Sú na Slovensku child-free ženy?

Príspevok v téme: Sú na Slovensku child-free ženy?
Muro007

Je vôbec možné nájsť partnerku čo netúži po deťoch? Za posledné roky všetko skroskotalo na téme deti,rodina a spoločná budúcnosť. Mne to príde ako keby všetci žili podľa nejakej šablóny. Svadba, dieťa, hypo a potom nič ...
Zrejme budem musieť ostať sám pretože po deťoch netúžim. Chcem cestovať a užívať si život a nie starat sa o deti, ktoré nechcem a nemám k nim vzťah.
Preto sa pýtam to naozaj všetky túžite po deťoch a založení si rodiny? Čo vás k tomu ťahá? A tie ktoré deti nechcete tiež sa stretávate s tým že je problém nájsť partnera s rovnakou víziou budúcnosti?

Maysha108

Chcela som deti, no bývalý partneri nechceli. Teraz po čase som si uvedomila že už ani ja vlastne po deťoch netúžim, a práve narazím vždy na niekoho, kto už pri prvotnom spoznávaní, alebo len písaní sa ma pýta či chcem deti. Nie nechcem už ma to prešlo, baví ma sebarozvoj a tak podobne :) preto som asi už dlhšie bez partnera.

bezdetni

vsetko ok, pokial nedojdeme k tomu najpodstatnejsiemu. kto nechce deti, ten ostane uz naozaj mrtvy. my sa tak ani nebojime smrti ako zabudnutia. kto nechce a nebude mat deti, musi si uvedmit jednu vec, ze jeho smrtou sa konci cela jeho linia, ktora trvala mozno aj stovky rokov. umrie a jeho gen konci. a to len kvoli chvilkovemu uspokojeniu. mydleniu piesku na plazi na maledivach. ak toto ma niekto ako zivotnu prioritu, tak je samozrejme vsetko v poriadku. a pre zivot je toto najvyhodnejsia volba. ze sa dalej nerozmnozi. a je uplne samozrejme, ze je problem najst taku zensku. pretoze tie sa rodia ako rodicky. s ucelom rodit. ta, ktora tento pud nema, nie je vhodna na rozmnozovanie. ale takych je malo. skor ci neskor najde podobneho samca a spolocne sa vyskratuju. nacisto umru. toto je samoocistny proces, kde kazdy vyhra..

cize ty hladas zenu, ktora pomoze vymretiue tvojho rodu/krvi/genu. z nejakeho dovodu to takto bude pre svet lepsie..

Lumiera

Nesnadko - nechápem, prečo si myslíš, že tí, ktorí nemajú deti, si "užívajú", a vraj je to "sebecké" ??? Mne výplata ledva stačí na pokrytie bežných výdavkov pre seba, a ešte aby som živila decká? A z čoho? Nie každý zarába tisíce eur, aby si mohol dovoliť mať v dnešnej dobe rodinu !! A vôbec, po práci si chcem oddýchnuť a venovať sa činnostiam, ktoré ma bavia, a nie sa otravovať s detiskami.

A pre autora témy - tak to budeš mať ťažké, lebo väčšina žien (vlastne asi každá) ide do vzťahu s cieľom svadby a založenia rodiny. Lebo na bezdetné sa spoločnosť pozerá ako na nejakých exotov, takže ony nie že by tie decká až tak veľmi chceli, ale vlastne sú do toho tlačené spoločnosťou. A mnohé si chcú prostredníctvom detí poistiť, aby ich partner musel finančne zabezpečiť, a aby im (tak ľahko) neušiel.

Muro007

losad- Lenže ja sa nechcem meniť, pretože tento postoj mám už niekoľko rokov a rozhodne to kvôli nikomu meniť nebudem. Ja som spokojný. Skôr som sa chcel posťažovať a trocha si vyliať srdce, že mám problém nájsť partnerku, ktorá by to mala rovnako. Jednoducho vidím, že mnoho ľudí má deti len preto že sa to patrí a nie že by to chceli. A ak si aj myslia, že to chcú tak to je taká naivita a klišé predstava o tom aké to je. Mám mnoho známych, ktorí deti už majú a nevyzerajú moc spokojne. Samozrejme sú radi, že to dieťa majú, ale druhý krát by do toho asi nešli. Nehovoriac, že po narodení dieťaťa sú stále v nejakej kríze(manželskej, finančnej).

losad

myslím si, že ak nemáš vzťah k ďeťom tak ich nemaj. To je úplne normálne. Veľa partnerov má deti len preto lebo sa to patrí. To je o ničom keď sa na príchod dieťaťa prirodzene a bezprostredne potom netešia.

Tento ich postoj ovplyvňuje prirodzene aj budúci vzťah, dieťa - rodič.

malySatan

ja som child-free a aj man-free, a tak som spokojna, uživam si život a cestujem....

tak ved uživaj si život a cestuj..

hyrax

Toto by aj mna zaujimalo. Tiez velmi po detoch netuzim. Ale take zeny urcite su.

Inak vobec to nie je sebecke. Nechapem, kde beriete istotu, ze sa o vas deti budu na starobu starat. Kludne sa na vas mozu vykaslat alebo vam proste len zaplatia opatrovatelku. Kolko starych ludi je v domove dochodcov uz teraz. Navyse kazdy clovek sa na vychovu deti naozaj nehodi. Co bude mat zas len dopad na tie deti, ktore za to ani nemozu.

Rozhodnutie nemat deti je teda uplne v poriadku a je to kazdeho slobodna volba. Akakolvek regulacia je v tomto smere uplne nelogicka

Nesnadko

Deti su zakladom toho, aby sa mal kto o nas postarat na starobu. Ja by som prijal zakon, ze kto moze mat deti a nechce ich, aby dostal na dochodku peniaze, ale aby ich od neho mladi ludia nezobrali a neurobili nic pre takeho cloveka. Je to dost sebecke nemat deti, kebyze sa tak rozhodneme urobit vsetci, tak nezomrieme na starobu, ale od hladu, ked uz nebudeme vladat pracovat...
Ja by som si tiez rad uzival, aby ma neobmedzovali deti, aby som im nemusel platit z mojich penazi potrebne veci, ale mam nejaku zodpovednost voci ludstvu preboha!