začali by ste chodiť s niekým s veľmi silnou depresiou???

cila

chapem,ze to tak beries.Naozaj je to tazke pre oboch.Aj ked...je mi divne,ze ludia s depresiou chcu znamost.Teda,je mi to divne preto,ze ja by som nechcela v takomto stave s niekym chodit.Lebo to by som proste nezvladla.Ja sa casto uzatvaram do seba a ked je to so mnou zle,tak aj cely tyzden nevytiahnem paty z domu.A nieto este aby som myslela na lasku.Aj tak by som ju asi nevedela dat.

shakt

lea tiez ta chapem co chces povedat, ale chap aj nas,tiez tuzime milovat a hlavne byt milovani!!! Ver,ze nam je tazko, ak milujes,nemozes byt sebec. Tvoje deticky mozu mat depresiu ale aj nemusia.a ako povedala lencok1,kazdy z nas moze ochoriet na tuto,alebo inu psych.chorobu.

lea

prepacte, ja vas vobec neodsudzujem. ale prave preto ze viem, aka je to tazka choroba, som to napisala.
niekto kto by vam to neveril by nad tym len mavol rukou, ze si to namyslate

cila

mna preto chalan nechal:( mala som ho strasne rada,ale asi to nebolo tak aj z jeho strany:(((
Keď som mu povedala,ze sa liecim na depresiu,tak povedal,ze si to len namyslam,ze aj jemu sa nechce zit,ale zije.
Lenze on nikdy nemal depresie.A ten kto nezazije,nepochopi

lencok1

ano lea sa obava, chapem...
ale napr.aj ja chcem raz mat deticky, aj ked som chora a sa liecim, moze na to ochoriet hocikto z nas, ked je zivotom tazsie skusany a citlivy, aj my mame pravo na rodinu a zivot ako taky

lencok1

asi sa mi to bude tazsie hodnotit, kdeze sa liecim na uzkost a depresiu...
ale myslim ze kazdy si zasluzi lasku, dnes su dobre lieky, dokonca depresia sa da vyliecit, niekedy skor, inokedy to trva dlhsie, ale nadej je...ked milujes nie je co riesit!!!

lea

Chapem ta, ale uplne cisto sebecky by som nechcela na svet priviest deti, teda aspon velmi zvysit pravdepodobnost toho, ze raz budu trpiet depresiou. lebo by mi srdce puklo, ze som to ja zavinila

shakt

Nie ani sa to lahko nehovori ani sa to lahko nespravi.Ano,ja ano,zostala by som s nim,lebo dnes uz viem,ze ci trpis bez neho alebo s nim...je to tak povediac jedno, len bez neho,ak samozrejme milujes,trpis ovela viac.Existuju lieky,a je podla mna dost cudne,hnusne ak...budem milovat iba zdraveho cloveka
??? najprv si zistim jeho zdravotny stav a potom sa do neho zamilujem? ja viem, je to takzke s takymto clovekom,velmi tazke,ale laska je zlozita a vobec nie jednoducha! Odsudit ludi,ktori su chori ci uz fyz.alebo psych.na zivot bez lasky je viac nez krute a ziadny clovek na to nema pravo,kazdy je clovekom!

lea

to shakt: to sa lahko hovori, ale tazsie realizuje. mala som priatela, ktory mal v rodine dedicne psychicke choroby- otec, sestra, opakovane pokusy o samovrazdu.. aj tak by si s nim zostala? nemyslela by si na vase buduce deti?

smoulinka

myslim ze kazdy clovek bez ohladu na chorobu ma narok na lasku. Ked lasku davame, dostavame ju. Urcite ma taky clovek sancu...