Zaleží zenam na peniazoch?Anketa.

Príspevok v téme: Zaleží zenam na peniazoch?Anketa.
Fullhd

Ahojte mam zaujmavu otazku ale pred tym nez vam ju polozim chcem sa vyjadrit ako prvy ja.Nedavno mi tu niekto nasadil chroba do hlavy ohladne zien a penazi.V zivote som mal par vztahov a rozpraval sa ako kazdy muz s viacero zenami o laske,vztahu,rodine a ako by mal jej buduci vyzerat a hlavne vlastnosti.Kazda rozpravala asi toto : mily,dobry milenec,aby sa o seba staral,bol romanticky,verny ale ziadna nerozpraval otvorene o peniazoch(aby nevyzerali ako zlatokopky?).Dnes sa pozriem okolo seba a vidim vela slobodnych muzov ktori su sami bud dobrovolne alebo nedobrovolne a hlavny dovod je : peniaze.Bud ich nechcu stratit alebo ich nemaju.

Viem ze na toto forum chodi vela zien a vacsina zostava v anonymite preto by som chcel poprosit najme tie starsie 18+ aby odpovedali a vyjadrili sa k teme a najme odpovedali na otazky.

Hladite na financnu situaciu u vasho potencialneho partnera?
Co konkretne vas zaujma?
Zaujma vas plat?
Ake zbrane pouzivate pri zistovani?

Mozte kludne odpovedat nikto o vas nevie.

Erik27

Milagros, ako sa da zena presvedcit, aby platila polovicu, ze nevie, kolko jej partner zaraba a kolko ma na ucte, ze jej nepoziciam auto...
Mne by toto bolo trapne povedat zene, ktoru milujem a citil by som sa ako chudak, ktory ju iba vyuziva na sex. Mna toto nikdy ani nenapadlo riesit, jednoducho som vzdy platil vsetko a kludne som povedal kolko zarabam a to dokonca aj ked som siel na fusku a aj som jej ukazal, kolko mam na ucte, lebo snad dovera ma byt.
Mne toto strasne nejde do hlavy, ked toto baby pisu, ved ako moze z takeho muza zena citit lasku? Hovori sa vsetko alebo nic, o tom ma byt vztah alebo nebyt...
To ten muz nejako tu zenu spracuje na taketo vypocitave suzitie? Ako to povie, ze draha, som zgrlos a nechcem, aby si minala moje peniaze, ktore si ja odkladam na ... milenky a pod., lebo ich nechcem minat na teba... fakt som v tomto mimo a to som chlap a nerozumiem, ako moze byt potom dovera a pocit spolupatricnosti? Ved vy zeny take empaticke veci priam vyzadujete, tak ako vas moze chlap takto zmanipulovat? Necitite sa potom ako vec? Kus inventaru v muzovom zivote? Ci ste tak zufale? Vysvetli mi prosim toto myslenie zien. Dakujem.

ChosenOne

Samozrejme,ze zalezi,kedysi bola zena v domacnosti a nemusela pracovat,muz nosil domov peniaze a zivil rodinu,dnes je to pomiesane pretoze social engineering is a thing.
Zeny sa utiekaju k peniazom kvoli istote,ktoru stratili pri dnesnych muzoch,keby boli muzi muzmi a riadili sa bozim slovom,bolo by to ine.
Zena potrebuje istotu,doveru a v neposlednom rade lasku.Ked vidim dnesnych muzov ani sa im necudujem,ze chcu byt samostatne.

ahjaj

Tomáš, vyššie vzdelanie ešte nie je zárukou vyššieho zárobku. S SOU sa dá dobre zarobiť, pretože je nedostatok remeselníkov a tak cena za ich služby stúpa. A takisto aj s SŠ vzdelaním sa dá zarobiť aj veľmi dobre, aj sotva. Zárobok je závislý jednak od šikovnosti človeka vedieť sa predať na trhu práce a potom aj od toho, aké má šťastie. Ženy nemajú radi zúfalcov, ktorí nariekajú nad prácou, hypotékou a zárobkom a ani nezamestnaných. Stroskotanci romantické pocity nevzbudzujú.
Žiadne také, že hľadám si partnerku, ale žijem s otcom alkoholikom ako 40 ročný, ktorý ma obral o všetky peniaze a nemôžem odísť, lebo musím chrániť mamu.

Milagros

Slobodna ty si to vystihla uplne presne, presne takeho chlapa som mala. Zarabal dost vela, sprvoti som to ani nevedela lebo nebolo to na nom vidiet, oblecenie nosil dokym ho nezodral, auto mal 8 rocnu skodu fabiu, byt nemal. Dozvedela som sa az za par mesiacov ze vlastne zaraba mesacne cez 2 tisic netto a peniaze setri. Ale setri extremne, zili sme v podnajme a zakazoval mi v zime kurit aby nemusel platit polovicu na kurenie. Vsetko sme platili presne na pol, ja za energie aj viac lebo ze viac miniem. Ale stravu chcel platit presne napoly a to mu nevadilo ze viac preje. A bolo to presne ako hovoris, bol sebec po kazdej stranke, doma nepomohol len po mne krical ze pomaly a nedobre upratujem. Vzdy chcel vsetko len pre seba to najlepsie a vztah bral ako kto z koho. Tesil sa ked mi nieco nevyslo a nezabudol vzdy pripominat jak jemu vzdy vsetko vyjde a vsetko vie najlepsie. Aka som ja neschopna a on dokonaly. Svoje auto mi odmietal poziciavat, ze si mam kupit vlastne lebo amortizacia a jemu sa znizuje hodnota jeho auta ked mu ho pouzivam. Nieto aby ma niekam vozil, to nehrozilo vobec. Nac mi je taky chlap? Radsej nech zaraba malo ale nech je mily, dobry, nie lakomy a nech doma mozme kurit.

Tomas12345

slovenskypriemer :

"Vztahy ani nehovorim sancu dnes niekoho ziskat ma len ten kto ma peniaze" .

To je dobrá hlúposť, pretože "50,9 % mužov malo pri sobáši stredoškolské vzdelanie s maturitou, vysokoškolský diplom malo 27 % mužov. Zvyšok mal základné či učňovské vzdelanie".
Takže si to zhrnme tak že 73% mužov bohatých zrejme nebude, kedže maju len strednu či dokonca základnú školu a predsa si niekoho na sobáš našli, takže tvoje tvrdenie správne nie je.

www.cas.sk

Iveta Michael

Mne na peniazoch vždy zaleži - lebo som dobrodruh a rada cestujem ( lietam ) :D

Bez nich to žial nejde, obzvlast dnes ale mam nastavenu latku tak aby som si davala pozor a nesklzla do zavislosti od nich ... u muža si vždy cenim ked vidim že nie je lakomy ale som ten typ ženy ktory sa snaži zavdacit ... kupit mu niečo o čom viem že ho poteši / vysondujem / alebo ho niečim prekvapim čo mu na 100% urobi radost atd. Osobne neznašam akekolvek jednostranne využivanie toho druheho

Slobodna

A komu v dnesnej dobe nezalezi na peniazoch?
Nie je ani tak podstatne kde muz, ci zena, pracuje a kolko zaraba, podstatna je lakomost verzus stedrost voci partnerovi, lebo ta sa prejavuje nie iba v peniazoch, ale aj v citoch, pomoci, podpore, prajnosti. Partnersky vztah totiz nie je suboj kto z koho, aky zazivame v pracovnej oblasti a to si zial mnoho ludi prenasa aj do partnerskych, ci rodinnych vztahov. Hodnota sa meria tazko a nie vsetko len hmotne mozme povazovat za hodnotne. Aj clovek, ktory zaraba hojne, partnerovi nekupi len tak kvet, ci cokoladku a naopak ten, co ma malo sa pre druheho moze aj rozdat. Laska nie je biznis, investicia, ci vymenny obchod, podstatne slovka v laske su nezistnost a davanie. Niekomu nieco davam, lebo ho lubim a necakam za to protihodnotu, ci ju dokonca meriam, ci je adekvatna.

petroneta

milí páni? Ako Vám záleží na peniazoch u ženy?
Aká žena vám imponuje?
Nezamestnaná, ktorá býva u rodičov?
Zamestnaná, s vlastným autom a bytom?

simiona

Záleží mi na nich preto, lebo sú v dnešnom svete nutné. Bez nich, žiaľ sa nedá prežiť.

Ale. Príklad. Bola som v robote a zistila som, že som zabudla nahlásiť obed. A bez toho mi obed nedali. Takže hoci som pri sebe peniaze mala, smola. Ostala som hladná. A bufet u nás nemáme. Len automat na keksíky a sladkosti, ale to nie je normálne jedlo. Takže vtedy mi na peniazoch nezáležalo.

Čo sa týka mužov, nemusí byť bohatý. Ale bolo by dobré, keby nebol lenivý a pracoval, pokojne aj ako robotník. Vlastne väčšina mužov, s ktorými som chodila, boli robotníci.