Manžel mi nič “nedaruje”

Príspevok v téme: Manžel mi nič “nedaruje”
Mnbv

Ahojte. Dva roky žijem v manželstve, z kt pochádzajú 2 deti(ročná a 2mesacna). Žijeme v manželovom dome, kt nadobudol pred manželstvom. Chcela som sa aj pred manželstvom prispieť k nadobudnutia a zveľadeniu, ale nemal záujem. Momentálne som na materskej a muž všetko platí. Na dom sa platí úver, chcela som aby aj mna dal na LV, ale len sľuby..Všetky peniaze si odkladá a k ničomu nemám prístup a iba má kontroluje koľko mam ja na úcte. Chcela som dispozične právo k sporeniu, kt založil počas manželstva a povedal že si nezasluzim. Keď mame konflikty tak mi hovorí, že všetko on platí a ja tu nie som doma, iba deti. Dospelo to až tam, že mi hovorí že sa rozvedie. Že nič mi nedá, lebo ja som nič neprispela ( do manželstva som vstúpila už tehotná ) Ale naposledy som súhlasila, tak sa začal vykrúcať. Mojou podmienkou záchrany manželstva je okrem iného aj to, že chcem aby sim mala prístup k peniazom a sporiacemu úctu a aby dal aj mna na list vlastníctva, aj keď len určitý podiel. Myslite sú, že mam na tom trvať? Alebo nepožadoval nič ? Aký máte názor na tuto situáciu a Vy by ste čo urobili ?

FigaRo

Omen, nevsimaj si ich. Oni uverili jej verzii, ze aka je chuderka a ze chuderkou aj ostane, lebo ma d*bila muza. Tak vazeny, ona velmi dobre vedela pred manzelstvom, ze muz ma dom a ked jej predostrel plany, ze tam s nou chce byvat, ona uz mala vidinu toho, ze tam bude ako pani byvat a este jej aj polka domu pripadne. To sa vsak nestalo a teraz sa durdi. Tvrdi, ze ona si nicim nezasluzila, aby sa muz k nej takto spraval a ze nevie preco tvrdi, ze si jej peniaze nezasluzi. Bud je tato jej verzia nepravdiva a muz velmi dobre vie, preco jej nechce dat nic zo svojho majetku, alebo je to pravda a znamena to teda, ze on je psychopat. Pretoze ziaden schopny, rozumny a normalny muz nebude svojej zene odopierat to, co tento. Ak je psychicky v pohode, tak mu ona dokazala niecim, ze si jeho prachy nezasluzi. A ked sa zamyslite, takych zien mate vela okolo seba, akurat ti chlapi to este nevidia. Alebo je naozaj nevinna chuderka a jej muz je prosto padnuty na hlavu a potrebuje odbornika, lebo je majetnicky, drzgros a zenu ma len na dve veci...mozno na tri...

wtf

Omen je ta trubka Angel Demon co sa vsade prezentuje ako nieco extra za to ze chodi do roboty a ma vlastny byt. Tu si netreba vsimat :D

ahjaj

myslím, že žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa varí. Ak Ti tieto veci, čo si písala, povedal za triezva, je to jednoznačné. Ale keď bol aj vtedy pod vplyvom alkoholu, tak si to neber k srdcu. reči, že si nezaslúžiš a tak. Jednoducho to vyťahuje z neho alkohol a nie Tvoja osoba. Daj mu maximálne do pol roka času, uvidíš, či bude piť a ako sa bude správať, ak sa to nezlepší, treba sa odsťahovať. A majetkovo si trvaj pekne na svojom.

Kimmy_CA

Ináč ten kto je tu v skutočnosti zlatokop je tvoj manžel. Len to šikovne (a bezcharakterne) zmanipuloval tak, že to vyzerá ako by si tou neschopnou bola ty. Pomaly tomu už aj začneš veriť, a to je to čo on chce dosiahnuť a o čo mu ide...je to pravdepodobne človek trpiaci narcistickou poruchou osobnosti...

Kimmy_CA

Zakladateľka témy: prosím ťa, nevšímaj si toho kkta menej m FigaRo, ani nemaj pocit že sa pred ním musíš obhajovať...to bude buď nejaký podobný týpek ako je tvoj manžel, alebo nejaký čo sa predtým išiel rozkrájať pre nejakú skutočnú zlatokopku, tá s ním vybabrala a on si teraz svoje komplexy lieči na ženách v zlej životnej situácii, ako si napríklad ty. Ignoruj ho aj jeho osočujúce reči, to bude najlepšie. Ten FigaRo aj tak znie ako nejaký gestapák, alebo nejaký čo vyšetroval politických väzňov n päťdesiatych rokoch minulého storočia.... síce som vtedy nežila ale podľa toho čo som čítala tak ma podobné metódy.

daniela2

mnbv
vypije si, nedá sa na neho spoľahnúť. Sľubuje, a sľuby nedodržuje. Dokedy chceš naťahovať agóniu?
Peniaze ti prisúdi aj súd a treba si nájsť bývanie. Si silná a o dcéry sa dokážeš postarať aj sama. A keď sa rozprávaš so svokrou, povedz jej, že jej dôveruješ, ale jej synovi nie, a keď bude mať u seba deti na návšteve, že to chceš tak, aby bola aj ona pritom, aby sa o tie deti staral niekto triezvy.

Mnbv

Aj čo dostávame prídavky na deti zo zahraničia, si dal posielať na svoj účet. Tvrdí, že ja na ne nemám nárok lebo on je ten zarábajúci. Že ja by som dostávala iba zo Slovenska 20 EUR. Ale ja som v zahraničí robila tiež pár rokov..Ešte mam bočný príjem z ktorého mi plynie každý mesiac 200eur, ale aj to dal sebe posielať. A potom sa bije do pŕs, že to on všetko..A bol by najradšej, keby som z materskej platila aj jedlo výhradne ja..Deťom veci a sebe. Aby sme ho ani náhodou nič nestali. A potom je hrdina, ako on všetko platí sam.