hpv

lexejka

panika, nuz na tej stranke veru nic o ockovani, ale zato je to tam sama rakovina a ine horory co moze sposobit hpv-dokonca i konecnika vraj sposobuje a co ja viem coho vsetkeho, len nic konkretnejsie ze ktore presne virusy, ja som totiz uz prekonala...

j

Ahoj Lexejka,
precitaj si moj "vstup" 2.3.2007 tam som cosi o tom napisala.
K veku pouzitia vakciny cca 14 -15 rokov. Uziva sa rok co znamena ze 1 davka potom o par mesiacov druha davka a potom o pol roka. Potom test. Ak nie si pozitiv a AK SI NEMALA POHLAVNY STYK tak je zarucena vraj 100% ochrana. Uz HPV nedostanes .Ak si vsak styk mala tak nie, lebo inkubacna doba je individualna 3-12 mesiacov.
J.

lexejka

ahojte, prosim vas kto mi vie povedat ako sa vola ta vakcina proti hpv a rakovine, kde sa da kupit a co obsahuje a ci sa mozem zaockovat v hocakom veku? Dakujem

j

Ahoj dr.,
rozhodol si sa spravne.
Ak si gynekolog chcem byt Tvoja pacientka. Ak sa este len "tvarujes" budem Tvoja buduca pacientka a raz do roka mi po vysetreni povies: No a je to! Vsetko O.K. ste sice mila a prijemna zena, ale uvidime sa až o rok. A ja poviem: Dakujem Dr.,skvelé.
Myslim ze by sis si zasluzil modrozlteho smajlika ako odborny hodnotny prispievatel.
Este raz vdaka.
J.

dr.

.-) aj doktori su predsa len ludia a tiez maju problemy a treba im obcas poradit.
no to je predsa normalne.vracat mi to naozaj nijako nemusis, staci ze poradim jednemu v problemoch a trocha pomoze a mam aspon pocit ze to vsetko pre co vlastne som sa rozhodol byt lekar ma zmysel:-)

j

Ahoj dr.,
dakujem Ti. Citam skoro vsetko co odpisujes. Viem, ze tieto slova si uz pouzil/a, a ze sa vlastne nic strasne nedeje. Skor sa lutujem, ze preco ja... ale to je pre ineho doktora,toho co lieci dusu...a "chrobaky" v hlave.
Prosim Ta, BUD!!!! Dakujem este raz.
Chce sa mi spontane opytat sa a Ty dr. nepotrebujes s nicim pomoct? poradit? rada by som Ti "to" vratila - aj ked sa mi zaroven zda trochu smiesne.

J.

dr.

neboj sa j. a hlavne sa nepoddavaj, ved este nemas rakovinu.
je dolezite aby si pravidelne bola na prehliadke u gyn. a ten sleduje stav krcka. ta konizacia sa moze robit aj 3 ,4 x takze sa netreba bat. a ak by aj z histologie prisli vysledky zle. netreba hned mysliet na hororovy koniec. pokial mas info o svojom stave a neberies to na lahku vahu si vyhrala. lebo v najhorsom ti odporucia odstranenie maternice a pokial mas uz deti a si rozhodnuta ze dalsie uz nechces alebo by to nebolo vhodne, ti ju odstrania a mozes zit plnohodnotny zivot bez akehokolvek strachu.
vysvetlim a skusim ta upokojit asi takto: uz som to kdesi pisal ze rakovina NEVZNIKA ZO DNA NA DEN! je to dlhy proces ktory sa vdaka sterom z krcka da podchytit v stadiu displazie a teda sa odstrani len napadnute tkanivo. problem je v tom ze maloktora zena sa stara pravidelne o seba. ako mam skusenosti tak maximalne pride ked je tehotna a po 6nedeli to konci . a potom az ked su problemy.
lenze keby chodili kazdy rok tak bilancia vobec by nebola taka aka je a rakovina krcka by nebola strasiak. lebo ak nejaka zena nebola u gyn. 5 a viac rokov kludne sa virus usadi a napada tkaniva a az ked zacne krvacanie bolesti tak potom chcu nieco riesit.
dolezite je aby si bola u lekara na steroch podla odporucani raz za rok alebo 6mes ako ti urci. vtedy sa da dokonale vysetreniami sledovat stav ci sa zhorsuje alebo meni. a pokial by sa zistilo sterom ze cytologia sa horsi hned sa veci zacnu riesit.
takze sa nemas coho bat, ked budes k veci pristupovat seriozne, a vtedy kazdy vysledok aj ked"zla citologia" bude vlastne dobry lebo predides rakovine a mozes podstupit konizaciu alebo aj odobratie maternice. a tym vlastne zachranis svoje zdravie!
nepadaj do zufalstva, ved vsetko je v poriadku kym sa snazis mat vsetko pod kontrolou. verim ze budes pravidelne navstevovat lekara a podla jeho rad vsetko dobre dopadne.:-)

j

Ahoj dr.,
dakujem Ti, ze tak rychlo odpisujes,a hlavne k veci. Skvele.
Vies chovam sa tak neprirodzene, vystrašene až som si občas smiešna.Vždy ked sa beriem prilis vážne tak stretnem jedneho slepeho pana, ktory býva nedaleko a uvedomím si, ze moje problemy su sice neprijemne ale ze ich nafukujem a pokusim sa nebrat sa tak vazne. Nie vzdy, to je jasne. A sebalutovanie je tiez dost na prd. Prosim Ta pis ludom, vysvetluj. Mas dar povedat to ludsky, znesitelne, bez neosobnej odbornej terminologie.
Mam teraz za sebou stres v praci, ale ked sa budem citit fyzicky lepsie skusim tu vakcinu. Viem ze je tam kombinacia viacerych typov HPV aj tych najrizikovejsich. Viem ze ked mi to nepomoze, tak ma to aspon posilni a tesim sa ze je aspon aka taka sanca.
Som dnes akasi sentimentalna, ale ked si chory tak si viac vazis zdravie a zivot.
Dakujem.
Pozdravujem.
J.