Manzelka chce kupit byt synovi

Príspevok v téme: Manzelka chce kupit byt synovi
Palo45

Mam 24-rocneho syna, ktory na buduci rok promuje a manzelka mu chce po skonceni studia kupit byt v BA. Ja s tym nesuhladim, lebo my sme zacinali od nuly, presli sme si vsetkymi moznymi ubytovnami, nik nam nic nedal. To nas strasne posuvalo, ta chudoba, ked clovek nemal ani na MHD, nenormalne sme makali, aby sme sa z toho dostali. Dom sme si postavili az ako 35-rocni, hlavne kvoli tomu, lebo vtedy neboli hypoteky. Ja si myslim, ze ked nieco taketo iba tak dostane, tak ho to nebude posuvat v zivote dalej, ze sa nebude musiet snazit zarobit si na to najzakladnejsie, na byvanie. Nejake splacanie bytu z jeho strany nema zmysel, lebo ked to prestane splacat, nevyhodime ho uz odtial, lebo co pojde, ci uz sam alebo s nejakou jeho rodinou, na ulicu?
Vy by ste prijali iba tak od rodicov byt? Mne to pride blbe, aby mi rodicia take nieco zabezpecovali, pokial som mlady zdravy clovek so vzdelanim, ktore mi v podstate zaplatili rodicia, lebo by som sa nesnazil sam. Podla mna mu toto iba ublizi, zneschopni. Co si o tom myslite?

Omen

Paľo, aj ty/vy si zaslúžite užiť si, nielen makať. Dokážem pochopiť teba, ale aj tvoju manželku. Neuvažovali ste nad kúpou Land Roveru nižšej triedy a garsónkou/jednoizbákom pre syna? Aj keď ste doň investovali viac ako dosť, bola by aj ovca celá, aj vlk sýty. Nech sa rozhodneš tak, či tak, či onak, bude to správne rozhodnutie.

Lollka

A to ze sa ti teraz dari v podnikani nemusi znamenat ze sa ti bude darit aj za 5-10 rokov, mozno za 5 rokov skrachujes a zostane ti auto ktore budes moct predat za par susnov lebo si tak sprosty ze nevies ani investovat peniaze. V dnesnej dobe nie je podnikanie nikdy iste, moze dojst konkurencia co ponukne nieco lepsie a lacnejsie a ty nebudes vediet konkurovat a pojdes strmo dole. Pripadas mi ako rychlozbohatlik co nevie co so sebou a nakolko mal vzdy nizke sebavedomie, teraz kupuje predrazene sprostosti aby vsetci videli ze ja na to mam, budem si vozit zadok v plechovke za 110 000.

Lollka

Inak kupa auta za 110 000 je riadne sprosta investicia, jeho hodnota bude rychlo klesat. Odvezie ta auto za 110 000 lepsie do ciela ako to za 15 000? Ani rychlejsie nie kedze musis dodrzovat predpisy. Si riadny sebec ked synovi odmietas ulahcit start do zivota a sam chces rozhadzovat statisice na sprostosti. Dnesni mladi maju daleko horsie moznosti ako ste mali vy, za sociku sa mladym manzelom pridelovali byty, dnesni mladi si musia zobrat hypoteku ktoru splacaju casto 20-30 rokov.

Kimmy_CA

Ja by som navrhla byť kúpiť, ale nechajte si ho zatiaľ písaný na vás (nie na syna), s tou podmienkou že on si bude sám platiť energie a inkaso, a vy mu dáte platiť 50% tržného nájmu, aký by sa za ten byt ináč platil (pri posúdení faktorov akú sú veľkosť, bytu, lokalita, jeho zariadenie a podobne). Takto uspokojíš potrebu svojej manželky pomôcť vášmu synovi, ale zároveň mu aj ukážeš že sa už (aspoň sčasti) bude musieť o seba starať sám a prevziať za seba zodpovednosť. A samozrejme nájomné od neho budeš očakávať zaplatiť pravidelne a presne na čas.

Tomas12345

Palo45 :

Mne to tak príde že máš frustráciu z minulosti že ty nikto nič zadarmo nedal a preto si túto frustráciu chceš teraz ventilovať n a svojom synovi. Asi by si nezniesol ke byže dostane čo i len omrvinku zadarmo.

Hovoríš o tom že to že ty nikto nič nedal ty pomohlo vedieť hospodáriť s peniazmi. Je diskutabilné či sa medzi správne hospodárenie radí i kúpa auta za 110 tisíc eur. A ešte máš tú potrebu o tom sem písat. Načo si sa tu o tom vôbec zmienil ? Chceš sa tu pred ostatnými vychvalovat ?

Kimmy_CA

Carny, a ty si sem prišla aj niečo konštruktívne napísať, alebo si len hladkať vlastné ego, že aká si ty super úspešná, a vyvodzovať popritom negatívne závery o niekom koho vôbec nepoznáš? Mimochodom, ak tvoji rodičia boli na tom nadpriemerne a zaplatili ti vysokú školu aj s intrákom tak podľa mňa na ohurovanie tu s tým že aká si úspešná a schopná to apriori nie je...keby si žila tu v Kanade, kde sa za VŠETKY vysoké školy musí POVINNE platiť (jedno, či sú tkzv. štátne alebo súkromné), kde si kopec študentov musí brať pôžičku len na zaplatenie študijných poplatkov teda tuition fees v nemalej sume (o nejakých intrákoch ani nehovoriac, to je ešte luxus), a následne ich splácať aj s úrokmi, tak potom by si sa mohla takto chvastať...Brr, ja som strašne alergická na ľudí, čo majú potrebu takto poučovať a hrať sa na nejakú morálnu autoritu a pritom si hlavne hladkať vlastné ego.

Lollka

No to je mi logika, ja som bol uplny chudak tak aj moj syn musi byt. Pritom poznam niekolko pripadov kedy dobre zabezpeceni rodicia dali auto aj byt potomkovi a ten im bol vdacny a ziaden flakac sa z neho nestal, naopak. Zalezi vzdy od toho ako to dieta vychovali. Pokial syn nevykazuje flakacske sklony teraz tak ich nebude vykazovat ani ked od vas dostane byt. Syn by ti naopak mohol mat za zle ze si mu odmietol pomoct hoci si na to mal a on si musel brat hypoteku kde kopu penazi zaplati len banke a uplne zbytocne. Vacsina ludi chce pre svoje deti len to najlepsie ale ako vidno niektori opak.

Diso

Hej Palo45, rozmyslas uplne super. Svojho vlastneho syna by si radsej poslal do otroctva a sebe kupil auto. Lebo podla tvojho zmyslania kazdy kto zacinal od nuly a z chudoby je dnes velkomoznym panom. 99% chudobnych ludi zostane chudobnymi po cely zivot. Aky zivot je v BA? Kolko zarabaju ludia v BA s vysokou skolou? 1 000 v cistom priemer? Byt trojizbovy pre rodinu stoji kolko v BA? 140 000? Nech mi tu nejde nikto tlacit kaleraby ze na byt v BA pre rodinu sa da vpohode zarobit ak sa clovek snazi... Si proste pokrytec, ktory dostal v zivote prilezitosti a nechces sa so svojim uspechom podelit ani s vlastnou rodinou. A dat vzdelanie a dobry zivot svojim detom je poslanim rodica...ak si to nemal v plane mal si pouzit radsej gumu.

Toiuka

A čo je natom zle? Veď keď mate možnosť to synovi uľahčiť tak prečo nie...ja mam 18 studujem a nebudem si brať brigády ked nemusim..tak prečo by aj on mal sa trápiť keď máte na kúpu bytu .nechapem načo by sa mal zaťažovať hypotekou a žiť z ruky do ust..na vašom mieste mu byt kupim

Antisexx

Keby som na vasom mieste, tiez by som synovi byt urcite kupila. Ved by to bol predsa moj syn a svojmu dietatu by som chcela to najlepsie. Komu ked nie svojmu dietatu? Susedovi?
To ze ty si to mal inak to neznamena ze teraz to tak musi mat aj on a iní. A to ze by mal byt to tiez neznamena ze teraz bude uz vsetko perfektné. Ved pridu v zivote ine problemy s ktorymi sa bude musiet popasovat on sám. Ale ked mu vy rodicia nieco mozte dat, tak dajte. Pride mi to celkom od vás sebecke, teda od teba. Takze suhlasim s tvojou manzelkou. Pretoze nezabudaj ze aj on sa moze vseliako zachovat ked budes stary a nebudes vladat na stare kolená.