Manžel mi nič “nedaruje”

Príspevok v téme: Manžel mi nič “nedaruje”
Mnbv

Ahojte. Dva roky žijem v manželstve, z kt pochádzajú 2 deti(ročná a 2mesacna). Žijeme v manželovom dome, kt nadobudol pred manželstvom. Chcela som sa aj pred manželstvom prispieť k nadobudnutia a zveľadeniu, ale nemal záujem. Momentálne som na materskej a muž všetko platí. Na dom sa platí úver, chcela som aby aj mna dal na LV, ale len sľuby..Všetky peniaze si odkladá a k ničomu nemám prístup a iba má kontroluje koľko mam ja na úcte. Chcela som dispozične právo k sporeniu, kt založil počas manželstva a povedal že si nezasluzim. Keď mame konflikty tak mi hovorí, že všetko on platí a ja tu nie som doma, iba deti. Dospelo to až tam, že mi hovorí že sa rozvedie. Že nič mi nedá, lebo ja som nič neprispela ( do manželstva som vstúpila už tehotná ) Ale naposledy som súhlasila, tak sa začal vykrúcať. Mojou podmienkou záchrany manželstva je okrem iného aj to, že chcem aby sim mala prístup k peniazom a sporiacemu úctu a aby dal aj mna na list vlastníctva, aj keď len určitý podiel. Myslite sú, že mam na tom trvať? Alebo nepožadoval nič ? Aký máte názor na tuto situáciu a Vy by ste čo urobili ?

a_dr1a

Mnbv. Ten dom nerieš. Bol naňho písaný ešte pred manželstvom. To isté si predsa aj ty mohla spraviť - kúpiť si za svoje byt ai. Teraz si porieš peniaze pre seba, keďže sa cítiš ako sa cítiš, že na všetko si musíš pýtať od neho. Ten príjem co máš, 200e - posielaj si iba na svoj účet. To isté urob s materskou ci aký príjem dostávaš, čo ti zo zahraničia chodí. Rieš to. Založiť si účet trvá chvíľu. To hneď budeš mat už 2 príjmy. A ak ti na dieťa a domácnosť nič nedáva - kľudne podaj návrh na súd. Môžeš si požiadať výživné na dieťa aj na seba, kym si na materskej. Aj počas trvania manželstva. A nechci od neho co nie je tvoje. Myslím ten dom. Ak máš nasetrene, investuj kľudne do nehnuteľností aj ty - porad sa však najskor s právnikom aby to neskôr nešlo do bezpodielového, ak by ste sa raz možno rozviedli.

Mnbv

Myslíš, že je alkoholik ? A samozrejme, že má nezaujímajú Len peniaze. Mne hlavne vadí, že takýmto spôsobom so smolu môže manipulovať a vydierať ma. Ja tie prachy nechcem ísť minút na svoje rozmary. Len chcem spravodlivosť a nie sa cítiť pri ňom ako decko čo si musí pýtať každú korunu aj s odôvodnením.

daniela2

on Ti ohľadne peňazí nedôveruje.
Niektorí muži sú presvedčení, že musia mať peniaze v rukách oni, lebo žena ich premárni, a práve tie im dávajú pocit moci, alebo pocit, že oni niekým sú.
Raz sa ma jeden kamarát spýtal, keď som žila ešte s expriateľom, že sa ide ženiť, a že to ako má robiť ohľadne peňazí, koľko potrebuje žena na domácnosť, alebo koľko jej dávať. Povedala som mu, že u nás to bolo tak, že ocko dával mamine všetky, ale mali obaja prístup k účtu, vlastne doteraz tak robia.

Aliss

Citam a nestacim sa cudovat. A uz nevadi, ze je alkoholik? A ze to zjavne s nim pojde dolu vodou?
Vadi len to, ze nemas neobmedzeny pristup k peniazom....hm hm hm..... :)

Mnbv

Ahojte
Tak včera sme mali debatu.. on sa nechce rozviesť, chce ostať s nami atd.. pokojne sme sa porozprávali, uznali si chyby a povedali sme si, že zabojujeme o záchranu. Potom som nadhodili tému financií v domácnosti, že by som chcela aby som mala prístup k našim spoločným účtom a aby sme hospodárili spoločne.. a vtedy to začalo..veď čo mi chyba, čo si nemôžem kúpiť..? Veď On mi DÁ, keď niečo potrebujem..Keď som oponovala, že k našim ušetrených mam rovnaké právo ako on, tvrdil, že ak budem chcieť niečo odtiaľ vybrať, mozem ísť za ním a spýtať sa a pôjde mi vybrať !!! Atd atd
Vôbec nechápe o čo mi ide, vôbec to pochopiť ani nechce. Takze riešenie budeme zbytočne hľadať, on nechce žiadne kompromisy. Ďakujem Vám za príspevky

Lollka

Mnbv stale horsie veci o nom pises, odid od neho, rozved sa o tie peniaze co mu posielas na ucet a nemas k nim pristup sa sud. A hned to chod zmenit a daj si vsetko posielat na svoj ucet, vyplatu, matersku. Toto nie je zivot, to je peklo. Je mi luto ze si takto dopadla, ale neboj, zas bude dobre. Skor ci neskor stretnes niekoho normalneho.

FigaRo

Ahjaj, hej napisala to po neviem kolkych otazkach....ved to je preboha velmi vazny dovod, preco to nenapisala hned?? Tak je potom chory...bohuzial. V tom pripade nech s detmi uteka kade lahsie a nezobroni o podiel majetku....

ahjaj

FIGARO, veď ona písala, že jej muž pije.
Môj svokor bol alkoholista, takže viem, čo všetko bola svokra, len dobré nie, a nebol na to žiadny dôvod - teda okrem alkoholu.

Omen

Je to smutné, koľko bielych žien je sebeckých, hrabe im a svojho manžela a otca svojich detí využívajú len ako bezodnú peňaženku využívajúc pritom sex a vlastné deti. A neštítia sa obrať ich o majetok, či pripraviť aj o slobodu.
Inak netreba sa vzrušovať, téma je vymyslená! : )

kafe

no, v tomto prípade je len DOBRE, že vlastne nič neni tvoje. Ber to ako obrovský bonus. O to ľahšie je odísť, neni sa o čo handrkovať a nech si to svoje teda užíva SÁM. Na kúpu domu si prispieť chcela, nejaké peniaze máš. Viac sa mu nenatískaj. Vidíš že rečičky vedú od nikiaľ nikde, zariaď sa podľa seba, hľadaj si SVOJ DOMOV, jemu to tak maximálne oznám: -Nakoľko tu nie som doma, nezaslúžim si nič... ja odchádzam. Chcem sa dohodnúť na starostlivosti o deti, výživnom.. bla-bla-bla. Hlavne nekecať, ked sa tak rozhodneš tak aj konať a nejaký čas bývať oddelene.
Ak prejaví snahu niečo zmeniť na vašom vzťahu, riešila by som v prvom rade to ako fungujete, ako sa správate (ty máš tiež maslo na hlave, si strašne submisívna), ako máte rozdelené financie... je toho veľa. Chcelo by to pomoc poradne. Vlastníctvo domu by bolo to posledné - nech si ho nechá, načo ti je podiel (guľa na nohe), pokiaľ to medzi vami funguje na hovno. ALE pokiaľ vzťah dokážete vzkriesiť, utriasť a fungovať v ňom spokojne obaja, ANO, potom by som bud kúpila nejaký svoj byt (neviem či sa to dá v manželstve) alebo chcela ten podiel na dome.
.
Prídavky vybavoval kto? On? To by som ešte pochopila, že to dal posielať na svoj účet. Ale z tvojho bočného príjmu si predsa účet na uhrádzanie výplaty uviedla TY, prečo si to dala posielať na jeho účet nechápem. To je tvoja chyba, nie jeho.