Manžel mi nič “nedaruje”

Príspevok v téme: Manžel mi nič “nedaruje”
Mnbv

Ahojte. Dva roky žijem v manželstve, z kt pochádzajú 2 deti(ročná a 2mesacna). Žijeme v manželovom dome, kt nadobudol pred manželstvom. Chcela som sa aj pred manželstvom prispieť k nadobudnutia a zveľadeniu, ale nemal záujem. Momentálne som na materskej a muž všetko platí. Na dom sa platí úver, chcela som aby aj mna dal na LV, ale len sľuby..Všetky peniaze si odkladá a k ničomu nemám prístup a iba má kontroluje koľko mam ja na úcte. Chcela som dispozične právo k sporeniu, kt založil počas manželstva a povedal že si nezasluzim. Keď mame konflikty tak mi hovorí, že všetko on platí a ja tu nie som doma, iba deti. Dospelo to až tam, že mi hovorí že sa rozvedie. Že nič mi nedá, lebo ja som nič neprispela ( do manželstva som vstúpila už tehotná ) Ale naposledy som súhlasila, tak sa začal vykrúcať. Mojou podmienkou záchrany manželstva je okrem iného aj to, že chcem aby sim mala prístup k peniazom a sporiacemu úctu a aby dal aj mna na list vlastníctva, aj keď len určitý podiel. Myslite sú, že mam na tom trvať? Alebo nepožadoval nič ? Aký máte názor na tuto situáciu a Vy by ste čo urobili ?

Omen

Buď si neskutočne naivná alebo rafinovaná ako rumunský petrolej. Je tu ešte tá možnosť, že si dva v jednom. Nalepiť sa na muža, čo má dom a myslieť si, že právom alebo morálne patrí dom aj tebe, klásť si podmienky, vydierať... Nuž pobavila si ma!
Ale vieš čo je zaujímavé? To, že ti neverím a neverím ani tvojej fabulácii. ; )

Lollka

Je to smutne jak stale viac bielych muzov je sebeckych, hrabe len k sebe a svoju manzelku a matku svojich deti vyuzivaju len ako bezplatnu sluzku a na sex, ktora je pre nich stale cudzia a v skutocnosti rodina ani nie su. Ten tvoj s tebou nikdy nepocital do buducna, aj pred svadbou sa pripravoval na to ze raz ta z toho domu vyhodi, preto nechcel aby si mu prispela na dom a figurovala tam ako spoluvlastnik. Takto budes sluzit na cudzom dome zadarmo a ked bude mat pocit ze neposluchas dostatocne, bude sa ti vyhrazat ze si mas zpakovat svojich par slivak a vypadnut z JEHO domu. Zit v neistote, strachu ze ked nebude vsetko po jeho vyhodi ma z domu ako prasiveho psa, no to je fakt uzasny manzelsky zivot. A verim ze si mu nic zle nespravila, ja tento typ chlapov poznam, mozes sa snazit, vsetko pre neho urobit; aj tak mu nikdy nebudes dost dobra. Ja na tvojom mieste by som odisla cim skor, neskor ti moze aj deti zobrat aby sa ti pomstil za tvoju neposlusnost.

Mnbv

Príliš kludna ? Vo svojom vnútri sa chvejem a je mi do placu
A prečo som s ním ? Hm, tuto otázku si budem klásť asi cely život. Asi má vedel spracovať, vedel byt ku mne dobrý a naozaj som si myslela, že má miluje..Ďakujem veľmi pekne za každý jeden názor. Veľa som si z Vašich príspevkov vzala. Musím sa poučiť z vlastných chýb a naivity, pozbierať zvyšky hrdosti a pobrať sa ďalej.

petroneta

takto sa správa muž k žene, ak on nemá čisté svedomie a tak hádže všetko na ňu. Predtým mala brucho, teraz by jej striekalo pri sexe mlieko. A tam má nejakú milenku tip-top dohola oholenú po wellnese a navoňanú. Keby tento nemal rozum v gatiach, nejednal by s ňou takto.
Popýtaj sa ľudí, komu dôveruješ, na právnickú pomoc. Máš nárok na polovicu majetku nadobudnutého počas manželstva. Dom v tom nebude.

Momentik

Toto je cista absurdita. Na to, ze mas takyto problem reagujes az prilis pokojne. Asi sa tu niekto nudi a vymysla si kraviny. Ale dajme tomu, ze to je nejakym spôsobom realita a ze este aj dnes exituju sproste zeny co si spravia dve decká bez koruny, nastahuju sa k chlapovi a cakaju ze za dva porody budu nosene na rukach cely zivot. Poviem, ste sproste ak verite na to ze majetok patri aj vam, za to ze ste porodili. S chlapom co ti vravi ze si nic nedokazala a nema na to ani len dovod to hovorit (jedine ze si gambler alebo fetacka) tak s takym chlapom ak si, tak potom ti poviem len tolko: tak ti treba.

Sloniecko

ja stale nechapem, preco si si teda s nim zacinala? Ako chapem, nic ma do toho nie je, ale aj tak by ma to zaujimalo. Pisala si, ze u nich to fungovalo rovnako a nema zmysel sa stazovat jeho rodicom. Tak ked si to vedela a vedela si aj to, aky je on, preco? Uz som to predtym pisal, ale neodpisala si. To, co ti vykrikuje, je humus, je to dokonaly dokaz toho, ze si ta absolutne nevazi a nema ta za nic. Na druhej strane kolega FigaRo ma vo vela veciach pravdu. Netvrdim, ze si ten typ zeny, ktory opisal a dokonca si to ani nemyslim, ale bohuzial ma pravdu. Ja osobne svoju priatelku velmi lubim a vazim si ju a ked treba, pomozem jej hocijakym sposobom, aj financne a to este nie sme zobrati. Ale o mojej priatelke doverujem, som s nou uz vyse styri roky a viem, ze ona by moju dobrotu nikdy nezneuzivala.

Ovecky

To aky moze mat chlap dovod povedat zene, ze si NEZASLUZI? Sorry, ale on trpel 9 mesiacov s bruchom a potom v porodnych bolestiach?? Jeho nastrihavali?? On sa o decka stara a piple ich?? To je v pi... tento svet to kam to speje?? Kedysi zenske nepracovali vobec a chlap sa vedel postarat!! Sraci hnusni, dneska nedbali mat doma vypucovane, navarene, o decka postarane, sex pravidelny, upravena zenska a nech este aj robi!! Co za skurv...eny svet toto?? Pokial ho nepodvadza, neni hysterka a nekradne mu prachy tak aky moze mat jeden chlap dovod na taketo spravanie voci zene?? To nech mi niekto vysvetli!!

Mnbv

Moju verziu ? Je to čerstvá záležitosť, ale už som sa poobzerala po podnájme.. nie je žiadna verzia. Ľubila som ho, nechcela som aby to takto dopadlo. Možno aj preto som sem napísala, aby som sa vyrozprávala a prišla na to,čo ďalej..

Mnbv

Meridian on je na ten dom strašne hrdý a mne vraví, že som nič nedokázala. Ja by som ani neriešila tie peniaze, ale keď mi začne 2 mesiace po pôrode vykrikovať, že sa somnou rozvedie,(keď som povedala, že ok tak idem s deťmi k mame- DETI sú tu doma) tak jasne, že mi nasadí chrobáka do hlavy. Ale pochopila som, že absolútne nemá význam žiť po boku takého človeka.

FigaRo

Nema zmysel zachranovat vztah - tvoje vlastne slova...Tak preco sa nezoberies a neodides s detmi??? Ja odpoved viem, resp.si ju myslim, ale chcem pocut tvoju verziu....