Manzelka chce kupit byt synovi

Príspevok v téme: Manzelka chce kupit byt synovi
Palo45

Mam 24-rocneho syna, ktory na buduci rok promuje a manzelka mu chce po skonceni studia kupit byt v BA. Ja s tym nesuhladim, lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. Dom sme si postavili az ako 35-rocni, hlavne kvoli tomu, lebo vtedy neboli hypoteky. Ja si myslim, ze ked nieco taketo iba tak dostane, tak ho to nebude posuvat v zivote dalej, ze sa nebude musiet snazit zarobit si na to najzakladnejsie, na byvanie. Nejake splacanie bytu z jeho strany nema zmysel, lebo ked to prestane splacat, nevyhodime ho uz odtial, lebo co pojde, ci uz sam alebo s nejakou jeho rodinou, na ulicu?
Vy by ste prijali iba tak od rodicov byt? Mne to pride blbe, aby mi rodicia take nieco zabezpecovali, pokial som mlady zdravy clovek so vzdelanim, ktore mi v podstate zaplatili rodicia, lebo by som sa nesnazil sam. Podla mna mu toto iba ublizi, zneschopni. Co si o tom myslite?

Carny

Milý autor Temy,je očividne,že tvoj chlapček je uz teraz nastavený na to,že dostane čo chce bez väčšej snahy. Kupecko na dvadsiatku? ...no len mu kúp este aj ten byt, zabezpeč mu prácu v tvojej firme,kde nebude nič robiť len peniaze brat. Dovolenky plat a on nech len využíva,že sa narodil so zlatou lyžičkou v hube.
A potom sa necuduj ked z neho nič nebude...

Počas vysokej školy koľko liet bol v zahraničí zarobiť si? Koľko hodín mesačne mal brigád počas studia,ked ako píšeš školu poľahky zvládal (nepočítaj svoju firmu)?

Ja som začínala takmer od nuly a to mi dalo veľa. Na intraku sme jedli niekedy suchu ryžu,ked sme mali Rušnejši vikend a minuli viac ako sme chceli. Ale viem si dnes veci vážiť a rozumiem hodnote peňazí. A to moji rodičia boli na tom finančne nadpriemerne. Zaplatili mi vysokú školu a potom nechali žiť podľa vlastných predstav a možnosti...

MNiro45

prezyvka45648, neviem čo trepeš že sa nedá ... systém je nastavený tak aby nikto nič nemal ... peklo z ktoreho sa do konca života nedostaneš :D
Ja som si kúpil byt na hypotéku ktorá bola na obdobie 15 rokov a za 6 rokov som ju splatil !
S prstom v nose... a to bývam sám, mám priemernú robotu, nekradnem...
Stačí sa len uskromniť, odkladať peniaze a samozrejme na to obdobie počas hypotéky zamakať.
Ja by som mu žiaden byt nedával, keď si ho kúpi z vlastného tak si ho bude vážiť a ešte sa aj naučí narábať s financiami.

prezyvka45648

jasné, veď mu to kúpte ak máte tú možnosť, to je skvelé a ste šťastní ľudia. chápem že z vašej perspektívy je to iné ale musíte si uvedomiť že vtedy sa tvrdou prácou naozaj zarobiť dalo, dnes nie... nech sa človek snaží ako sa snaží, všetky systémy sú nastavené tak aby človek nič nemal, a neregulovaný trh s nehnuteľnosťami je katastrofa, lebo je vždy nastavený v nepomerne veľký neprospech toho kto to nevlastní.

dajte mu byt, dajte mu istotu. ak nie je povaľač a je ochotný a pracovitý tak prečo nie? prečo ho nútiť prechádzať si peklom, z ktorého sa pri dnešných platoch a cenách možno už ani do konca života nedostane... to by vás ako otca určite veľmi mrzelo.

ja keby som mal deti a mal tú možnosť tak by som to určite spravil.

Palo45

Nemohol som skor, teraz som prisiel z nasej firmy domov. Odpovedam na viac veci, neviem konkretne komu.
Ano je to moj vlastny syn.
O co mi aj ide. Ja som vyrastal v chudobnych pomeroch, co mi pomahalo sa nakopnut. Ked som mal stretnutie z gympla po 25 rokoch, tak na skole som bol uplny chudak, ako jediny z triedy som nechodil na vacsinu vyletov, lebo sme na to nemali peniaze, ale teraz som bol asi na tom najlepsie z nich. A ti z bohatych rodin, co vsetko mali a dostali byty a auta stagnovali v tom, co dostali. Nesnazili sa o viac. Takmer vsetci maju negativne videnie sveta a stazuju sa. Jeden spoluziak mi dokonca po par pivach povedal - Palo, ja sa ti to hanbim povedat, ale cakam, kym mi umrie otec, aby som zdedil.dom a mal kde byvat so zenou a 4 detmi...
Ja si myslim, ze clovek si ma na vsetko zarobit sam tvrdou makackou, aby sa citil hrdo a dobre a vazil si to a ma sa vediet aj uskromnit, ked treba.
Este napr. rozmyslam aj tak, ze si chcem dopriat este lepsie auto ako mam - konkretne Range Rover za 110.000 eur, lebo si to zasluzim a chcem ist na luxusnu cestu okolo sveta s manzelkou, ze nech si to poriadne uzijeme a synovi musi stacit, ze ma zaplatenu drahu sukromnu VS z ktorej si ma najst sam uplatnenie. Investoval som do neho cas a viedol k vzdelavaniu, kedze aj ja som si doplnoval vzdelanie v zahranici, aby som sa mal lepsie.
Viete, ja chcem z neho vytvorit samostatneho hrdeho sebavedomeho cloveka, ktory sa bude vediet hravo prebit v tomto svete. Nechcem, aby nieco dostal iba tak. Uz napr. na 20 dostal sportove kupe, aby nechodil do skoly peso, ale tak ako jeho spoluziaci a uz vtedy sme sa s manzelkou dost o tom pohadali. Ona ho nekriticky ma rada - opicia laska a ja sa ho snazim vycepovat ako najlepsie viem a aj vdaka mne zvlada lahko skolu, co mi aj sam povedal, ze som pre neho inspiracia.

petroneta

Ja mám otázku na Pala: to je syn z manželkinho prvého manželstva: Ty si otčim a proti bytu si v skutočnosti preto, že sú v tom teda aj tvoje peniaze a manželka ich chce minúť na tvojho nevlastného syna? Ja s manželom máme dvoch dospelých synov a manžel by bol býval za nich život dal a ja tiež!

Alessandra99

Tiež súhlasím s názorom Lollky.

Zakladateľ témy - "lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. "

- čiže ak vy by ste na začiatku mali vlastný byt (napr. od vaších rodičov) tak by z teba a manželky boli teraz lenivci a povaľači, áno???

Myslim, že všetko je o charaktere a snaživosti človeka, veď napr. aj niekto, kto si už niečo vybudoval (napr. firmu) - tak si nevyloží nohy na stol a nebude nič robiť, ale bude chcieť napredovať a makať ďalej.

Porovnávať tvoju situáciu s manželkou pred X rokmi a terajšiu situáciu tvojho syna je dosť nefér - lebo čas sa nezastavil, doba je iná. Len väčšinou tá staršia generácia akoby stále žije mysľou v minulosti.

ahjaj

banky už začali tie podmienky sprísňovať. A byty pôjdu do tohoto leta dolu. Ja som všeobecne proti hypotékam. To je na tom, že zas do rodinných vzťahov iných ľudí nevidím. Od nás si brat so švagrinou pýtali peniaze, požičali sme, pomohlo im to, vrátili. Rovnako si bratranec pýtal, a vrátil. Keď som bola nezamestnaná a zo zdravotných dôvodov ani nemohla hľadať prácu, a potom stratil prácu aj manžel, tak sa ma brat, bratranec, rodičia aj svokrovci pýtali, ako sme na tom finančne, či netreba pomôcť.

Trebaimpomoct

To sú rady - nech si požičia od rodiny, aby nepreplatil na úrokoch.
Mám rád takýchto koko*, pošlú manželku zo svokrou a chodia pýtať a hučia do nežnejšej polovičky, ktorá sa neriadi logikou, ale pocitmi, tak reku dáme.
Úroky sú rekordne nízko, ale radšej budem brať od rodiny za 0% úrok, budú radi keď sa im nakoniec vôbec niečo splatí, alebo ešte lepšie nech mi to rovno darujú, veď treba pomôcť.
Ako keby sme všetci chodili oberať ráno peniaze do záhrady a nevieme čo s nimi.
Tiež mám takú jeb* svokru, čo vidí iba svoje deti a zaťov má len ako zdroj, aby ona mohla "spravodlivo" prerozdeľovávať ich peniaze.
K téme, keď na to máte tak dajte, bude mať super štart do života.

ness

vrele s tebou Pali suhlasim. moj manzel je zas ako tvoja manzelka, zabezpecit byty pre deti. My sme makali presne ako vy, z totalnej chudoby k bytu. mas pravdu, dokonca aj nase deti si to myslia, ze ziadny byt nechcu.