hpv

milina

dr.
vdaka ze si, dr. ozaj, ako si to tu tak citam.....ja som myslela, ze ked uz som nejake tie typy HPV prekonala, tak nemozem byt ockovana, aspon tak mi to povedali. na koho sa mam obratit? potrebujem pred tym nejake vysetrenia? ake? na HPV? ozaj, poculasom, ze robia aj HPV DNA, len neviem co to je a kto to vysetruje. ako mi vlastne zabere ta vakcina ked mam HPV v tele a mozno i niekolko typov. na ktory presne typ je ta vakcina urcena-na vsetky typy HPV? a ktore z nich sposobuju rakovinu a coho? lebo som o tom teraz vela citala a prekonala som condylomata na konecniku/teda vraj-nik mi nerobil stery ani krv odbery, len chirurgicky odstranili/ , a potom HPV na krcku citol. IIIb-kryoterapia, ale virus tam i potom ostal a odvtedy to nik uz nekontroloval, tak to iste mam/alebo to samo od seba zmizne?citol. mam dobruBolo to akesi HPV B, robili mi HPV A a HPV B, pricom B bolo pozit.-co to je?ktore HPV sposobuje rak. konecnika? lebo som to citala a bojim sa. prosim ta vysvetlis mi tie vec?? a este mi poradili INDONAL-co si o tom myslis? vdaka ti

dr.

ta vakcina je celkom fajn lebo zvysuje imunitu a zabera aj ked je uz hpv v tele.
je pravda ze vacsinou su infikovani muzi a pritom nemaju ziadne priznaky a potom sa to prejavi na partnerke. to je na celej tej chorobe nefer.
a chlapi a urolog je teda tiez tvrdy oriesok lebo tvrdia on nic nema nic mu neni.jedine ako sa to zisti je test na hpv.
inak hpv neda sa povedat ze je prenos jedine pohlavnym stykom, lebo staci sa niekedy chytit klucky na wc a potom sa utriet a ono ani sa nezda ale virus sa hned dostane do tela a caka na "prilezitost". da sa chytit aj z pouziteho uteraka ak sa utries po niekom alebo vo vode niekde na kupalisku, si sadnes na dlazdicky a je to...
moj kolega sa stretol s kondylomamy u 5 rocneho dievcatka a tam uvazovat o styku nemozno. moze sa dostat do tela len dotykom genitalii,oralne, rukou...
moznosti je vela aj ked styk je najcastejsi.
je aj dost mozne ze aj ked sa virus do tela tvojho muza dostal tak jeho imunita si s nim poradila.
a to sa casto stava aj u zien, az 80% to hpv v tele ma ani nevie a telo sa vysporiada len asi 20% ma problemy. ale zensky organizmus je silny a telo sa s nim dokaze vysporiadat a ta vakcina tu imunitu len podpori.
budem drzat palce.

j

Ahoj dr.
velmi pekne Ti dakujem. Konecne zacinam mat jasno. Ani nevies ako som potrebovala taketo vysvetlenie.Naozaj. Je to fajn, ze pises, skutocne a ze si najdes cas...
Ako sa muzom zistuje pritomnost HPV ?Mam len jedneho partnera - manzela, ale predstava dostat ho k urologovi /hlavne ked on nema zjavne priznaky -teda bradavice ci condylomy /je dlha trnista cesta vysvetlovania, ze som mu naozaj nebola neverna ....a moje vlastne zhryzanie sa ci mi bol verny on.... Prezili sme pred 3 rokmi predrozvodovu krizu a lepenie vztahu spat nam obom dalo zabrat. Nebolo to sice kvoli nevere... Kedže pristupne zdroje hovoria, ze existuje nakazenie 99% len pohlavnym stykom.. takze? Existuje aj iny spôsob?
Viem, ze nie si psycholog/ka /teda neviem, len si domyslam/ale ak realne rozmyslam, tak on ak nema vonkajsie priznaky tak sa jeho telo s tym vysporiadalo a moje sa opat nakazilo a nevie bojovat.Gynekolog mi navrhol vakcinu a informoval ma o 41% uspešnosti. Co si o tom myslis Ty?
Dakujem, ze si dr.
Ahoj

dr.

tak aby som to ozrejmil.
to ze ma dieta bradavice je uplne bezne, detska pokozka je citliva a virus ktory sposobuje bradavice je HPV a mozes ho chytit kdekolvek, ked sa dieta chyti za ruku niekoho kto ich ma, na klucke v kupeni uteraku, plavarni.... tieto bradavice nie su nebezpecne su to nezhubne vyrastky koze a casto zmiznu o par mesiacov same.
bradavice na slizniciach sa nazyvaju condyloma( napr v obl. genitalii, na podnebi..) tieto bradavice tiez sposobuje virus hpv ale iny typ a taktiez zvyknu zmiznut same za par mesiacov.
iny typ hpv 16, 18 sposobuje zmeny na krcku maternice a stadia displazie. akonahle sa zena dostane do skupiny PAP III tak jej odporucia konizaciu krcka cim sa odstrani napadnute tkanivo a tym aj hpv.
to znamena ze ked sa hpv objavilo znova si sa nakazila .Najcastejsie pohlavnym stykom, a tak ak mas staleho partneraa bolo by vhodne aby sa dal na urologii spravit test na hpv, lebo takto si ho len prehadzujete.
tvoje dieta kedze ma bradavice na ruke nakazilo sa pravdepodobne len od niekoho kto ich na ruke.
condylomy su tiez nezhubne vyrastky a liecia sa velmi podobne ako bradavice.
ten sponinane virusi hpv je ich niekolko stoviek a len minimum z nich sposobuje rakovinu.

j

Ahoj dr.,
trochu si ma vystrasil. Ked mi v r.2004 zistili HPV ziadne bradavice som nemala, nic. Potom nasledovala operacia krcka LEEP metodou , potom hura negativne HPV. Môjmu dietatu sa objavili na rukach bradavice zo dve-tri. Tusim v tom case. Tekuty dusik a prec s nimi. Pred polrokom test na HPV opat som pozitivna. Ale uz aj s bradavicami na ohanbi a okolo konecnika -par -2-3. Ale dieta aj ja ich mame na rukach. Maly drobny vysev.
To su predpokladam ine HPV, vsak?
Ja som svoje dieta nakazila? Je teda HPV ine ako condylomy? HPV su predsa bradvice a condylomy su to čomu sa hovorí "divé maso" take akoby kožné výrastky?
Odpis prosim
Dakujem vopred
J.

dr.

bradavice sposobuje virus spravidla hpv 38, alebo 42.- condyloma
virus ktory sposobuje bradavice nie je ten istyx ako ten ktory sposobuje zmeny buniek na krcku.
virus hpv sposobuje aj bradavice deti na rukach a nohach a na zadku....
len virus hpv 16,18 sposobuje rakovinove bunky. a pokial mate pap 1, 2 nie je dovod na obavy.

j

Ahoj Kata28,
urcite ho poziadaj aby sa dal vysetrit urologovi. Mozno su to LEN bradavice -inak HPV je anglicka skratka pre vsetky bradavice - typ HPV 16, HPV 18 atd, lebo LEN niektore typy bradavic- co je vlastne virus - su take, ze ak sa Ti dostane takyto virus s oznacenim 16,18 do tela a nevie sa telo s nim vysporiadat tak Ti napadne bunky krcka maternice a mozes dostat rakovinu. Ak mas cyto 1 daj si urobit aj test na HPV a ak bude negativna tak si O.K. Mozno si natolko v poriadku, ze ak aj Tvoj priatel HPV16, 18 bude mat ,tak Ty si sa uz s tym vysporiadala. Predstav sinapriklad: ze on ma virus nejakej chripky. Ty sa s nim bozkavas a milujes, vymienate si jedna radost telesne tekutiny, ale Ty neochories napriek tomu. Virus si sice "zhltla" ale Tvoj obranny mechanizmus spravne zareagoval, nastavil sa a virus chripky potlacil.
A okrem toho nie kazda bradavica na genitaliach musi byt typ 16,18..., ktore su tie "rakovinotvorne". Len nebud vystrasena.
Vsetko dobre
J.

pajo

Včera mi môj lekár oznámil,ze mám HPV a PAP3.Nebolo mi moc do reči zvlašť po tom,ako mi povedal,že mám ísť na operáciu a čo najskôr.Mám 7-ročné dieťa a vychovávam ho sama.Po pôrode mám ranku na krčku a vraj nejaké zmeny.Tak teraz čakám na zákrok a na výsledky a som vďačná za túto stránku,kde sa môžem dozvedieť viac o tomto víruse.

mirina

chcem sa spytat na INDONAL, ci je ucinny na vsetky typy virusov HPV-lebo ich je viac, a hlavne ci ich odstrani, ked uz som mala nejake typy pozitivne-kondylomy-bradavice a HPV na krcku maternice , a v krvi. alebo posobi indonal len preventivne a teda mi uz nepomoze?