hpv

lejdy

skoro pred 2rokmi som bola na operácií krčka maternice,kde som mala ranku, vysekli nezdravé tkanivo spôsopené vírusom hpv a zašili niťou,dnes mám ranky dve v zlom stave,chodím už k inému dr.,lebo ten prvý len čakal rok a nič nerobil,a potom ma poslal pod nôž..je to nefér,frajera mám 7rokov a neviem,čo bude...

RNG

To som reagoval na upokojujucu radu od Katariny
Na dobry a lacny zdroj(lekarne su drahe) pozri na internete na Google.sk pod : doplnky, olive leaf, selen,oleje rybaci, lanovy borakovy a podobne

RNG

Pod a tkak patri aj napr pravidelne branie selenu a vitaminu C a E vo vyssich davkach, ako ho mozes dostat dnes z nasej civilizovanej stravy.
Ak potrebujes extra pomoc, obrat sa na 6000 rokov stary antimikrobialny prostriedok extrakt z olivovych listov
A nezaskodilo by ti dodat trochu olejov, ktore v dnesnej strave chybaju ale telo ich potrebuje(omega 3 oleje napr, Dr. Elena Budvig ich s uspechom pouzivala na liecenie rakovin, nielen potlacenie virusov, ako je v Tvojom pripade.

anka

aj ja čakám na výsledky, som totálne vynervovaná, nakolko aj ja so nakazená vírusom HPV a velmi málo o ňom viem!!! Pomože niekto???

katarina

Ahoj Riona, hpv virus vraj dokaže zlikvidovať dobrý imunitný systém. Myslím si, že je dobré podporiž ho zdravou stravou, dostatkom spánku a tak...

riona

katarina
HPV viru sa da aj zbavit? myslim uplne a navzdy? ja mam rozne typy HPV a na roznych castiach tela, aj na krcku-bola som na operacii, tak neviem ci tam este mam, ale mam na celom trupe drobne bradavice-vyzeraju uplne ako male sosovicky svetle ale je ich vela a bojim sa , aby som nenakazila deti, ani neviem aky je to typ a ci je to nebezpecne. neviete niekto?a dojcim a mam to i na prsiach pri bradavkach.dik za odp.

katarína

Ahoj, môj onkogynekológ mi robil vyšetrenie na hpv pred 2 rokmi, povedal mi len, že mám vysoké riziko. Pred pol rokom mi robili kontrolné testy, s tým, že mi povedia aj to o aký typ presne ide, ale už som hpv nemala. Jedla som Isoprinosine, Pau d´ arco na posilnenie imunity, objednala som si ho cez internet.Ahoj

lek.

vysvetlenie k HPV kopirujem: kondylomata sú spôsobené na 90% podtypmi 6 a 11 HPV virusu. Tieto podtypy sami o sebe nespôsobujú rakovinu a to ani v oblasti krčka maternice. Z podtypov, ktoré rakovinu vyvolávajú ,sú to najmä sérotypy 16, 18, ale aj 33 a 45. Preto sú kondylomata rizikovým faktorom, lebo keď sa už vyskytujú, mohla nastať infekcia aj tými typmi, ktoré sposobujú premenu zdravých buniek na nádorové. HPV infekcia môže viesť k rakovine análneho kanála, infekcia môže postihovať aj dutinu ústnu, pažerák, spojivkový vak a môže sa preniesť aj manuálnym kontaktom. V súčasnosti sa pracuje aj na vývoji tzv. liečebnej vakcíny pre tých, ktorí sú už HPV pozitívni na rizikové podtypy HPV, ale ešte nemajú onkologické ochorenie, avšak takéto typy vakcín zatiaľ nie sú k dispozícií. Rutínne vyšetrovanie análnej oblasti sa zatiaľ nevykonáva, ale sú už určité odporúčania pre vysoko rizikové skupiny a podobne