celok , nie jednotlivý problém v určitej časti ktorý treba vyriešiť.. Treba aj tak konať, aby bol celok zdravý. Inak ketogenická strava je prirodzene proti kvasinkám a v podstate aj low carb čiže skúsiť môžeš, ale odporúčam nie na 2-3mesiace a byť sklamaný ale aj viac... ďaleko viac, ja len ľutujem že som nezačal skôr s touto stravou. Viem že to píšem tak zdĺhavo a v podstate ako príbeh, nechcem aby to bolo stručné. Takže sorry že to je tak dlhé.