Ľuba Albertová - Chronický únavový syndrom - CFS

BJ_2

CFS ma vzdy nejaku pricinu. Problem je, ze telo je tak komplexne a tolko roznych narusenych mechanizmov moze viest k CFS, ze sa na to samozrejme neda pouzit nejaky jeden chemicky liek, alebo nejaka dopredu pripravena univerzalna liecba.

Jedna z moznosti CFS ako som ju nacrtol, je telo zamorene parazitmi. Ale mozu byt aj dalsie. Lekar musi byt detektiv aby to vypatral a moze to trvat velmi dlho. To sa im velmi nechce. Preto CFS zadefinovali ako pojem, ale liecbe sa vyhybaju. Na Slovensku u lekarov podla mna s liecbou CFS nepochodis. Casto pomoze alebo aspon zmierni alternativna medicina.

Vidlicka

Prosím ťa, už sa toľko nevypytuj. Stále sa tu len každého vypytuješ, rieš to! Pýtaš sa stále na to isté.

Modreoci

Neviem ako dlho užívaš AD ja som to nikdy nebrala tak to nemožem hodnotit ale vela som sa predtým na to pýtala a aj sám doktor mi povedal aby som to radšej nezačínala lebo ked to chceš vysadit tak sú silné absťáky. Ale fakt sa v tom nevyznám tak nebudem sa k tomu radšej vyjadrovat. Ja som naštastie išla hned k pani Albertovej a u nej som začala liečbu.

jolankatak

ja mam unavu, ale strasnu, nic nevladzem, k tomu migrujuce bolesti klbov, vycerpanost a tlak v hlave. tiez mi dali iba AD, ze to je iba v hlave, mam sa viac hybat atd... ale len sa to zhorsuje...

Modreoci

Neviem kto má pri CFS iba únavu, ale väčšinou je aj bolesť (hlavne kĺby), problémy so spánkom a také trocha zvýšené teploty, ale tie sú časté. Ja som ešte k tomu mala aj problémy s trávením preto aj sa to zo začiatku hodnotilo ako prípad pre gastráča. Robili mi gastroskopiu ked boli tie prvé vyšetrenia negatívne tak som išla na MR, to už ma vyšetroval neurológ. Odtial potom rovná čiara k psychiatrovi. Natrafila som naštastie na perfektného hned mi povedal že mám dve možnosti začat užívať AD alebo s tým urobiť niečo sama lebo on na to liek nemá. Ale skvelé bolo že ma nepokladal za prípad pre neho len mi rovno povedal že on vela možností nemá. Lebo čo som hovorila s kamarátkinym bratom ktorý mal taký istý problém tak jemu jeho psychiater povedal že na to sú len AD a nič iné mu nepomôže. Mne ten moj sám povedal nech skúsim niečo z alteranatívnej medicíny. A kedže pani Albertová robí viac metód prírodnej liečby tak som išla rovno k nej. Vela som o nej čítala predtým a nelutujem tento krok bola to najlepšia volba.

jolankatak

Modreoci

dakujem za odpvoed, mozem ta poprosit rozviet tvoj cfs?
ake si mala priznaky?
unavu?
bolesti klbov?
teplotu?
mala si ho diagnostikovaný od lekara?
ako dlho si ho mala?

dakujem, velmi mi pomozes s rozhodovanim, ide mi o to, ze niekto ma len unavu.

Modreoci

CFS je normálna diagnóza a je už aj lekármi uznaná. Ale hned ti aj povedia že na to neni liečba. Liečba na to je, ale nie chemická. Lebo čo to je chemická liečba? Hodia ti AD a dovi-dopo. Takže áno, aj ja som skončila u dr. Albertovej a áno, pomohla mi. Len každého hned na začiatok varujem. Toto nie je liečba pre každého. Si uvedomte že prírodne ked sa chcete liečit tak nemožete čakať že z postele pojdete rovno rúbat stromy. Na to si ešte počkáte zakial budete za vodou. Má to tisíc výhod najvetšia je tá že tie byliny nemajú nijaké vedlajšie účinky. Pri liečbe nemáte nijaké nepríjemné reakcie a neni to ani drahé. A nevýhoda je že to trvá dost dlho. Mne aspon za pár týždnov už bolo lepšie ale celkom som bola fit až o taký rok. Popritom sa vám úplne vyčistí organizmus a je to fakt skok do normálneho života aký som žila predtým. Keby sa mi v živote ešte hocičo stalo ohladne zdravia, už idem len za nou.