Manzelka chce kupit byt synovi

Príspevok v téme: Manzelka chce kupit byt synovi
Palo45

Mam 24-rocneho syna, ktory na buduci rok promuje a manzelka mu chce po skonceni studia kupit byt v BA. Ja s tym nesuhladim, lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. Dom sme si postavili az ako 35-rocni, hlavne kvoli tomu, lebo vtedy neboli hypoteky. Ja si myslim, ze ked nieco taketo iba tak dostane, tak ho to nebude posuvat v zivote dalej, ze sa nebude musiet snazit zarobit si na to najzakladnejsie, na byvanie. Nejake splacanie bytu z jeho strany nema zmysel, lebo ked to prestane splacat, nevyhodime ho uz odtial, lebo co pojde, ci uz sam alebo s nejakou jeho rodinou, na ulicu?
Vy by ste prijali iba tak od rodicov byt? Mne to pride blbe, aby mi rodicia take nieco zabezpecovali, pokial som mlady zdravy clovek so vzdelanim, ktore mi v podstate zaplatili rodicia, lebo by som sa nesnazil sam. Podla mna mu toto iba ublizi, zneschopni. Co si o tom myslite?

Bubliii

.. a ešte som chcela dodať, že poznám výnimočne prípady, kedy sa rodina poskladala a stiahli cenu bytu napr o 10tis, aby mladí nemuseli brať spotrebák.. ale toto je dosť výnimočné a moc by som sa na to nespoliehala

Bubliii

ahjaj, trochu si protirečíš, nie? Na jednej strane radíš čakať s kúpou, na druhej strane banky neustále sprísňujú podmienky. To je naozaj pravda, my sme si brali teraz v lete a teda prešetrovaní sme boli poriadne. Len ak bude niekto čakať moc dlho, že možné, že už ani žiadnu hypo nedostane rsp len veľmi nevýhodnú. Ceny bytov kolíšu, a úroky sú teraz najnižšie v histórii, už pôjdu len vyššie.
Ja napr teraz ľutujem, že som nezobrala hypo skôr, lebo som mohla mať skôr splatené ako začínať takto pred tridsiatkou. Ceny bytov v mojom meste sú otrasné stále, tak načo čakať.

ahjaj

2018 v lete boli najvyššie ceny nehnuteľností. už pozvoľna klesajú. Milí ľudia, nože počkajte ešte rok, alebo pol roka, kým kríza zasiahne aj ceny nehnuteľností, nech sú viac dolu, aby ste neplatili tak vysoké ceny. Potom hypotéka. Viete aké sú tam úroky? To nemáte fakt nikoho, ale nikoho v rodine, čo by vám požičal, aj viacerí členovia po čiastkach, aby ste nemuseli splácať takmer 1,5 x toľko?
Banky budú mať tento rok prísnejšie kritériá a plánujú zvýšiť hypotekárne úvery a sprísniť vymáhanie skrz exekúciu. Pozvoľna totiž začala hospodárska kríza, ceny akcií, kam investujú banky, klesajú. Tak samozrejme, že banka nebude stratová a vyžmýka to z nešťastníkov, ktorí chcú hypotéku.
Keď človek uvažuje o bývaní, oplatí sa pozrieť si grafy cien nehnuteľností a vôbec, celkovú ekonomickú situáciu.

matoTT

Uplne suhlasim s komentarom podomnou. Ak vas syn nieje prizivnik, povalac a nezneuziva vasu dobrotu ja by som mu s tym byvanim pomohol. V dnesnej dobe je kupa bytu uplna katastrofa. Ja som ovela starsi od vasho syna a o hypoteku si idem poziadat az tento rok . Sice sa nato vobec netesim ale je to moja jedina moznost ako mat vlastne byvanie. V nasom meste stoja 2-3 izbove byty okolo 80 -100 000eur cize mam co splacat ale nemam inu moznost.

Lollka

Pokial je vas syn normalny a neni to nejaky prizivnik tak nevidim dovod preco mu nepomoct ak na to mate. Dnesni mladi maju ovela tazsi zivot, ovela horsiu moznost ziskat byt ako ste mali vy za socializmu. Uz nie su ziadne mladomanzelske pozicky ani pridelovanie bytov. Ma 24, nemal sancu si zatial zarobit na vlastny byt, moze si akurat vziat hypoteku a platit 20-30 rokov kym to bude jeho. A naco preplacat banke ked mu mozete pomoct, vsak on raz tiez bude mat vlastne deti ktorym potom pomoze ked budu dospele a zaroven sa postara o vas ked budete stari a nesebestacni. Rodina si ma pomahat je moj nazor a komu chces pomoct ak nie vlastnemu dietatu. Pokial to nie je alkoholik, gambler alebo problemovy jedinec ale pracovity mlady muz s normalnymi hodnotami tak nevidim dovod preco nepomoct.

gsz

Pritom povazuju za samozrejme, ze ich deti maju pomahat im.Najma ak to tak bolo u nich,ze museli svojim rodicom pomahat.

gsz

Ale nie, oxalis, tato tema je pravdiva. Hoci ju zrovna ten skutocny otec nepisal.To by si sa divila,co vsetko je mozne.

oxalis

ty si otec? naozaj? tak ho nechaj skrabat sa zivotom ako si sa ty musel. on sa vyskrabe neboj a dufam, ze od neho nebudes chciet aby sa o teba na stare kolena postaral.. ved porad si...toto nemohol pisat jeden otec toto pisal dalsi zavistivy slovak

gsz

Diskusiu precitanu nemam.
Vseobecne sa ludia spravaju ku svojim detom tak, ako sa spravali k nim ich rodicia. ak si vsimate toto u druhych, tak je to tak.Ak rodicia dostali nejaku pomoc od svojich rodicov, pomozu aj svojim detom.Ak nedostali pomoc, detom nepomozu nijako.pritom povazuju ta samozrejme, ze ich deti maju pomahat im.Tie deti, ktore od nich pomoc nedostali.Je to velmi zaujimave tieto postoje, vztahy,nazory,atd.

daniela2

syn vám iba teraz končí školu. Tak ako si má zohnať vlastné bývanie? Veľmi mu tým bytom pomôžete. Ak sa chce zamestnať v Ba, kde má zrejme najlepšie pracovné možnosti, a nebude mať byt, čo má robiť? Nie je tak jednoduché si nájsť vhodné ubytovanie.