Poskodeny mozog, mozgova hmla, neurcite zdr problemy

Príspevok v téme: Poskodeny mozog, mozgova hmla, neurcite zdr problemy
Kaido

Co mam s tymto robit? Skusil som vela veci, nic nepomaha. Len pribudaju dalsie zdr problemy. Uz 3x behom mesiaca mam zapalenu predkozku, neviem co s tym, stale jest ATB je riskantne.
Okrem toho ako ma niektori poznate uz vyse 3 rokov mam strasne tlaky na hrudi, zaludku, myslim ze to suvisi z nervovou sustavou. Mozgova hmla cca 2 roky, nemoznost zaostrit z mozgom, nepricetny pohlad, pocit ako keby som mal poskodeny mozog.
Do toho znicene travenie, tras koncatin a svalov ale niekedy fakt velky, non stop unaveny aj ked dlho spim.

A ako keby toho nebolo malo, mam uzkosti a tazke depresie. Kazdy den rozmyslam ako najlepsie skapat, lebo s tymto co som popisal sa predsa neda zit a nie to este niekolko rokov. Skusil som fakt vela a uz neviem ako dalej.

Liek

nadváha, žiaden šport, zlá výživa, vysoký vek, rakovina, cukrovka, vysoký tlak... snáď nie si blbý a vieš čo škodí človeku

Liek

Kaido: Čo ti môže škodiť? Ťažké kovy, radiácia, infekcie, stres... určite to vieš a zbytočne píšem. :-)

midro

Okej . Ja som mal tiež také problémy a AD mi ich vyriešili . Každopádne ti prajem vela zdravia nech to čo najskôr vyriešiš ..

ModraObloha

zabudol som sa spýtať užívaš niečo na podporu trávenia alebo celkovo nejake doplnky ? Čo ti ja môžem hneď odporúčiť ako niekto s podobnými problémami je magnézium ale nie z obchodu.. kúp si citrát horčíku.. je to drahšie kusok ale vstrebatelnost je daleko lepšia ako oxid horečnatý ktorý sa predáva v lekárniach.. dalej určite B complex alebo ak objednávaš s iherbu a podobne kup si nejake silnejši B complex rovno.. bacha na niacín (B3) ten pri väčšiom množstve vie spôsobiť určitý stav - niacin flush, ale vie to pômocť pri uzkostiach. V strave ti môžem odporučit čo najviac prirodzenej stavy čo najmenej polotovarov a hovadín.. ako sladkosti a sladke vody.. snaž sa jesť čo najlepšie potraviny.. ja osobne jedávam len zeleninu (rôzne druhy), mliečne výrobky - maslo (82 % tuku) nie margarín, mlieko kupujem čerstve ale to tiež neni bohvie čo kvalita no nemám odkial brat lepšiu kvalitu a z toho si vyrábam domáci jogurt.. potom živočišne bielkoviny a tuky, a napríklad avokádo a kokos, orechy atď.. na tuky pozor.. hlavne na rastlinne (repkovy a slnečnicový su najhoršie) ale aj ostatne za studena lisované okrem lanoveho, možno konopný niesu bohvie čo .. je tam vela omega 6 ktorých je v strave prebytok čiže odporúčam znižiť príjem týchto tukov, v orechoch je ích tiež dost ale tam je aj vela iných prospešných látok, tiež odporúčam kupit si omega 3 čo obsahuje EPA A DHA kyseliny ktoré su narozdiel od ALA ( rastlinna forma omega 3 - chia, lanové samiačka) daleko lepšie využitelne pre naše telo.. osobne podozrievam viac faktorov .. u seba konrétne viem že mam oslabene trávenie - doplnujem kyselinu - Betain HCL s jedlom a aj enzým bromelain, iný nemám. To je základ aby sa to ako tak strávilo.. dalšia vec je následkom slabého trávenia ti mohli vzniknut vredy (dostal sa ti do žaludku Helicobakter, alebo sa ti v čreve mohli namnožit ine potvory a maš tam dizbiozu (toto mam ja) ak pritom ešte máš rád aj sladké a jedávaš vela pečiva a tak.. tak počítaj minimálne s candidou.. na sebe som si všimol že ked si večer dam silne probiotika ktoré sa rozpustia až v čreve tak sa mi hned zníži potreba spánku o cca hodinu.. normálne spím cca 9-10 hodín samozrejme ako ty som tiež unavený.. v skratke chce to vela vecí skúšať robiť naraz.. odporúčam všetko... daj si spravit vlasovku, skus nizkosacharidovu stravu, ta je dobra aj na tu candidu, ale keto by si mal ešte učinnejšie ale neodporučam sam som sa do toho vrhol ale zo začiatku viac škody ako osohu najme ked si takto doriadený.. preto low carb (do 150 gramov denne) ostatok nahradíš zvyšením tukov a primerane bielkovín.. rovno si objednaj omega3, megnezium a bečko.. + dalšie možno podla vlasovky a dodržuj aj stravu, aj suplementáciu a relaxuj.. daj si horúci kupel.. pusti si hudbu či film alebo ak maš niečo ine kde nemyslíš na kraviny tak rob to.. alebo študuj.. syndrom draždivého čreva, syndrom priepustneho čreva, niečo si pozri aj na nadobličky, ale ak sa moc tým nechceš zaoberat čo chápem tak proste aspon vyluč zo stravy najhoršie veci.. neviem aku maš stravu čítal som len prispevok pod mojími, a hlavne nečakaj že za 3-4 týždne budeš zdravý.. ja som si myslel že za pár mesiacov budem fit.. som na tejto strave 8 mesiacov a až teraz pocitujem mierne zlepšenia ale samozrejme nerobím pre to uplne všetko.. tiež mam dni ked si myslím že toto všetko nemá zmysel ale aspon je tam tá nadej že niečo pre seba robím.. že proste možno sa každým dnom kusok moje zdravie zlepší.. inak ak piješ či fajčiš tak mal by si obmedzovat.. aj ked občas do nálady si niečo dat si myslím že není zlé.. najme ak by si mal mat nejake depky alebo čo.. je to dlhšie než som čakal takže sorry za dlhu spravu a za chyby .. je pol druhej ráno nechce sa mi nejak snažiť písať

ModraObloha

Kaido a kedy sa ti to zhoršuje a kedy sa cítiš lepšie, ja som si všimol že z rána ked zjem niečo povedzme mrkvu tak mi nastúpi hmla asi na 30-40 minut.. ked si dám niečo ešte s vačším množstvom cukru - jablko tak je ta hmla silnejšia ale tiež zvykne tak do hodiny zmiernit sa.. u mna sa to takmer vždy zhorší keď zrána dačo zjem, jedávam len 1x do dna inak mám za den ešte pár "snackov" či jak to napísať.. proste si ráno dam 2-3 mrkvy alebo to jablko.. okolo 14-15 kusok horkej čokolády a až večer jem, minule som skúšal sa normálne najest okolo 12 a hned mozgová hmla nastupila a trvala dlhšie.. ale čo som na ketogenickej strave alebo lowcarb poslednu dobu to mam tak 50 na 50 tak toto sa mi zlepšilo, ale únavy moc nie, tie tiež zvyknu byť najväčšie ráno a po jedle. Psychické problémy su.. ale tiež podobne ako tebe sa dostavili ako následok dlhodobých problémov s fyzickým/mentálnym zdravým, ty máš aj chronické únavy či nie? Osobne si myslím že za veľa vecí môže strava, stress to len umocnuje, dalej môže byť problém črevo, nadobličky alebo celkovo slabe trávenie, následok môže byť že telo má vyčerpané zásoby minerálov atď v tele.. skús si spraviť vlasovú analýzu, tam môžu zistiť či nemáš tažké kovy, a z dlhodobeho hladiska čoho máš nedostatok či prebytok v tele, ja som si robil pred rokom a teraz necelý mesiac dozadu (ešte čakám na výsledky) ale čo mi prišlo pred rokom tak nízky sodik, zinok, magnezium, dôležité su aj pomery.. vraj nizky zinok môže znamenať aj skrytú toxicitu medi a tá konrétne môže spôsobovať aj mozgovú hmlu.. okrem toho ti tam napíšu čo by si mal suplementovať , spravia ti nejaký jedalničiek odporúčaný.. ja som sa toho moc popravde nedržal minulý rok ale teraz to mám v pláne trošku viac dodržiavať.. je tam dosť vecí a za tu cenu (okolo 75 €) je to dobrá investícia do zdravia..

Kaido

Detroid
No to je sice pekne, aja to vsetko aj viem, ale kto mi povie alebo zisti aka je pricina? Ved ja sam ju nepoznam, co mam teda jest aby sa mi vyliecil mozog? Neviem co mi skodi popravde. Ak myslis na potraviny, tak len laktoza.

Kaido

midro
No riesim to ze hladam pricinu, nie sa hned napchavat AD, ktore su aj tak neucinne. Ako vavim ovela skor mi zaccali fyzicke problemy az na konci sa dostavili depresie.

antiloooopa
Psychiatria je paveda, mas arguemnt preco nie?
A nemozem? Ved chcem pocut co mi povie pan odbornik, ked sa tak vsetci hraju na najvacsich odbornikov.

Su aj dobri psychiatri aj ked ich je menej, to su ti ktorych tak uplne nezaslepili peniaze od poistovni a farm firiem.
Napr. tento pan aj vie co rozprava a sam priznava ze psychofarmaka su neucinne a neboji sa to povedat ani do kamery.

video.aktualne.cz

Detroid

Kaido: Predchádzajúce 2 príspevky boli pre teba... Napísal si príznaky choroby. Podľa nich sa nedajú určiť príčiny. Napíš čo ti škodí. Ak to nevieš, treba sa ťa na to pýtať. Doktori robia vyšetrenia kvôli stanoveniu príčin choroby.

Detroid

midro: Po odstránení príčin choroba po pár dňoch nenápadne zmizne. Takéto lieky majú oneskorený účinok. Bezpečné a účinne lieky sú v potrave. Treba jesť všetko, v prípade choroby viac potravín s potrebným účinkom. Niektoré lieky sú lacné a účinné, pretože sú vyrábané z rastlín.