Manzelka chce kupit byt synovi

Príspevok v téme: Manzelka chce kupit byt synovi
Palo45

Mam 24-rocneho syna, ktory na buduci rok promuje a manzelka mu chce po skonceni studia kupit byt v BA. Ja s tym nesuhladim, lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. Dom sme si postavili az ako 35-rocni, hlavne kvoli tomu, lebo vtedy neboli hypoteky. Ja si myslim, ze ked nieco taketo iba tak dostane, tak ho to nebude posuvat v zivote dalej, ze sa nebude musiet snazit zarobit si na to najzakladnejsie, na byvanie. Nejake splacanie bytu z jeho strany nema zmysel, lebo ked to prestane splacat, nevyhodime ho uz odtial, lebo co pojde, ci uz sam alebo s nejakou jeho rodinou, na ulicu?
Vy by ste prijali iba tak od rodicov byt? Mne to pride blbe, aby mi rodicia take nieco zabezpecovali, pokial som mlady zdravy clovek so vzdelanim, ktore mi v podstate zaplatili rodicia, lebo by som sa nesnazil sam. Podla mna mu toto iba ublizi, zneschopni. Co si o tom myslite?

Dano99

Boze v tejto teme je vidiet ako strasne su slovaci neprajní . Zato je nas stat tam kde je a ludia sa tu idu pozabijat lebo nikto nemoze prekusnut ked sa niekto dostane k nieco co druhy nema. Ja mam tiez dve deti a vo veku tvojho syna a tiez im pomahame ako vieme. Studuju aj pracuju ale vidim tiez ze dnesna doba predrazenych bytov je hrozna a ocenuju kazdu moju pomoc. Kupa auta za 100 000 je uplna blbost ja by som si to v zivote nekupil nemam 20 aby som sa predvadzal a hladkal si ego. Mne to pride totalne sebecke od neho ze ked moze pomoct decku ktore bude mat do par rokov vlastnu rodinu a deti a chce si kupit auto v cene bytu aby si teraz nieco dokazoval. Je to voci synovi totalne podrazacke a vrati sa ti to.

a_dr1a

Tomas12345. Ale sú to jeho peniaze a môže si s nimi robiť čo sám uzná za vhodne. Tu nie je čo riešiť. A ešte niečo. Keby jeho žena chcela kúpiť byt pre syna z jej vlastných zarobenych peňazí tak OK. Ale chce to kúpiť z peňazí svojho muža. Co zarobil on. Nie ona. Ved dobre sa nakupuje keď ona na to nezarobila. Teraz netocte o spoločných peniazoch len preto ze je jeho manželka. Netocime predsa o bežnom nákupe ale o hodnote cca nad 100tis€ a viac

Tomas12345

a_dr1a :

Nech si so svojimi peniazmi dotyčný robí čo len chce, ale len nech tu o sebe nevypisuje ako sa on naučil hospodáriť s peniazmi a akí z ného vyrástol dobrý človek, pričom si ide kupovať auto za 110 tisíc eur. Takýchto ludí poznám, žijú len pre peniaze, sebe kúpiť to čo možno najdrahšie a bezdomovcovi ani rožok nekúpiť.

a_dr1a

Ľudia, ste normálni? Vy ho tu opisujete ako nejakého chrapuna. Však sa staral o syna celý život, všetko mu doposiaľ zabezpečoval a co mali rodičia mal aj syn, zaplatil mu prestížnu súkromnú vysokú školu čiže mu dal vzdelanie a do budúcnosti OK možnosť uplatniť sa presadiť, kúpil mu auto. Vy ho opisujete ako dakoho, čo vlastne decko strčil do decaku a nestaral sa on. A ved ak kúpi byt a umožní v ňom mladému žiť a bývať, tak čo chce viac? Bude mať kde bývať bez hypotéky pozicky (raz to aj tak zdedí a bude jeho), má VŠ vzdelanie auto, tak co chce viac? Málokto ma takúto štartovaciu čiaru ktorú nemal v jeho veku ani samotný autor príspevku. On nedostal nič z toho co už on poskytol synovi. A prečo vlastne ma dotyčný makať driet keď mu všetko odopierate zavidite a nech dáva všetko iba decku? Však mu dal a dáva dosť až nadramec. Tento muž je ešte stále mladý chlap ktorý ešte v pohode môže žiť 30r a viac. Preco nemôže ísť na dovolenky kúpiť si auto ai keď si na to zarobí?
Rovnakú možnosť ma aj jeho syn a lepšie podmienky než mal dotyčný v jeho veku. A je pravda ze peniaze iba kazia väčšinu ľudí. Takže pre synovu budúcnosť robí to najlepšie čo sa da

Man_76

Ach, ludia, ludia...
Nahodou ja som za zakladatelom temy na 100%.
Palo, mas pravdu. (Prepac, nepotykali sme si, tak dufam, ze nevadi taketo familiarne oslovovanie). V mladosti som bol vo velmi podobnej situacii ako Palo. VŠ som si robil tak, ze popri nej som mal plno brigad a mal som co robot, aby som to financne utiahol, kedze uz ma nemal kto podporovat. A ublizilo mi to do dalsieho zivota, pokrivilo? Nie, nie a este raz nie!
A pre tych, co budu rozpravat, ze som zil v inej dobe, tak mam par rokov pred 40, tak si to vypocitajte, nestudoval som a nezacinal zit realny zivot za socializmu.
Musel som si na byvanie zobrat hypoteku, momentalne som uz splatil druhu, kedze som chcel lepsie byvanie ako to, s ktorym som startoval.
Palo, robis to spravne, synovi urcite davas co potrebuje.
Poviem to na priklade jednej mojej velmi dobrej kamaratky a obchodnej partnerky. Mimochodom je sefkou velmi dobre prosperujucej firmy, vozi sa na najdrahsich automobiloch, chodi min. 3x rocne na luxusnu dovolenku, ma nadherny dom, je skratka vo vate... Jej syn, ked mal 18 si predstavoval, ze mamicka zan vsetko zariadi. Ale povedala nie. Kedze nechcel dalej studovat, musel si hladat pracu, ale vlastnymi silami. Kupila pekny byt, ale je napisany na nu a jej manzela a mlady muz tam len byva a plati jej najomne... Takze tak. Vysvetli aj manzelke svoje rozhodnutie a urcite ju presvec o jeho spravnosti. Ci chce mat zo syna povalaca, ktory vsetko dostane, alebo sebavedomeho schopneho muza, ktory zvladne cokolvek, co sa mu postavi do cesty.
A este by som dodal vsetkym, co vykrikuju Palovi nejake hmotne statky. Zasluzil si, tak nech si uziva. Je podnikatel, tak nech ma aj auto co ho prezentuje a nech si uziva dovolenky, na ktorych sa poriadne zotavi. Zoberte si, ako by to vyzeralo keby prisiel na starom Renaulte tam, kde ostatni pridu na nablyskanych limuzinach?
Tiez som kedysi jazdieval na sluzobnej fabii, ale teraz ked reprezentujem firmu na top urovni, mi zamestnavatel kupil Audi A8. Ide aj o to. O prestiz firmy.

Fullhd

skiing1 ale on nerobi nic zle,autor temy nikomu neublizuje takze sa mu nema co vratit.To vsetci ludi ktori maju viac penazi musia automaticky niekomu nieco davat,rozdavat?Nie je nikde nakazane ze financne gramotni ludia musia stale pomahat.Pomoz ty a ten hajzel si spomenie este raz.Strasne by ma zaujmalo ci autorovi niekto v zivote pomohol ked to naozaj potreboval...nic zadarmo nikomu.

skiing1

Palo vies zivot ti vrati vsetko aj s urokmi ...len aby si ty raz nebol na stare kolena v situacii kedy budes odkazany na pomoc syna a spomenie si ako si mu mohol pomoct a nepomohol si... Keby mam taku moznost pomoct dietatu tak to urcite spravim...vy uz ste si svoje odzili a mate s manzelkou svoj vek daj priestor na stastny zivot svojmu dietatu..

Fullhd

Ahoj Palo,pridavam sa k tebe.Nemal by to dostat zadarmo a vobec by si mu nemal nic dat.Deti su dnes strasne rozmaznane a nie len deti aj dospely.Ked mas nejake peniaze a ludia to vydia nalepia sa na teba a chcu od teba vytiahnut co najviac.Ked dostane vsetko zadarmo v zivote bude totalne neschopny ale nebude jediny.
A ano Bill Gates povedal ze svojim detom neda ani floka,ani jeden cent im este nedaroval.To je spravny pristup.

Trnafcanka1

Palo mlademu cloveku dnes ublizuje to katastrofalne predrazene byvanie a neprimerane nizke platy. Ja a moj muz mame hypoteku a poviem ti ziadna sranda to nieje. Co najviac sa snazime vrazat do splatok nech je cim skor pokoj ale na ukor seba. Nakup oblecenia je len ked je to najnutnejsie a nejaka dovolenka o tom nemoze byt ani rec. Lebo byty co v tvojej dobe stali par supiek dnes stoja 80-100 000 eur v BA aj viac. Podnajom obycajnej poondiatej garsonky stoji cely jeden plat. A teraz mi povedz aka je uzasna doba ked sa zadlzujeme do dochodku pomaly. A v tejto dobe kedy dostanes vypoved len tak na druhy den . A bud teraz s uverom na krku. Odkladame aj deti lebo keby teraz idem na matersku prideme o moju vyplatu velmi to pocitime. A opatrovatelka pre dieta tiez stoji par stovak eur v dnesnej dobe. Tak povedz ake ma toto trapenie vyznam? Je od teba hlupe a sebecke nepomoct vlastnemu synovi .

Zivavoda

Mne je luto deti co maju rodicov ako ty Palo. Taky sebci nech si ich radsej fakt nerobia co si vlastne zlyhania vybijaju na potomkoch a tesi ich ked sa trapia. A ty si este myslis ze ked preserkas peniaze na stotisicove auto a niekolkotisicovu dovolenku ze si hrdina a clovek ktoreho treba obdivovat. Inak jeden clovek sa tu dobre vyjadril ze ludia co su chudaci su vacsinou chudaci cely zivot. Si nemysli ze kazdy kto pochadza s chatrce a 5 surodencov bude Bil Gates. Lebo vyrastaju v tom prostredi a nebudu zit inak ako ich rodiny. Zato ze ty si mal tazsi starst si to teraz vybijas na vlastnom decku. Ja keby som mala tvoj vek a takto stareho syna tak ani nepomyslim na seba ale na pomoc dietatu . Ani nevies ako by ste mu tym bytom pomohli. Ked studuje a snazi sa a nerobi problemy preco mu nepomoct. Byt si bude aj tak muset platit a starat sa on. TO ty v sebe nemas skromnost ze chces na stare kolena auto za 100 000 a drahu dovolenku ako keby si mal 20