už to nezvládam

Príspevok v téme: už to nezvládam
IcEg

zdravím pre začiatok by som chcela povedat som baba a mám 13 rokou. Poslednou dobou mám pocit že som uplne nahovno v tomto svete, cítim sa unavená zo života všetko má vyčerpavá...škola, priatelia, rodina, ja sama.Každú noc si preplačem pekné 2 hodiny a to koli tomu ako sa mi v hlave prehravaju moje ale aj mojich známich slová "nič nedokážeš", "zabi sa" "ty škaredé prasa!" ničí ma to, tak strašne to bolí...citím sa byt ako utlačená do rohu a zbitá
prosím pomoc..bolí to...

dobreuz

Ahjaj okej no, nevravím, že musí mať nadváhu, ja len vychádzam zo štatistiky, lebo najčastejšie sa posmievajú decku za fyzický výzor (obezita, podváha). A s tým, že si môže čiastočne za to sama, som myslel hlavne to, že sa nevie sama za seba postaviť a nechá sa slovne „otĺkať".

ahjaj

dobreuz
ale ona za svoj problém neoznačila obezitu, ale ubližujúce slová iných ľudí a depresiu.
Keby nemala nadváhu, je celkom možné, že by si okolie našlo iný dôvod k urážlivým slovám a nikto na svete nie je dokonalý, aby sa doňho nedalo obuť. A do koho sa iní ľudia obúvajú, komu sa posmievajú? Niekomu, kto je nejakým spôsobom slabší. Tá slabosť je daná slabým sebavedomím. Tu by si toto dievča malo uvedomiť, že je hodnotný človek aj so svojimi kilami. A keď tomu uverí a bude sa mať rada, tak jej bude fuk, čo kto hovorí, lebo to bude brať ako niečo nehodné trápenia, od nehodného človeka.
"prijmi ma takého, aký som a ja budem čoraz lepší."
To znamená, keď naberie sebavedomie aj pri kilách navyše, tak dokáže zabojovať aj o svoju postavu a byť vytrvalejšia a nevzdať sa, keď úspech príde pomalšie.

dobreuz

Ahjaj áno, musím uznať že ak je obézna, tak majú na tom podiel aj jej rodičia, avšak keby športovala, tak minimálne zredukuje tú obezitu. Inak ja tiež nie som úplne v pohode fyzicky, mám strašnú dehydratáciu, už celý rok, nonstop mám svalovku, mnohokrát sa mi kvôli tomu nič nechcelo, ale proste som sa premohol a išiel som behať/cvičiť a dal som aj s týmto „handicapom" super výkon. Čiže som zase chcel len povedať, že keď chce dobre vyzerať, tak musí pre to niečo spraviť. Inak ja nezakladám žiadne témy a vôbec nežiadam o pomoc, okrem tej dehydratácie chorobnej sa mám celkom fajn.

ahjaj

dobreuz
trochu rozmýšľaj. 13 ročné dieťa, ak je obézne, aj tak mu nikto nemá hovoriť, že je tučné prasa. Ono si totiž ešte neurčuje samo, že čo bude jesť. Ak teda váži viac, má sa na to v sprievode rodiča spýtať detskej lekárky a rodič mu má podávať takú potravu, aby dostalo aj živiny potrebné k vývoju, veď je ešte dieťa, a aj aby z toho nepriberalo.
Rozhodne si nemôže zaslúžiť, aby mu niekto takto hovoril. V Tvojich 19 rokoch si síce veľmi šikovný v športe a máš aj niektoré fajn názory, ale jedno by si sa mohol naučiť: pokúsiť sa vcítiť do pozície iného človeka. Preto ťa tu aj posielajú spať. Nekritizovať, keď nevieš, ako žije. 13 ročné dievča tu poprosilo o pomoc a nie o kopanec, aby si jej vynadal, že kvôli niečomu hnusná je a že je obézna.
Tak skús trochu porozmýšľať, každý žije iným životom. 13 ročné dievča nie je dospelý človek, iný človek fyzicky nezvláda toľko ako Ty, ale nevieš prečo, nevieš nič o zdravotnom stave a o živote druhého človeka vôbec nič a hneď tam machruješ, že čože je to pre teba. Tvoje rady sa hodia ľuďom, ktorí chcú robiť šport ako Ty, a sú v v podobnom veku a chcú dokázať to čo Ty. Keď dávaš radu iným, zakaždým porozmýšľaj o celej záležitosti nie z Tvojho hľadiska, ale z toho jeho. Predstav si, že teba niečo trápi a požiadaš tu o pomoc. Ako by si sa cítil, keby si čítal o sebe, že si možno hnusný ty? A že či to všetko nie je preto, lebo si chorý? Obezita je totiž choroba, a ja nie som presvedčená, že 13 ročné dievča môže za to, ak je obézne. Navyše z biologického hľadiska je to vek, keď sa často deje to, že dievča zrazu veľmi narastie, potom sa zastaví v raste a priberie. Nejaký čas je tučné, a potom znova narastie, a zrazu je pri tej istej váhe štíhle. Nevidíš do toho, ale absolútne necitlivo tu mudruješ.

Didi2

Ten ktorý ide po mužoch a deťoch je dospelý lebo má tieto sexuálne sklony nerobí mu problém vyžívať sa aj na sirotách.Vyžívať lebo nemá inú činnosť škodoradosť jeho chorá deviácia je hnev ktorým popudzuje ľudí proti sebe a od seba.Nasilu sa dožaduje kamarátstva nevie pochopiť že heterosexuál nieje homosexuál čo si o tom myslieť?Vytvára si svoje konšpirácie podľa seba aby aspoň takto imaginárne zaujal na seba pozornosť a na seba sa nepozrie klame zavádza aby ostatných ťahal na svoju úroveň hovorí si ochranca ľudí ale nemá ani svoju ľudskú statočnosť nepracuje dlhodobo nemôže byť spoľahlivým patrnerom.