hpv

j

Ahoj Karol,
neviem ci je to propaganda s tou vakcinou. Mne osobne HPV vadi v zivote v suvisloti s bradavicami na vonkajsich pohlavnych organoch, na pocite akej si "nakazenosti" ked to prezeniem tak špinavosti, na tom, ze ked sa nahodou mojim uterakom utrie moje 10 rocne dieta, ze je mozny prenos HPV aj takto. Ano, rakovina krcka maternice to je dlhodoby proces, ak si zodpovedny ku svojmu zdraviu chodis na prehliadky a podobne niet sa velmi coho bat... ale ja hovorim o dievcatach ktore to maju a nemaju partnera, o tom ako pri prvom milovani musia s pravdou von.. ake to je pre chalanov, ktori o tom nic nevedia...
Ak by mi niekto povedal inu sancu sa toho zbavit urobim to lebo sa to da ako sanca aspon nazvat.
Je dost zle, ked Ti lekar povie, ze je to nevyliečiteľné...
Je to len moj nazor, nic viac za tym nehladaj. Nie som "distributor vakciny". Som len jedna z Vas ktoru to trapi.

karol

Ludia, vidno, ze ste opat raz podlahli propagande a manipulacii reklamy na HPV vakcinu. Pravda je taka, ze statisticky z 200 pripadov rakovina krcka maternice sa HPV vyskytuje len u jedneho pripadu. A aj to nie je vobec iiste, ze u toho jedneho pripadu rakovinu sposobil prave ten virus. Takze ak chcete, kludne vyhodte 15000 Sk uplne zbytocne za tu vakcinu...

mk

Ahojte.Ja mám HPV 16 zistený už asi 3 roky, stále chodim na pravidelné cytológie a HPV stery, stále so mnou nič nerobia a čakajú.občas je to na nervy, ale snažím sa tomu neupínať a žiť aj normálny život. naposledy mi v jednej gynekologickej ambulancii odporučili INDONAL.Nie sú na predpis, sú to tabletky z prírodných produktov, stoja asi 700,-Sk, je ich tam 30 tabl.denne sa jedia 2-3 tabl a treba využívat asi 2-3 kúry. Sestrička s lekárkou ma uistila, že majú prípady, že HPV úplne zmizol. No za skúšku to stojí, tak to teda teraz skúšam:-)

j

Ahojte!
Vcera som navstivila gynekologa, ktory mi dal "nadej". Okrem seba samej aj s vakcinou , ktora sa vola SILGARG . U žien a dievčat, ktoré už s HPV bojujú a maju pozitivny nalez, tak je sanca 41%. Nie je to sice ani polovica, ale je to lepsie ako NIC, ako sa prizerat, ze Vam rastu na ohanbi bradavice, ako sa bat, ze nakazite niekoho, koho milujete. Ma to vsak "hačik" a to je cena. Stojí 15.000 Sk. Poisťovne vakcinu nepreplacajú. 100% úspešnosť je u žien a dievčat, ktoré ešte nemali pohlavny styk. Takže by som to radila aj ako prevenciu. Sama mam dievcatko a ked bude starsia, urcite sa da zaockovat, moj pribeh a moje starosti ju presvedcia.
V lekarni si ju musite objednat. Vakcinacia je v 3 dávkach. Trva 1/5 roka. Ak po roku nebudete HPV pozitiv vyhrali ste na cely zivot.
Aj tak som za seba presvedcena, ze ked neprekonam u seba aj MENTALNU ZMENU v mojom myslení mozem sa z uspechom rozlucit už teraz a za 15000 Sk si kupit radšej neičo iné.
Všetkým bez rozdielu želám zo srdca aby vyhrali samy nad sebou.
J.

j

Ahojte !
nasla som nieco na posilnenie imunity -prirodne
posielam link na web.
www.uncaria.sk
precitajte si je to rastlina - pije sa caj , podporuje imunit.system proti virusom.
J.

j

Ahojte vsetky,
myslim si, že panika a strach sú najdeštruktívnješie dva pocity, ktoré ak v sebe uchováte dlhodobo, tak sa Váš stav môže len zhoršiť.
Je jasné, že HPV "chytia" rýchlejšie tie dievčatá a ženy, ktoré majú oslabenú imunitu. Z toho aj vyplýva,že ak mal "infikovaný muž" dve partnerky súčastne a on je prenašateľ vírusu tak jedna je pozitiv a druha nemusí byť. Takže za seba doporučujem všetko to čo poznáte z múdrych knižiek. Namiesto aby ste sa upínali na chorobu zamerajte sa skor na zdravie. Vzdy!!! sa dari tomu, comu najviac venujete svoju pozornosť. Posilnovanie imunity znamená, že naštartujete svoj obranný systém. Kedže vírus je už "in", tak ak tam chce byť neumožnime mu prežiť v pohode. Každý organizmus je individuálne nastavený ale všebecné pravidlá sú, čo najmenej fajčiť a piť alkohol, dopriať si spánok a fyzický pohyb. Zamerať sa aj na "vnutro" .. nejake inteligentné cvičenia napr. joga, tai-či...aj na "vonok" posilovanie, kalanetika, aerobic...
Hlavne damy nebudte na seba tvrde, odpustite sebe aj inym. Odpustit to nemusi suvisiet s tym, ze pochopime konanie toho, ktoremu potrebujeme odpustit, len sa tym z nezaoberame.
Neviem ako Vy , ale som presvedcena o tom, ze ked som NAOZAJ nieco VELMI chcela tak som to dosiahla, urobila, vyrobila, doriešila.
Neexistuje recept ako presne na to.
Ale je vela dobrych ciest.
Rada by som sa spytala ak ste mali alebo mate partnera ako sa mu robil test na PAP?
Este by som chcela vedieť, či Vám Vaš lekár povedal, že ste sa mohli nakaziť aj oveľa skôr ako Vám zistili HPV, ale že vírus mohol byť u Vás len v latentnej "spiacej" forme, alebo je to tak, že keď máte pohlavny styk s nakazenou osobou tak do 1-2 mesiacov?
Tiež som čítala protichodné informácie týkajúce sa prenosu.Jedna tvrdí, že nielen pohlavným stykom hoci je najrozšírenejšou formou, ale aj uterakom, dotykom genitálii, orálne..a existuje ešte nejaká iná cesta? Zlakla som sa preto, lebo dieta obcas omylom v kupelni použije moj uterák.
Zdravim Vas.
J.

j

Ahojte!
V roku 2004 som zistila po PAP teste bez vonkajsich priznakov, ze som HPV pozitiv a mala som za cely rok 2 pohl. styky v priebehu 1/2 roka s tym istym muzom. On ziadne priznaky viditelne nemal. PAP test bola nahoda pri beznej 1 rocnej lekarskej kontrole na gynde. A potom to zacalo.... priznal sa ze zacina liecit na chlamidie . Kedze sme sa hned rozisli ani neviem ci si dal urobit test na HPV. Pravda je vsak taka, ze on mohol byt len nositel a mna mohol nakazit...v tom je ta choroba prefikana. Samozrejme ze ma obvinil, ze som sa nakazila od niekoho ineho...a v tom je zakerena, ze to sa jednoducho neda dokazat. V roku 2005 som bola na operacii krcku maternice, kde mi obrezali krcok, lebo sa zacali bunky na krcku menit a boli vyssie hodnoty CIN. Mam uz 39 rokov a jedno dieta. Vysledky po operacii boli super. Vratila som sa spat k exmanzelovi a zacali sme novy zivot. Kedze som bola negativ, nechcela som pri novom zaciatku, aby sa pretriasala minulost. Ale minuly rok opat pri beznej kontrole sa HPV diagnostikoval ako pozitivny. Znamena to, ze virus sa vratil a ja som nakazila pravdepodobne aj svojho exmanzela. Zacali sa mi objavovat bradavice na vonkajsich gentaliach a po styku ma pali a svrbi sliznica. Nemozem povedat, ze som mimoriadne sexulane aktivna, takže ta forma virusu aku mam ja je zrejme dost agresivna.
Viete, v r.2004 mi lekari vraveli, ze kondom stačí... vobec sa nehovorilo o tom, ze sa virus HPV 16 prenasa aj oralnym sexom...tieto info boli viac menej nedostupne. Aj tak uprimne sa vyznavam z toho, ze nie som ziadna promiskuitna zena, ale citim sa spinavo, v akejsi nedefinovatelnom pocite hanby a najhorsie ze nemam odvahu sa exmanzelovi priznat.
Lekar mi pvedal, ze muzom bez vonkajsich priznakov by museli urobit na jeden test niekolko vpichov do semennikov, HPV moze byt v močovej rurke a dost vela miestach v oblasti genitalii, takže si neviem predstavit, ako sa taky odber vobec robi a ako su muzi ochotn ho vobec podstupovat?
Na stranke www.hpv.sk je na HPV doporucena sexualna abstinencia. Mam povedat partnerovi, ze sa mi sice paci a ze je fajn, ale sexovat s nim nebudem, lebo ho nakazim? alebo mozem nakazit? To je predsa dost strasne.
Velmi ma to trapi a neviem ako dalej.
Ako sa s tym vyrovnavate?

pipina85

prosim was poradte mi,ked mam 14.5 ci uz mozem sexowat:D
no a ked budem zaockowana proti hpv tak uz hned po prwej dawke to mozem robit?

achjaj

a ta bradavica ma tvar gulaty - rovnomerny ako normalna bradavica..?
lebo mne sa urobilo nieco biele tiez, ale ma to taky amorfny tvar.. :-(

luccy11

no ahojte, neda mi nepripojit sa, ked pozeram tie diskusie o hpv tak mam taky pocit, ze to uz je taka bezna choroba ako chripka, len s tym ze tie bacily v tele pretrvavaju