Manzelka chce kupit byt synovi

Príspevok v téme: Manzelka chce kupit byt synovi
Palo45

Mam 24-rocneho syna, ktory na buduci rok promuje a manzelka mu chce po skonceni studia kupit byt v BA. Ja s tym nesuhladim, lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. Dom sme si postavili az ako 35-rocni, hlavne kvoli tomu, lebo vtedy neboli hypoteky. Ja si myslim, ze ked nieco taketo iba tak dostane, tak ho to nebude posuvat v zivote dalej, ze sa nebude musiet snazit zarobit si na to najzakladnejsie, na byvanie. Nejake splacanie bytu z jeho strany nema zmysel, lebo ked to prestane splacat, nevyhodime ho uz odtial, lebo co pojde, ci uz sam alebo s nejakou jeho rodinou, na ulicu?
Vy by ste prijali iba tak od rodicov byt? Mne to pride blbe, aby mi rodicia take nieco zabezpecovali, pokial som mlady zdravy clovek so vzdelanim, ktore mi v podstate zaplatili rodicia, lebo by som sa nesnazil sam. Podla mna mu toto iba ublizi, zneschopni. Co si o tom myslite?

Palo45

Dakujem uplne vsetkym, co ste tu napisali, vsetko som si poctivo precital. Je super, ze sme ludia taki rozdielni a mame rozne pohlady na jednu vec. Ja mam tiez svoj pohlad, len som chcel vediet, ze ci je iba jediny, ale nie je, takze sa zariadim podla svojho presvedcenia, ze co je pre mojho syna najlepsie. Mimochodom aj Bill Gates povedal, ze by svojim detom neublizil tym, ze by im zanechal svoj majetok a mate aj kopu pribehov ludi, ktori vyhrali vysoke ciastky v loteriach a precitajte si ako dopadli. Kto to pochopi, je moja krvna skupina, kto nie, ma ine videnie sveta ako ja :)

ucastnikfora

Mudra pani Adria to ze sa to stalo v tvojom okoli este neznamena ze syn autora temy bude taky isty. Mne to z autorovej strany pride ako zavist a sutazivost zo synom . Naco pojde pred 50tkou okolo sveta a vyhodi zato tisice eur a za chvilu je doma? Aky maju vyznam tieto drahe dovolenky a cesty okolo sveta v dnesnej dobe? Keby bol mlady a hlupy ze chcu cestovat ale ked moze takto v dnesnej dobe pomoct dietatu kupis nashval auto za 100 000 a cestu okolo sveta za dalsie tisice eur?? Naco im to je?

Lenuprimna01

Ja by som synovi byt kupila. Ziadny povalac z neho nebude ved bude musiet pracovat a platit byt. A je smiesne ze ty v tvojom veku chces auto za 100 00 eur. Keby si bol mlady a balil zenske a predvadzal sa nepoviem ale chlap co by uz mohol mat aj vnucata pomaly pride mi to ako riesenie si krizy veku :) Ani nevies ako tym synovi pomozes ked mu zabezpecite byvanie. Dnes to maju mladi sakra tazke a byty v Ba su astronomicky drahe

a_dr1a

Ahoj autor témy. Väčšina ti tu radi, aby ste ten byt synovi kúpili keď na to máte. Ja s tým však nesúhlasím. A nie je to o závisti. Ale som svedkom viacerých prípadov (a práve dosť v BA no aj mimo), že to nerobí dobre tým deckam a ani rodicom. Lebo keď nemáš zle je a keď máš, je ešte horšie. Dosť veľa známym aj priateľom sa v BA stalo, že keď decká podostavali byty ci domy len tak, tak tie ich decká sa stali dosť horšími hlavne v prístupe k rodicom. Chceli ešte viac a nevazili si co uz dostali a majú (na to dobre sa totiz veľmi rýchlo zabuda co podostavali a plus to berú automaticky že to vlastne dostali, akoby to bola povinnosť rodičov dávať im keď na to maju). Doslova si títo ľudia musia vlastne decká ďalej ešte viac kupovať a plus tam nie je žiadna vďaka a úcta zo strany decok k rodicoml. Berú to ako samozrejmosť a niektorí sa správajú doslova ako odpad k vlastnym rodičom. S mnohými týmito "milujúcimi" rodičmi som sa neraz dostala do konfliktu, lebo ma fakt už nebaví počúvať neustále reči sťažnosti vyplakavacky nad nevdakou hrubosť ci aroganciou ich vlastných decok. A to sa ich väčšina týchto rodičov snažila vychovávať fakt dobre morálne a co najlepšie. Ale ide o to, že z rodičovskej lásky chceli deckam pomôcť uľahčiť im životy ai a dočkali sa pravého opaku. A väčšina týchto prípadov bola hlavne nátlakom zo strany manželiek ktoré až opicou láskou všetko deckam chceli davat ale negativne dopady už nechcú vidieť a znášať. Najčastejšie tieto matky správanie svojich decok zlachcuju bagatelizuju a slepo ospravedlnuju aj keď už je fakt neraz za čiarou. Muži sú v tomto smere skôr pragmatickejsi. A isto to není u teba závisť ako ti tu vypisujú daktori, že keď ty si nemal nič a začínal si ťažko od nuly že to preto nechceš synovi teraz dopriať dozicit a zavidíš mu :D strašne je toto tvrdenie kratkoprse a môžu to písať práve takí ktorí to h.. od svojich rodičov fakt dostali.
Takže väčšina tých čo poznám lutuju práve to ze deckam niečo také hodnotné dali darovali takto vopred na uľahčenie ich prebijania sa životom. Lebo už nemajú na ne týmto padom dosah páky a decká sa im doslova smejú do xichtov (pozor. Rodičia vedia o možnosti ze môžu súdne žiadať navrátenie týchto darov späť ale oni to nikdy neurobia. Väčšina má postavenie majetky iste meno ako značku a nechcú špinavé prádlo rodiny prepierat verejne, čiže súdne. Vyšli by z toho zle po všetkých strankach). Takže čo lutuju je to, že teraz by väčšina už nedávala deckam niečo vopred ale počkali by na to, že raz to aj tak ci tak tie ich decká automaticky zdedia a aspoň vtedy je aká taka vďačnosť zo strany tychto decok voči nim.
Takže radím kúpiť byt ale nedarovať. Brat to ako investíciu. Nech si na réžiu vydavky bytu syn už zarába sám ale aby nebol byt jeho vlastníctvom. Už týmto mu veľmi pomôžete že sa nemusí zaťažiť hypotékou a bude mať zároveň "vlastne" bývanie. Ovca celá aj vlk sýty. Aspoň ho naučíte týmto samostatnosti zodpovednosti a starať sa sám o seba, no zároveň si bude synček uvedomovať že ešte nevyhral nepreskocil lebo byt je /aj nie je zatiaľ jeho.
Inak ta cesta okolo sveta s manželkou je naozaj dobrý nápad. Lebo investícia do zážitkov je asi najlepšia. Nedaj sa však zahnať ženou do kúta co sa týka toho bytu. Povedz ze kúpiš poskytneš ho synovi ale nedarujte mu ho. Však ho raz zdedí tak ci tak. Na tomto trvaj. Maj sa

Kimmy_CA

Pre Carny: Nemám potrebu ohurovať, píšem to len v kontexte a to preto, že keby som napísala že si na vysokú školu niekto musel brať pôžičku bez udania toho kde a v ktorej krajine to je, tak niektorí ľudia to možno nepochopia a budú si myslieť, že ten človek išiel študovať súkromnú vysokú školu na SR a že si teda robí vzdelanie vysoko nad svoje (momentálne možné) pomery. Vy na Slovensku (a dokonca tuším aj v Čechách) stále máte možnosť bezplatného vysokoškolského vzdelanie, teda takého, kde vám za to že si zoberiete jeden predmet nenaúčtujú povinné "tuition fees" (školné) v hodnote minimálne niekoľko stoviek až tisícok dolárov ktoré ak nezaplatíte do určitého dátumu tak vás odhlásia zo školy alebo (v prípade že je už štúdium skončené) vám odmietnu dať diplom kým sa dlhujúca suma neuhradí, ale tu v Kanade a v USA takmer nikto takú možnosť nemá. (Teda až donedávna to tak bolo, teraz v provincii Ontário to zmenili tak, že deti sociálne slabých už môžu študovať bez poplatkov tuším). Všeti MUSIA alebo teda MUSELI platiť, ak chcú/chceli študovať. A preto chvastať sa tým, že ti ešte rodičia zaplatili vysokú školu keď v SR sú niektoré vysoké školy rovno zadarmo (nerátam do toho učebnice, životné náklady, a bývanie, lebo všetky tie výdavky majú aj tu ešte navyše k študijným poplatkom) a potom robiť zo seba ukážku cnosti a zároveň vydedukovať také trúfalé závery nad niekým, koho pravdepodobne vôbec nepoznáš, nie je teda nič moc pravdupovediac.

Vieš, snažiť sa niekoho primieť k tomu, aby sa zamyslel, je jedna vec. Ale tie tvoje perly ducha v štýle "sa narodil so zlatou lyžičkou v hube" alebo "zabezpeč mu prácu v tvojej firme,kde nebude nič robiť len peniaze brat" mi skôr pripadajú ako nejaké (pardón) tlčhubové konštatovanie než sokratické otázky. Dalo sa to napísať aj inak. Nehľadiac na to, že autor témy tu vo viacerých príspevkoch vysvetľuje svoj postoj a to ten, že sa práve bojí, že rozdávaním vecí zadarmo sa jeho syn neposunie ďalej, nebude mať potrebnú motiváciu, a tomu Palo45 chce predísť. A preto majú s manželkou túto dilemu a nezhodu v názoroch, preto chce počuť názor iných, a preto vlastne aj vznikla táto diskusná téma. Čiže ten tvoj poučujúci príspevok aby sa Palo45 zamyslel bol skôr takým "nosením dreva do lesa..."

Viacej podľa mňa nemá zmysel sa k tvojím príspevkom vyjadrovať keďže nestojím o nejaké flame wars, takže, ako povedal pán Novák v komédii Zítra to roztočíme drahoušku: "Já se poroučím..."

Carny

Kimmy CA:
Joj,aká si ty uzkoprsá a háklivá :) Prišla som riešiť...áno... chcela som aby sa autor témy zamyslel nad tým koľko jeho syn pracoval počas svojich odhadujem cca 24 rokov. Či vie,čo je to práca? Ci je snaživý... ci je usilovný aj inde ako len v škole? Ci zažil niekedy čo je to byt v praci 18 hodín v kuse? Alebo je to synacik čo o tom nemá paru. Nikoho nesúdim,snažím sa pomôct...

Joj aká som ja alergická na agresívne babenky žijúce v Kanade,čo si myslia,že zhltli celu múdrosť sveta....

PS: bez ohľadu na tvoju nesympatickú osobu tvoj neskorší nápad s kupou bytu a neprepisanim ho na syna znie ako vhodná alternatíva aby sa autor témy nemusel rozvádzať. V manželstve treba robiť kompromisy....
Pozdravujem do Kaaanaaaadyyyy (a neboj,neohúrila si nás svojou Kanadou) viacerí sme tam boli :DDD

Iwo333

Clear ahoj, ja vlastním byt v BA pár rokov a zatiaľ sa na mňa žiadna ziskuchtivá fiflena nenalepila. Nevieš kde robím chybu ? Poraď, vyzerá že máš skúsenosti. Ďakujem.

Clear

Vážený mladý "pán" musí po skončení školy hneď aj bývať vo "vlastnom" byte v BA?? Len ho nechaj, nech si na začiatok byt v BA prenajme a platí si ho sám, a nech si aj prácu nájde sám. Tiež si myslím, že keď dostane všetko len tak, bude to brať ako samozrejmosť. A počítaj s tým, že ak bude vlastníkom bytu v BA, hneď sa na neho privesí aj nejaká ziskuchtivá fiflena, ktorá ho nakoniec donúti, aby polovicu bytu prepísal na ňu. Toto chceš? Pritom ak by na začiatok býval v prenájme, tým by aspoň odplašil zlatokopky a naučil by sa zodpovednosti. Lebo predpokladám, že je už aj tak dosť rozmaznaný, nech si aspoň vyskúša, ako žijú ľudia z rodín, kde sa byty nedávajú ako darček za skončenie školy.