Manžel mi nič “nedaruje”

Príspevok v téme: Manžel mi nič “nedaruje”
Mnbv

Ahojte. Dva roky žijem v manželstve, z kt pochádzajú 2 deti(ročná a 2mesacna). Žijeme v manželovom dome, kt nadobudol pred manželstvom. Chcela som sa aj pred manželstvom prispieť k nadobudnutia a zveľadeniu, ale nemal záujem. Momentálne som na materskej a muž všetko platí. Na dom sa platí úver, chcela som aby aj mna dal na LV, ale len sľuby..Všetky peniaze si odkladá a k ničomu nemám prístup a iba má kontroluje koľko mam ja na úcte. Chcela som dispozične právo k sporeniu, kt založil počas manželstva a povedal že si nezasluzim. Keď mame konflikty tak mi hovorí, že všetko on platí a ja tu nie som doma, iba deti. Dospelo to až tam, že mi hovorí že sa rozvedie. Že nič mi nedá, lebo ja som nič neprispela ( do manželstva som vstúpila už tehotná ) Ale naposledy som súhlasila, tak sa začal vykrúcať. Mojou podmienkou záchrany manželstva je okrem iného aj to, že chcem aby sim mala prístup k peniazom a sporiacemu úctu a aby dal aj mna na list vlastníctva, aj keď len určitý podiel. Myslite sú, že mam na tom trvať? Alebo nepožadoval nič ? Aký máte názor na tuto situáciu a Vy by ste čo urobili ?

daniela2

a on má právo jej nedať prístup k účtu, kam chodia aj jej peniaze?
Baby, nikdy sa nevydávajte za chlapa čo má vlastný dom! Chlapi, ktorí ste si dali námahu a lopotili ste a sporili na dom, rátajte s tým, že vás riadna žena nikdy nebude chcieť. Žiadna nemá rada pečiatku zlatokopka, ktorá si lonom a deckami chce privlastniť váš dom.
Takže ak sa chcete oženiť, nestavajte domy. My tam bývať nepôjdeme. Žiadne sladké rečičky, ľúbim ťa, máme kde bývať, môžu prísť deti. Lebo keď prídu deti, tak to zrazu nebude náš domov a budeme odtiaľ vyháňané a v diskusiách nás mužská časť označí za zlatokopky, lebo sme sa opovážili uveriť slovám človeka, ktorého sme milovali!

Mnbv

Párkrát sme sa bavili o tom dome,čo bude ďalej, aby bol aj vlk sýty aj koza cela. Chcela som aby ma napísal na LV a prepise na mna len určitú časť, nie polovicu. Alebo nech niečo vymysli, aby som sa nemusela cítiť ako host vo “vlastnom” dome. Prispejem, budem platiť polovicu..hocičo. Nechcela som a ani ho nechcem o nič obrat..Sľúbil, že na mna niečo prepise, že ma chápe atd. Ja som nadobudla pocit pokoja, bezpečia na základe toho, čo mi sľúbil a ďalej som to neriešila. Proste som si myslela, že ma má fakt rad a chápe aj moju situáciu. Plynul čas, nič sa nedialo, ale nevracala som sa k tom. Verila som mu. Otehotnela som, narodila sa nám druha dcérka. Bolo to náročnejšie obdobie,už aj posledné mesiace tehotenstva nám dali zabrať. Ročne dieťa a ďalšie na ceste.. už pred pôrodom sme mali menšie nezhody, všimla som si, že inklinuje k alkoholu. Potajme si vypil..išla som na toaletu a raz som ho nacapala ako pije priamo z fľaše, rýchlo nech si nevsimnem. Zašlo tonazbtak ďaleko, že som si raz išla ľahnúť s mladšou lebo som bola vyčerpaná (cez deň) a o dve hodinky keď som vstala, všimla som si na ňom že si trosku vypil..Nahnevalo ma to, prečo pije, keď má nastarosti starsiu dcérku. Nemôžem sa na neho spoľahnúť ?( Stalo sa to už 2x, po narodení prvej dcéry, keď som odišla na masáž..)Spravila som chybu, že som nezvládla situáciu a odišla som k mame na 2 hodiny a nechala som s ním deti,neskôr podvečer. Myslela som si, že čo, jedno dve pivka vypil, bude normálny..Vrátila som sa domov a on s dvojmesačnou dcérkou opitý Jak delo v rukách. Tak som ho poslala preč, že nech sa ide vyspať alebo nech mi ide z oči....Sľúbil že sa to už nestane a relatívne sa situácia ukludnila. Lenže začal na mne hľadať stále nejaké chyby. Upratala som, postarala o deti, navarila..ale stále vyzýval. Nie je kos vynesený.. nieje prádlo poskladané.. Keď som sa bránila, tak sa mi začal vyhrážať, že sa somnou rozvedie. Keď som povedala, že dobre, tak zatiaľ pojdem s deťmi k mame..tak mi povedal, že DETI sú tu doma. To ma veľmi zasiahlo. Proste aj keď sme v takej situácii, nečakala som, že mi to bude vyhadzovať na oči. Keď zas druhý deň povedal, že rozvod nechce, som načla tému peňazí..Že by bolo vhodne, keby sme zmenili hospodárenie s financiami. Zr dajme dokopy príjmy..chcela som právo prístupu k peniazom čo sme si začali šetriť pred vyše rokom. Že chcem mat aj ja prehľad o týchto veciach..a tam to začalo. Že ja si to nezasluzim.. že mna HOVNO DO JEHO PEŇAZÍ. Že keď niečo chcem, tak on mi na to dá..

Omen

Lollka, nesmieš svoje "skvelé vlastnosti" prisudzovať iným! Nemám chuť s tebou strácať čas, keď sa evidentne vyjadruješ k veciam, ktorým nerozumieš a nevieš sa ani správať!
Koľko rozvodov máš za sebou, pani doktorka?
Tebe musel nejaký muž ublížiť a doteraz si sa s tým nedokázala vyrovnať alebo sa mýlim??? ; ) Vale!

Lollka

Omen ty si fakt slaboducha? Vies aky je rozdiel medzi tym nalepit sa na muza s domom a najst si muza bez domu ktory si v case ich chodenia ide kupit dom na ktory ma ona zaujem financne prispiet? Podla toho co ona pise to nie je ziadna chuderka co nema ani deravy gros a potrebuje sponzora. Je to zena co ma nieco nasetrene a chcela to pouzit na budovanie spolocneho hniezdocka. Ale ty asi nemas dostatocne IQ na to aby si to pochopila, skoda ti nieco vysvetlovat.

triple

Tvoj muz asi je dost prezieravy a nechce aby si ho o ten dom cez deti obrala, ako tisice zien pred tebou. Len sa chrani, aby z neho nebol bedomovec. To je normalne. Ved aj ty si mozes kupit nejake byvanie. Nikto ti v tom nebrani.

Omen

A buď rada, že som reagovala len na prvú vetu! Inak by som ti bola napísala, že "niekde si bola a prd vieš"!!!

Lollka

To tak bolo v davnej minulosti, ze bohata rodina mala sluzku ktora pre nich pracovala za jedlo, ubytovanie plus dostavala aj nejaku smiesnu vyplatu. Ty si pre neho nieco podobne s tym rozdielom ze ani tu smiesnu vyplatu nedostanes a este ta pouziva aj na sex. A vyhraza sa ti - budes posluchat, inak ta vyhodim na ulicu a najdem si inu sluzku. Toto nie je manzelstvo, to je vztah sluzka a pan.

mom

Nedakuj, lebo nemas za co dakovat. A mozno je v tom prave ta navonana milenka. Tak hlada na tebe chyby. Nepises ci chce po tebe intimnosti ci je pozorny a pod. Chyba. Riesis len prachy, ludom to vadi. Nemas na nic narok, dom je jeho. Nechapem preco si pocas tehotenstva s 1 dietatom netrvala na podeleni majetku a to prave tym LV. Keby do 3 mesiaca ta tam nenapisal, bye-bye, byt tebou, v zivote ma taky mamonar neuvidi. Teraz sa mozes chviet, ak by bol alkoholic a bil ta, kam pojdes? Do utulku pre matky? Nemas pravo na dom, ziadne vlastne, oficialne si bezdomovec. A ked je na teba uz teraz takyto, vravi sa tomu ponizovanie, tyranie a verbalna agresia, tak cakaj prvu bitku. Do piatich rokov. Zamestnaj sa, nasetri, decko do jasli, rozvod a jedno decku mu daj, lebo si uz ani nikoho nenajdes. Paneboze, to je svet. A ked napises, ze ta vraj miloval. Nemiloval, deti ti spravi dnes hocikto. Dnes ludia nemiluju, nepozeras TV? Dnes ficia ine drogy. Ego, peniaze a sex. To su hodnoty dneska. Bohuzial.

Lollka

Omen nevies citat? Ked sa s nim dala dokopy tak ziaden dom nemal. Potom ho isiel kupit a ona nan chcela prispiet, aby bol ich spolocny, aby mali spolocne hniezdocko. On to odmietol aby ju mohol terorizovat ze je to len jeho dom, ona je v skutocnosti bezdomovec a ked nebude posluchat, vyhodi ju z domu jak prasiveho psa. Krasna manzelska idylka. Ci podla teba si on mal kupit vlastny dom, ona vlastny dom a toto je u teba fungujuca rodina? Ten jej je zrejme psychicky chory, ma nejake komplexy co si na nej lieci. A ty evidentne tiez ked toto schvalujes.