Zaleží zenam na peniazoch?Anketa.

Príspevok v téme: Zaleží zenam na peniazoch?Anketa.
Fullhd

Ahojte mam zaujmavu otazku ale pred tym nez vam ju polozim chcem sa vyjadrit ako prvy ja.Nedavno mi tu niekto nasadil chroba do hlavy ohladne zien a penazi.V zivote som mal par vztahov a rozpraval sa ako kazdy muz s viacero zenami o laske,vztahu,rodine a ako by mal jej buduci vyzerat a hlavne vlastnosti.Kazda rozpravala asi toto : mily,dobry milenec,aby sa o seba staral,bol romanticky,verny ale ziadna nerozpraval otvorene o peniazoch(aby nevyzerali ako zlatokopky?).Dnes sa pozriem okolo seba a vidim vela slobodnych muzov ktori su sami bud dobrovolne alebo nedobrovolne a hlavny dovod je : peniaze.Bud ich nechcu stratit alebo ich nemaju.

Viem ze na toto forum chodi vela zien a vacsina zostava v anonymite preto by som chcel poprosit najme tie starsie 18+ aby odpovedali a vyjadrili sa k teme a najme odpovedali na otazky.

Hladite na financnu situaciu u vasho potencialneho partnera?
Co konkretne vas zaujma?
Zaujma vas plat?
Ake zbrane pouzivate pri zistovani?

Mozte kludne odpovedat nikto o vas nevie.

Medea7

Ja by som sa tiež radšej išla učiť, to je také zvláštne tie začiatky sú krásne a ohurujuce, ale potom je to už o inom. Ja keď nemám peniaze tak ja sa do žiadneho zakladania rodiny nepustam. Ale to je každého vec.

dobreuz

Daniela2 to sú zase len hormóny, cestovať, užívať si a niečo dosiahnuť (majetok a osobný rozvoj)
to je zmysel života a nie starať sa o uvrešťané otravy a potom keď tieto hormóny pominú tak rodičia sa bežne snažia zavesiť decko na krk niekomu inému.

daniela2

mám 28, chcem sa vydať a mať deti. Nič také, že ešte cestovať a užívať si. To už mám za sebou. Bábätko chcem, držať v náručí, ľúbiť malého človiečika, byť matkou. Prácu mám, a byt mám. Od muža očakávam taký príjem, aby sme mali z čoho žiť a aby sme mohli vymeniť môj byt za väčší, keď bude mať dieťa 2-3 roky, a prípadne bude druhé, a aby sme mohli ísť v lete na dovolenku, či už tu na Slovensku alebo do Čiech ako rodina. Do toho všetkého vkladám okrem môjho bytu a starého auta, aj nejaké úspory. A keď budem mať vážny vzťah na rovinu sa ho spýtam, koľko zarába a čo on po materiálnej stránke vie vložiť do spoločnej budúcnosti a založenia rodiny.

Medea7

Mna kebyže muž živý a rozkazoval by mi a kázal no mňa by asi slahlo. Ja som sa snažila ku všetkému prísť sama. Ja ani manželstvo neuznávam, ja neviem co je na tom také super.

720pHD

FUll HD: áno máš pravdu, v tom čo si opísal že ženy ktorým záleží LEN na peniazoch za to nestoja.

ale zas netreba to ťahať do extrému že buď budeš chodiť s chudákom alebo si zlatokopka. ja som 23 ročný chlapec, ešte študujem na vš ale aj si zarábam. a úplne chápem že ženám záleží na tom že koľko chlap zarába. je to OK, ak to nie je jediná vec na ktorej im záleží. ja som možno vychovávaný ešte trochu viac konzervatívne a je vo mne zabudované to že chlap je ten silnejší, ten ochranca, ten čo zarobí hej...

ale chápem to. poznám dosť párov kde sú obidvaja chudobní a majú deti, ale malé platy. aj keď obidvaja pracujú tak nemajú nič. ono je to romantika keď sú len dvaja a milujú sa aj keď nemajú peniaze, je to krásne... ale potom keď prídu deti, tak hlavne pre deti je to zlé.

ja by som sa chcel najprv trochu dostať na lepšie platené práce a byť schopný zarobiť viac. nie preto aby som si našiel nejakú zlatokopku a kupoval jej kabelky za stovky €, ale preto že keby sme mali mať deti tak by som im chcel dať všetko čo potrebujú a nemusel im hovoriť že dnes nebudeme jesť, lebo výplata príde až zajtra.

Ono je to hlavne kvôli tým deťom. Sám som vyrastal ako chudobné dieťa a viem aké strašné to je a mám z toho dodnes následky na psychike - decko si nemôže dovoliť ísť navýlet, ísť na zábavu, mať veci čo majú ostatní, je šikanované za to že je chudobné.... nikdy nikdy nikdy by som nechcel aby toto moje deti zažili ak by som nejaké v budúcnosti niekedy mal... nikdy! Sám som si to zažil a viem aké je to peklo.

Preto ľuďom záleží na peniazoch. Neurobia nás nutne šťastnými, ale na 100% naše životy uľahčia a uľahčia aj cestu k šťastiu a bohužial aj cez peniaze sa človek stáva sociálne viac akceptovaný ako keď je chudobný.

Takže na jednej strane máš pravdu - ženy ktorým ide IBA o peniaze za to nestoja. Ale to neznamená že im na nich nemá záležať vôbec. Aj žena prispieva a aj chlap - tak to je ideálne.

Kikirik

Kedze zarabam na slovenske pomery slusne to iste ocakavam od muza. Nesondujem ake ma auto kolko zaraba ale je bezne vediet co robi aku pracu a z toho si to clovek odvodi. Zaujima ma hlavne ci ma potencial co sa tyka prace ci dokaze makat aby sa mal dobre a snazi sa a je ambiciozny alebo ci je naopak ten co berie co mu daju a potom len frfle ze ma malo taky by u mna skoncil. A tiez si vsimam ci je stedry ci drzgros lebo predsa len na MD je vacsinou zena co je i pre dieta lepsie aspon do urciteho veku a zivitelom je muz a ak by mi mal vydelovat sumu a vycitat kolko minam a ze mam zit z rodicovskeho tak to nie.

hyrax

Ja si myslim, ze zeny su rozne. Zlatokopky, ale aj skromne, starostlive, ale aj neschopne a tak dalej. Proste si len musis najst tu, ktora ti bude vyhovovat. A ktorej budes vyhovovat ty. A s ktorou budete navzajom schopni robit kompromisi. Co samozrejme nie je jednoduche najst. :D

rita22

áno, mne záleží, ale nie je to priorita, pokiaľ je ale žena pripravená na vzťah, najmä v zmysle založiť si rodinku, potrebuje cítiť bezpečie zo strany muža, zodpovednosť, to znamená, že ten muž je schopný postarať sa o rodinu, raz žena pôjde na materskú a chce vidieť a veriť v schopnosť muža utiahnuť domácnosť
pre mňa je alfa omega priebojný muž, ktorý ide na činy, nie na slová, aj keby bol mladší, a nebol zabezpečený, je to v poriadku pokiaľ vidím, že má ambície a vie si veci zariadiť, vie dodržať slovo, vie narábať s peniazmi,
taktiky nemám žiadne, jednoducho pokiaľ vidím, že je ochotný investovať už v začiatkoch do spoznávania sa so mnou: najmä tým, že mi venuje čas, pozornosť, potom pozvanie na kávu napríklad...
zhrniem to ale, áno, zaleží na peniazoch

petroneta

Na finančnej situácii partnera mi záleží do takej miery, ako je to na ňom vidieť.
Aké má topánky? Ošúchané, alebo zachovalé? Ako chodí oblečený? Má auto? Také, ktoré sa ide rozsypať, alebo sa dá normálne ešte nejaký čas používať? Má zamestnanie? Ako je spokojný s prácou a mzdou?
Býva ako 50 ročný v mamahoteli, alebo vo svojom? Koľko prispieva exmanželke na deti? Ak deti niečo potrebujú, dá im viac? Ako sa vyjadruje na túto tému?
Pozve ma na obed alebo na koncert?
Nároky: nemal by to byť chudák, ktorý nemá nič. Ten to nemá, lebo sa celý svoj život nevedel presadiť, alebo nevie zaobchádzať s peniazmi. Keďže byt mám, záleží mi, aby mal auto. No a keď býva ako 50 ročný u svojej mamy, tak mám obavy, ako ma jeho mamka prijme, keď ju na staré kolená oberiem o syna, s ktorým denne žila pod svojou strechou, a akosi mám z toho strach. Ak mal zamestnanie, ale z nejakých dôvodov ho stratil a hľadá si teraz nie príliš dlho, to je v pohode, ak je nezamestnaný dlhšie, beriem to ako jeho chybu. Ak je nespokojný v práci, nerada ho počujem šomrať a nadávať na nízky plat. Nechcem počúvať samé negatíva. Ako sa vyjadruje o exke? Prežil s ňou kus života. Bude na ňu kydať, alebo normálne? Zaujímajú ho vlastné deti? Ak nie, aký človek to už len môže byť. Ak áno, prejaví sa to aj finančne, že mu nerobí problém na ne pridať.
Nemal by byť príliš bohatý. Čo keby ma volal na cestu po Európe, ako majiteľ nejakej firmy by si len tak cestoval, ja by som nemala šancu odísť na niekoľko mesiacov zo zamestnania, ktoré si chcem aj popri ňom zachovať. Alebo by nepochopil, že šetrím a nevyhadzujem zbytočne peniaze. Hľadám zhruba vyšší level ako ja, lebo ja som si kariéru extra nebudovala, išla som na bezpečné, nie príliš dobre platené miesto, kde pôsobím od začiatku a nechcela som meniť, a venovala som sa deťom. Ten level však nesmie byť privysoký, aby som si pri ňom nepripadala ako chudera.
PS: 46 ročná vdova s dospelými deťmi

Medea7

Ani nie peniaze nehrajú žiadnu rolu, ak by som bola závislá na jeho peniazoch znamená to pre mňa žeby so mnou mohol manipulovať. Skôr ma zaujíma jeho chovanie a zmysel pre zodpovednosť. Zisťovať ne zisťujem nič, tvoje konanie tvoje svedomie.