hpv

curly

ci je neskoro to neviem, nejak som to vobec neriesila pocas toho ako mi to zistili, samozrejme moja chyba. Okrem toho som vobec nevedela ze to moze byt az take nebezpecne...proste som to zanedbala...ale co s tym teraz?

noel

a nie je vtedy uz neskoro s posilnovanim imunity, ked sa ti to svinstvo prejavi? Ved ludia ani netusia, ze to maju...kazdy si zacne posilnovat zdravie az vtedy, ked mu vylezie na povrch nejaky neduh

curly

Tiez mam HPV 58, robili mi uz LEEP konizaciu, co je odstranenie zleho tkaniva z krcku maternice, lebo sa mi to za 4 roky nezlepsovalo, skor zhorsovalo. Bohuzial dnesne vysledky neboli velmi pozitivne, napadnute bunky tam este ostali v dost velkom rozsahu. Doktorka hovorila ze je to dost zle, primar zas ze to nie az taka katastrofa...mmm tak si neviem vybrat?? Cakam teda na dalsie cytologycke vysetrenie a potom sa uvidi...v kazdom pripade je to veeelmi neprijemny pocit.

RNG

noel, tvrda pravda je, ze za kratky cas to budeme mat vsetci, dnesne vysledky napr na jednek kanadskej univerzite zistili 64% studentov s hpv.
Len dobra imunita, posilnena, ich moze zatlacit tak, ze sa nijak neprejavia.
Podobne ako herpesy, epstein barr a ine, ktore mame prakticky vsetci.

noel

bavila som sa s kolegynou na temu HPV, spytala som sa jej, ci kondom nepomoze v prevencii, ...povysene na mna pozrela a ze ci neviem, ze ten virus je taky maly, ze prejde aj cez steny kondomu? tak som sla na net, pozriet nejake clanky o tom, lebo sa mi zdalo, ze capla dobru hovadinu - jasne, ze som nasla vetu o tom, ze kondom vas pred chytenim tohto virusu neochrani, lebo nepokryje cele pohlavne ustrojenstvo, ale nie, ze ten virus moze prejst cez steny kondomu...ako je to -moze ci nemoze?

lucia13

Neviete mi niekto povedat, ci si tie genitalne bradavice pri vysetreni gynekolog vsimne, alebo na to pride az ked u vas zisti virus HPV?

kaca

ahojte,chcem sa spytať,mam genitalne bradavice pol roka, použivam wrtec crem, začali mi miznuť,už som skoro nemala žiadne, ale spala som so svojim priatelom a rozširili sa mi do vnutra, ako sa to dalej lieči? a da sa to vyliečiť uplne? mam z toho velky strach prosim poradte mi

RNG

Dievcata, berte antiviralne doplnky, znizite si moznost poskodenia.
Pouzivajte kokosovy olej do jedla, aloe vera, probiotika s laktobacilom bulgaricus, selen a zinok. Tiez zaradte si do stravy kvalitne rybacie oleje a v krajnom pripade aj nizke davky extraktu z olivoveho listu,striebornej vody alebo brezovej stavy.