Ľuba Albertová - Chronický únavový syndrom - CFS

Bordeau

Celkove asi 5 rokov ešte predtým ako som sa začala liečiť u pani Albertovej.To som už rok brala AD ale tie mi stav ešte viac zhoršovali.

jolankatak

No na psychiatriu ma poslali, len tam povedali, že hlavu mám v poriadku. Aj AD mi dali, ale nič nezaberá. Ja už mám tento stav roky a stále sa zhoršuje, tak dúfam, že albertová pomôže.

Bordeau

Sa čudujem že ťa ešte neposlali k psychiatrovi. No ako som písala užívala som tie bylinky. To zlepšovanie bolo také postupné Neišlo to tak že odrazu to z teba spadne. Len som mala stále viac energie. U mňa to trvalo dosť dlho, určite vyše roka, ale to som už tie byliny potom prestala užívať. Teda myslím keď som už bola celkom ok. Ale toto je určite u každého individuálne. Aj tá dlžka liečby je asi rôzna.

jolankatak

ďakujem za odpvoeď, a koľko trvala liečba kým ti bolo lepšie? ja mám únavu a bolesti klbov, kosti, svalov atd., doktori to uzavrelia ako cfs a že nie je na to liečba.

Bordeau

No vieš, teraz je už diagnostika iná ako pred pár rokmi. U mňa lekári všetko pripisovali depresii. Ja som bola príšerne, ale príšerne unavená, od rána do noci, ledva som dvíhala nohy. Bolesti celého tela, preto si obvodná myslela že mám reumu, lebo že aj vtedy sú bolesti a únava kvôli zápalu. Ale vyšetrenia nič také neodhalili. Okrem toho som mala aj problémy s trávením, bolesti žalúdka, brucha. Keďže všetky výsledky som mala negatívne tak to uzavreli ako depresiu. Ale AD mi nepomohli vôbec, stále sa mi stav zhoršoval. Potom mi jedna lekárka odporučila, že mám skočiť za jednou psychologičkou, že pri takýchto problémoch pomohla niekomu z jej rodiny. Nebola by som k nej vôbec išla nebyť mojej mamy ktorá vtedy so mnou všade chodila lebo ja som fakt nevládala. A tak som sa vlastne k pani Albertovej dostala. Teraz je to už podľa mňa jednoduchšie, lekári už tejto diagnóze veria, takže tých ludí neberú ako simulantov alebo bláznov.

jolankatak

Bordeau: dakujem za odpoved, potesila ma. ake si mala ty priznaky pri cfs? mala si aj bolesti? a kolko trvala liecba? este raz dakujem

Bordeau

Už som to tu raz písala. CFS som mala pred niekoľkými rokmi. Neviem ako si na tom ty, ja som už uvažovala nad invaliditou, len vtedy to ešte doktori nebrali vážne ani táto diagnóza nebola oficiálne uznaná. Na pani Albertovú ma odporučila vtedy jedna lekárka u ktorej som si dala robiť vyšetrenia ktoré samozrejme boli negatívne. Ja som dokonca skoro rok brala aj AD. No a potom som začala liečbu u pani Albertovej podotýkam že dosť dlhú. Ale nebolo to náročné, len som užívala bylinky boli to také kvapky a užívalo sa to ráno na obed a večer. Ale teda dosť dlho. A postupne som sa začala cítiť stále lepšie a lepšie. Teraz už tento problém našťastie nemám ale za pani Albertovou zájdem vždy keď mi je čokoľvek. Už k lekárom nechodím. Už mi liečila aj zápaly močových ciest, aj ekzém na nohe, aj dutiny a vždy to dobre dopadlo. Ak sa chceš u nej liečiť na CFS tak rátaj z dĺžkou liečby a predtým k nej musíš ísť na vyšetrenie. Dosť dlho sa tam čaká na termín.