Manžel mi nič “nedaruje”

Príspevok v téme: Manžel mi nič “nedaruje”
Mnbv

Ahojte. Dva roky žijem v manželstve, z kt pochádzajú 2 deti(ročná a 2mesacna). Žijeme v manželovom dome, kt nadobudol pred manželstvom. Chcela som sa aj pred manželstvom prispieť k nadobudnutia a zveľadeniu, ale nemal záujem. Momentálne som na materskej a muž všetko platí. Na dom sa platí úver, chcela som aby aj mna dal na LV, ale len sľuby..Všetky peniaze si odkladá a k ničomu nemám prístup a iba má kontroluje koľko mam ja na úcte. Chcela som dispozične právo k sporeniu, kt založil počas manželstva a povedal že si nezasluzim. Keď mame konflikty tak mi hovorí, že všetko on platí a ja tu nie som doma, iba deti. Dospelo to až tam, že mi hovorí že sa rozvedie. Že nič mi nedá, lebo ja som nič neprispela ( do manželstva som vstúpila už tehotná ) Ale naposledy som súhlasila, tak sa začal vykrúcať. Mojou podmienkou záchrany manželstva je okrem iného aj to, že chcem aby sim mala prístup k peniazom a sporiacemu úctu a aby dal aj mna na list vlastníctva, aj keď len určitý podiel. Myslite sú, že mam na tom trvať? Alebo nepožadoval nič ? Aký máte názor na tuto situáciu a Vy by ste čo urobili ?

dojciacamatka

Ona v tom dome upratuje a stará sa, aby nebol zanedbaný. Vkladá doň svoju prácu a energiu. Do toho, čo nie je jej, a čo jej je vyhadzované na oči, že môže odísť a že to nesmie považovať za svoj domov. Načo má upratovať niekde, čo nemôže považovať za svoj domov? Načo má byť s takýmto človekom, ktorý sa ukája nad tým, že je na ňom finančne závislá a vyhráža sa jej?
V prípade rozvodu z toho domu neodíde iba ona, ale aj deti. Nemajú deti právo na časť životnej úrovne otca? Nemá matka jeho detí právo na pocit bezpečia, že má kam ísť s deťmi, že bude o ňu a deti postarané, keď kvôli starostlivosti o ne nemôže ísť pracovať? Vieš koľko starostlivosti, trpezlivosti potrebuje také malé bábätko? Tak prečo jej ubližuje a oberá ju o schopnosť byť vyrovnanou a pokojnou matkou? Prečo s ňou jedná tak, aby sa cítila ohrozená, ona aj deti? Prečo jej nechce dať pocit bezpečia? Čo je to za človeka, ktorý sa takto správa k čerstvej matke v čase, keď je najzraniteľnejšia?

Mnbv

Figaro ale máš úplnú pravdu v tom, že vzťah mame otrasný a toto je dôkazom toho. Ako niekto napísal nižšie, možno ani tak nejde o ten LV, ale že sa necítim byt milovaná a je to ponižujúce, že s má necení. Teraz som mu porodila dcérku, bude mat 3 mesiace a poviem ti pravdu, ja som tieto veci ani neriešila ohľadom peňazí. Ale strašne to boli, že fakt sa snažím urobiť všetko okolo domu, domácnosti, deti..a potom má aj tak nemá na NIČ. Pri prvej dcérke som si robila kurz na nechty a chcela som si privyrábať na materskej, aby som nemala pocit, že sa nesnažím prispieť(lenže som otehotnela s druhou dcérou). A som rada, že som napísala do tejto diskusie, lebo sa mi otvorili oči.. v podstate vôbec nejde o ten “majetok”, ale o to, že nás vzťah nemá význam a manžel má nepovažuje za rovnocennú partnerku

Mnbv

Ako že, ako zveladujem ? Veď som momentálne na materskej..ale aj tú poberám zo zahraničia takze je to slušný peniaz a nemínam tie peniaze ale šetrím. A áno, kľudne kúpim aj novú pracku alebo dám opraviť niečo.

FigaRo

Vztah mas davno otrasny, ale hlavne, ze ti zalezi na peniazoch, vsak.....Ako ty ides zveladovat vas dom pocas manzelstva??? Ved vsetko zabezpecuje on, tak ako ho chces ty zveladovat? Vie presne aka si, ide ti len o peniaze. Preto tak hrozne chces, aby si bola zapisana do vlastnictva...Vies co ti poviem? Taku poznam aj ja. Je to moja svagrina. Narokuje si u brata na vsetko, dokonca aj na to, co nadobudol este pred vztahom. Kupil si napriklad drahe auto. Vyvazala sa na nom a vyzapovala, ze odkedy su manzelia, je to aj jeu auto. Dvakrat ho naburala ale ked bolo treba platit opravy, uz to nebolo jej auto.....Hnusne zlatokopky niektore zeny. Ides zveladovat vas dom pocas manzelstva? A ako prosim ta? Ked sa pokazi pracka, kupis novu alebo zaplatis opravu? Ci tie dve sviecky a tri obliecky na vankus, co kupis, su dolezitejsie? Ked budes na liste vlastnictva, budes spokojna? Ale to, ze mas nah3vno vztah ti je jedno???????

daniela2

muži sú veľkí chlapi, lebo to berú tak, že žena je na nich finančne odkázaná, tak sa nerozvedie a má držať hubu a krok. Máš právo na prístup k peniazom aj k sporiacemu účtu - to je aj Tvoj majetok.
Dom Tvoj majetok nie je, keďže ho nadobudol pred manželstvom, ale keďže sa podieľaš na jeho zveľaďovaní, máš morálne právo si žiadať z neho určitý diel.
Nie je to o tom, že si Ťa nevie vážiť. Keď to dospelo k tomu, že sa vyslovilo slovo rozvod, a Ty si s tým súhlasila, a on je zrazu ochotný ustúpiť, znamená to, že Ťa má rád a rozvádzať sa nechce.
Pokús sa o konštruktívny rozhovor. Nie to, koľko Ty investuješ do celého. O Vašom vzťahu. Spýtaj sa ho, ako by sa cítil on, keby sa staral o miminko, preto by nemal príjem, Ty by si zarábala a hovorila mu, ako nemá na nič právo, a ako mu všetko platíš. Povedz mu, že Ťa tieto reči zraňujú.

Sloniecko

tak vidis, si v dost zlej situacii. Takto naozaj nemas istotu, ci ta raz nevykopne. Kedze dom nadobudol pred svadbou a nedal ta na list vlastnictva, tymto len dokazal, ze s tebou zrejme nerata dlhodobo. Ak by ste sa aj rozviedli, pri majetkvom vyrovnani urcite neodides uplne bez penazi, kedze majetok sa deli ten, ktory sa nadobudol pocas manzelstva. Su tam nejake vynimky a pravidla, takze ak chces presne informacie, urcite sa pytaj pravnika alebo v nejakej poradni. V kazdom pripade- to preco si si takeho vybrala? Neverim, ze sa takym stal az po svadbe. Zeny si casto vyberaju velmi zle a potom len nariekaju, ale vacsinou az ked je neskoro.

Mnbv

Lenže uznaj aj to, že dajme tomu budem s ním žiť x rokov, prepne mu v hlave a bude sa chcieť rozviesť. Počas spolužitia budeme zveľaďovať dom, vrážať sem nemalé peniaze, splácať úver na dom a ja potom mozem ísť s holým zadkom preč ? Veď to absolútne nemá takto vyzerať.

Mano45

A co sa tym medzi vami zlepsi, ked to dosiahnes? To, ze sa k tebe takto sprava je jeho povahova crta, mamonar, sebec, ma ta za sluzku a mozno na sex. Fakt sa citis byt milovana a hodnotna? To, ze mas s nim deti neznamena, ze nemozes byt stastna s niekym inym...