hpv

ivet666

Tie bradavice su - kondylomy. Spôsobuju ich HPV nizkorizikove, najcastejsie 6 a 11. Daju sa odstranit aj chirurgicky - skalpelom. mozna prevencia je aj ockovanie. Aj partner by mal ist na vysetrenie k urologovi, pretoze ak ich ma aj on - tak ty sa mozes pri pohlavnom styku opät infikovat od partnera. Musite sa preliecit obidvaja.

Deny000

Ahojte ja mam 17 rokov a v 16 mi zistila gyn., ze ma HPV virus. Dost ma to prekvapilo a aj poriadne prestrasilo pretoze som si o tom vselico na nete nasla. Prekvapena som vsak bola z toho ze pohlavny styk som nemala a vraj sa to prenasa nim. Mama ma uz podozrievala z toho ze som sex mala , ale nemala. Dala mi na to mast (dost drahu a malu) Wartec. Pomohla ale vraj sa to casom aj tak vrati takze rozmyslam nad ockovanim, na ktore bohuzial teraz nemame. Nechavam vsetko na osud.

magdalenka0001

ahojte baby.. ja som jedna z tych, ktore to riesia preventivnymi prehliadkami a ockovanim. Hpv mi zistili pred tromi mesiacmi, ale pred rokom sa mi tiez urobili bradavicky, ale na vrchu..s bielim povlakom.. dostala som na to tiez vodicku podobnu laku na nechty a zmizlo to..to som ale netusila, co bude nasledovat dalej.. Celkom dobre som to zvladala az do teraz, ako citam tieto prispevky..mam z toho vsetkeho zimomriavky. Myslela som si, ze konizacia je najlepsi sposob, ako sa toho virusu zbavit a tak som sa aj utesovala, ze ak nahodou by sa to zhorsilo, operacia to zariadi..ale uz ten pocit nemam, kedze sa to moze vratit.. Ani som netusila, ze nas je az tak vela..

RNG

michaela, vyrastky v hlave(mozog?) su tumory alebo cysty, to nema s hpv pravdepodobne nic spolocne.
pozri na temy tykajuce sa rakovin.
Tam na odstranenie tumorov pouzivaju hlavne cistiace enzymi,absorbenty toxinov ako(zeolity, aktivne uhlie) stimuluje sa vyroba bielych krviniek(betaglukany) a beru sa rozne prirodne prostriedky, ktore zastavuju rast tumorov alebo priamo zabijaju selektivne rakovinne bunky(graviola, lapacho, artemisinin, collostrum, B-17,intravenalne davky vitaminu C)
Pomocne latky su selen, zinok, aloe vera, silne zelene detoxifikujuce a vyzivne zmesy a samozrejme kompletna zmena vyzivy(vid desatoro)
Mimoriadny uspech specialne na liecenie rakoviny mozgu ma lekar polskeho povody, dr Burzynsky, ktoreho uspechy konecne po skoro 30 rokoch uznali v FDA povolenim tvrdit, ze antineoplastony(specialne dipeptidy) su naozaj uzitocne pri lieceni rakovin. To po stovkach vyliecenych tzv beznadejnych pripadov
Su aj rozne ine prostriedky, napr Poly MVA, liecenie fukoidanoim(vytazok z morskych rastlin kombu, dr Kohei Makise) a ine
Starsie a dosial zriedka aplikovane uspesne metody najdes pod www.cancertutor.org

michala kukosova

dobry vecer,chcela by som sa opytat mojej mame momentalne zistili ze ma v hlave vela malich vyrostkov vo velkosti fazuliek momentalne caka na vysledky a pojde asi na operaciu a budu jej to robit laserom.mam strach lebo vela ludi po operacnom zakroku zomrelo mohly by ste mi o tom nieco povedat?dakujem

panika

www.hpv.sk

z casti si si odpovedala sama. Inak by si mala vediet, ze existuje okolo 100 ludskeho papilomavirusu, cca 30 druhov z nich postihuje oblast genitalu a LEN 4 sposobuju rakovinu cervixu.
Niektore nakazy hpv prebiehaju bez priznakov a niektore sa prejavuju ako obycajne bradavice napr. na rukach. A na margo uuuuuuplne najjednoduchsieho prenosu -staci si zistit vysledky sterov z nakupnych kosikov a kluciek toaliet v BA Poluse a pochybujem, ze tam este niekedy nieco chytis do ruky, nie to este zjes

RNG

Ifka, virus hpv sa nachadza v tele nielen v sexualnych organoch, takze je aj iny mozny prenos, hoci menej pravdepodobny.
Sex je totiz velmi intenzivna metoda prenasania telesnych materialov, ale zo skusenosti viem, ze mnohe "nemozne" prenosy sa neskor prehlasili za mozne. Zoberme si napr boreliozu, dlhe roky tvrdili, ze ju prenasa len kliest.
Dnes vieme, ze je to aj iny bodavy hmyz, komare, muchy a nasli zive boreliozne bakterie aj v slinach a pote....
Aj virusy maju urcitu zivotnost aj mimo tela a pravdepodobnost prenosu vzrasta s poctom nakazenych ludi,pohybom(mobilitou),zhromazdovanim(kina, divadla, restauracie, zabavne podniky, nakupne strediska), to vsetko zvysuje pravdepodobnost prenosu.
Ano, promiskuita je hlavny dovod rozsirovania hpv, ale casom, kedze zatial hpv v tele nevieme znicit bude coraz viac ludi nakazenych coraz viac druhmi hpv, takze pravdepodobnost prenosu asexualneho sa bude zvysovat.

ifka

panca,som same ucho.ako este sa da prist k hpv?samozrejme okrem prenosu na dieta porodnymi cestami od matky.a sexom,lebo hpv je sexualne prenosna choroba.

RNG

Ifka, mas hodne pravdy, ale je plno pripadov hpv aj u deti a bude ich coraz viac.
Viralnym nakazam sa tazko brani, jedine co mozeme robit je zvysovat voci nim imunitu a minimalizovat styk s ludmi (a tiez zvieratami, vid vtacie chripky a ine zoonoticke nakazy)