Mám podprůměrné (nízké) IQ

Príspevok v téme: Mám podprůměrné (nízké) IQ
lowIQ

Dlouho jsem si nechtěl tuto skutečnost připustit, ale je to realita. Na základní škole jsem byl průměrný a později podprůměrný žák, na střední už slabý a pro neprospěch jsem školu opustil a na nějakou dobu skončil se základním vzděláním. Později přes různé komplikace jsem nakonec vystudoval alespoň soukromou školu-dálkové a méně náročné studium, opravdu jsem dřel a snažil se a díky píli to udělal. Chtěl jsem vyzkoušet po úspěšné maturitě i studium na vysoké škole, ale měl jsem velmi nízký percentil z testů obecných studijních předpokladů-percentil necelé 4! Byl jsem z toho docela v šoku a styděl jsem se o tom i mluvit, to se mi stalo, když jsem v minulosti absolvoval IQ test a měl IQ někde kolem 90 (93-95). Vždycky mi dělaly problém hádanky a testy, byl jsem v nich pomalý a pokud se mi podařilo něco vyřešit, tak jen díky vytrvalosti-prostě jsem to řešil velmi dlouho v porovnání s druhými.

Mám podprůměrné a v jistých věcech možná nízké IQ, ale přesto jsem docela šťastný. Pracuji jako dělník a práce mě baví, snad plat by to chtělo vyšší, ale to asi není reálné. Chybí mi výuční list, umět nějaké řemeslo, já jsem se pro studium nezrodil, to je pro nadané a chytré, cílevědomé lidi, takový já nejsem. Jsem snaživý, pracovitý, ale spíše vše musím vydřít. Přesto chci být ve společnosti užitečný a mám rád, když to někdo ocení, protože já to beru jako svoji službu, ne jen jako zdroj příjmů.

Angelika3

Tak ako mne si bol niekedy tiež dosť sympatický, ale viem že si tu písal už viac krát a pravidelne a je mi teda dosť čudné, ako môže niekto snáď niekoľko rokov riešiť svoje IQ, to ako fakt nemáš iné problémy?

lowIQ

Díky všem za jejich odpovědi, reaguji asi trochu později, jelikož jsem dříve neměl čas. Všiml jsem si, že někdo má třeba i pochybnosti o tom, jaké mám skutečné IQ, nebo někdo mě zase nabádá k tomu, abych se nechal otestovat. Ano, já to napsal jako konstatování a to na základě výsledků jak v testu, tak ve škole. Na druhé straně, já jsem dost hloubavý člověk, zajímá mě kdeco, přemýšlím nad světem, politikou, uměním, zajímala mě i věda, ovšem realita je taková, že ve všem jsem velký diletant. V něčem jdu více do hloubky a něco zase nechápu, nebo ani nechci pochopit. IQ mám fakt nižší, i když to možná podle stylu psaní nejde poznat. Já chtěl třeba dříve i studovat, ale měl bych vůbec šanci? Navíc bych toho musel hodně dohnat, protože moc vzdělaný nejsem.

daniela2

myslím, že autorovi ďalšie testovanie nijak nepomôže. Od nás dostal pochopenie, teraz je na ňom, aby si chopil život do vlastných rúk, išiel na ďalšie kurzy a podobne a pohol sa ďalej.
Ja neviem štrikovať a keď vidím, čo všetko moja mama dokáže pre sestrine deti, pre mňa, otca aj sestru uštrikovať, mám sa stále porovnávať? Alebo skúsim šťastie s tým, čo môžem, a keď sa v tej oblasti nebudem cítiť dosť ocenená, nuž nejaký kurz.

SofiaElla

Nebola to otázka, bolo to konštatovanie: mám podpriemerné IQ. Konštatovanie podľa mňa skôr nabudzuje reflex filozofovania, určite nie vecnú odpoveď, keďže otázka absentuje.

SofiaElla

Ja by som skôr tvrdila, že nevyhnutná, ale je to na adminoch, akú konečnú informáciu posunú "čitateľom".