Mám podprůměrné (nízké) IQ

Príspevok v téme: Mám podprůměrné (nízké) IQ
lowIQ

Dlouho jsem si nechtěl tuto skutečnost připustit, ale je to realita. Na základní škole jsem byl průměrný a později podprůměrný žák, na střední už slabý a pro neprospěch jsem školu opustil a na nějakou dobu skončil se základním vzděláním. Později přes různé komplikace jsem nakonec vystudoval alespoň soukromou školu-dálkové a méně náročné studium, opravdu jsem dřel a snažil se a díky píli to udělal. Chtěl jsem vyzkoušet po úspěšné maturitě i studium na vysoké škole, ale měl jsem velmi nízký percentil z testů obecných studijních předpokladů-percentil necelé 4! Byl jsem z toho docela v šoku a styděl jsem se o tom i mluvit, to se mi stalo, když jsem v minulosti absolvoval IQ test a měl IQ někde kolem 90 (93-95). Vždycky mi dělaly problém hádanky a testy, byl jsem v nich pomalý a pokud se mi podařilo něco vyřešit, tak jen díky vytrvalosti-prostě jsem to řešil velmi dlouho v porovnání s druhými.

Mám podprůměrné a v jistých věcech možná nízké IQ, ale přesto jsem docela šťastný. Pracuji jako dělník a práce mě baví, snad plat by to chtělo vyšší, ale to asi není reálné. Chybí mi výuční list, umět nějaké řemeslo, já jsem se pro studium nezrodil, to je pro nadané a chytré, cílevědomé lidi, takový já nejsem. Jsem snaživý, pracovitý, ale spíše vše musím vydřít. Přesto chci být ve společnosti užitečný a mám rád, když to někdo ocení, protože já to beru jako svoji službu, ne jen jako zdroj příjmů.

SofiaElla

ale jeanvaljean - nebuď striktne oficiálna a negatívne prediktívna. Tiež sem občas prispejem. A div sa svet, nemá to na moje IQ žiadny dôsledok. A výška môjho IQ sa tiež nemení po príspevkoch na tomto fóre. Takisto výška môjho IQ nemá dopad na to, či si nejaké fórum prečítam alebo nie. Aj inteligenti čítajú blbosti.

SofiaElla

rasto - tak si mal hneď napísať, že ťa niekto alebo niečo núti tento príspevok čítať. Ak ten niekto alebo niečo neexistuje, tak ja som tiež unavená z takých blbov, čo čítajú príspevky, ktoré ani čítať nemusia. Musíš si to v sebe vyriešiť sám, milý "donútený čitateľ"

SofiaElla

rasto - tak si asi "blbej ty". Výška IQ mnohých ľudí zaujíma, len väčšina nevie, že je to naozaj o tej logike, aritmetike, analytike,priestore, orientácii, a to všetko je merané na čas. Ja sa napríklad stratím aj vo väčšej reštike, keď idem na záchod, ale v IQ testoch vykazujem nadpriemerné IQ permanentne. Je to preto, že viem, že IQ test musím dokončiť sama (kde vykazujem vysokú orientačnú schopnosť a ostatné znalosti), kým v reštike alebo meste viem, že sa "môžem" stratiť, lebo mám čas a opýtam sa. To isté môže byť aj u autora, kým sa pred test nepostaví, jeho "nedôslednosť" zo školy nemusí automaticky znamenať nižšie alebo priemerné IQ. Takisto jeho výber práce nemusí znamenať, že má nižšie IQ.

SofiaElla

Guga 12, myslím, že trpezlivá pozornosť je "zarátaná" do IQ bodov. Ja mám ten istý problém, dlhé testy (rozhovory, úlohy) ma moc nebavia. Ale tak sa IQ meria, je zamerané aj na cieľ a časový limit, kedy a za aký čas vyhodnotíš správnu odpoveď.

Guga12

Test menzy podľa mňa nie je o IQ, ale o pozornosti. Robila som ho pred dvoma rokmi, vyšlo mi 136. Ale je to len o tom, či sa chce človeku sústrediť a dorobiť to do konca, alebo keď sa nechce, zaznacit hocičo, nech to ma za sebou.
Aha, ďakujem.
Lowiq politike nerozumiem veľmi, viem, len ze na politikov každý nadáva. Pritom sme sa na biológii učili o očkovaní a spolužiačka mala referát o očkovaní proti rubeole. Lebo ze keď dostane tehotná žena rubeole, bude mať postihnuté bábätko. Tak politici vymysleli že sa bude proti rubeole očkovať, aby neboli bábätká postihnuté. Potom politici robia aj dobre veci. Alebo mosty a cesty. Vraj niektoré ulice neboli kedysi vybetonovane. Niekto rozhodol, že treba urobiť. Kto? Politici. Tí, na ktorých sa furt nadáva, ale to dobre sa nevidí.