Tušenie budúcnosti

Príspevok v téme: Tušenie budúcnosti
daniela2

ahojte, čítala som jednu knihu, kde si hlavná postava kládla otázky ohľadne budúcnosti, a keď cítila prázdno, zistila, že to je tým, že nebude žiť. (Heinrich Böll:: Vlak prišiel presne)
Zistila som, že do istej miery to sedí. Stretneš sa s niekým, Cítiš, že naposledy. Cítiš, že niečo bude tak, ako to potom naozaj bude, bez adekvátnych dôvodov.
Zvykla som to cítiť správne.
A teraz sa mi nevysmejte.
Pred VŠ som chodila na kurz nemčiny a minule som sa na klzisku stretla s jedným chlapom, s ktorým sme tam chodili spolu. Vtedy sme sa o seba vôbec nezaujímali, teraz na klzisku, sme sa však pustili do rozhovoru, odviezol ma domov, pozvala som ho k sebe, pripravila večeru a ostal 3 hodiny, rozprávali sme a popíjali čaj.
O dva dni ma pozval na večeru, že teraz je na rade on, a išli sme spolu do reštaurácie. (chcela som ísť do posilky, ale vybrala som si radšej jeho). Znova veľmi príjemný rozhovor, potom ma odviezol domov, hore som ho teraz do bytu nepozvala.
Potom sms, že sa so mnou príjemne cítil, a či nemám chuť ísť s ním v sobotu pozrieť si výstavu obrazov.
Mám pocit, že to bude môj manžel a otec mojích detí. Zatiaľ sme sa ani nepobozkali, ani nič také, ale jasne to cítim, že tak bude.
Je to predtucha, tušenie alebo blbosť? Môže človek niečo takéto tak skoro vycítiť, veď v podstate ho ešte nepoznám...

Fullhd

Milo mal si obrovske stastie,Blahozelam.Dnes je to trosku inak.Co vsetko si nadobudol v tom case ked si ju spoznal?Pekny vecer.

Pag

Ja ti poviem k tomu len toľko, že ja to poznám len z ríše zvierat, my sa očuchávame, keď sa stretneme a vždy si takto povieme alebo nepovieme: nuž, smrdí dobre, páči sa mi jeho/jej smrad, s tým budem kamarát a to už ide niekedy o iné kreatúry, machy, lišajníky... Keby som to riskol s voňavkou, tak to by som si veru nemohel chodiť na medík k lesným pčolkam. Však mne raz ti takto jedna pčolka hvarít: a ty tu čo stojíš jak taký medveď a ja jej na to: prepáč, kde sa robí, nezavadziam. Na to sa otočila na päte a odišla.

Milo48

Daniela, moja manzelka mi povedala to iste, ze ked ma prvykrat videla, ihned vedela, ze budem jej manzelom. Mne sa nejako extra nepacila, ze by som za nou nejako hned bral, ale tak na 60-70 % ma zaujala. Zoznamili nas spolocni kamosi. Parkrat sme spolu s nimi niekam isli a postupne som ju spoznaval a zalubil sa do nej. Po 2 rokoch chodenia sme sa vzali a sme spolu akurat tento mesiac to bude 30 rokov a nelutujem. Ja som vtedy nejako extra nic necitil, ale o to intenzivnejsie je to teraz casom, ze ta laska nevyprchava. Ked som sa jej pytal na mna, ze cim som zaujal, tak mi povedala, ze jej az mraz prebehol po chrbte, ked ma videla, ze charizma, usmev, optimizmus, ze to zo mna islo. Takze ako vidis, niekto fakt moze mat dobru intuiciu. :)

Iva523

Joj ludia jaki ste negativni...vari neviete že realitu si vytvarate sami svojimi vnutornymi presvedčeniami? Nepoznate zakon príťažlivosti...a ty zakladateľka temy ver tomu že je to na dobrej ceste..proste tomu zo srdca ver a nastav sa nato:) musíš sa stym zladit:) kľudne sa môžeš zato pomodliť:) a ano moze to byt aj predtucha:)

Defcon

Mimomisu ma pravdu. Jednoducho sa daniela zalaskovala a vidi neexistujuci vztah hned v najruzovejsich farbach.
Ti to prajem, obdobie lasky je velmi krasne , uzi si ho. Uprimne.

Mimomisu

Bez urazky daniela, ale podla tvojich prispevkov tu sa mi zdas dost mimo, idealisticka, v kazdom chlapovi vidis hned svojho manzela a otca deti, to nie je ziadne tusenie buducnosti, ale idealizmus a tvoja naivita. Vo viacerych zivotnych nazoroch nie si realisticka a zamyslas sa nad takymi blbostami, ktore si normalny clovek asi ani nevsimne, lebo vobec nie su podstatne.