Ľúbim spolužiaka

Príspevok v téme: Ľúbim spolužiaka
AidanrjeDa

Som zaľúbená do svojho spolužiaka. Sme druháci na strednej. On je úplne iný ako všetci ostatný. Niečo v živote chce dosiahnuť a ide si za tým. Je milý, múdry, cieľavedomý,inteligentný, pozorný a veľký gentleman. Otvoril mi dverez, odniesol mi veci, požičal mi sako, ked mi bola večer zima .Oblieka sa slušne, ked si da sako, tak sa naňho nemôžem vynadívať, a keby len vtedy. Milujem keď sa rozprávame a tie jeho hlboké oči sa pozerajú do mojich. Ked ho nevidím hodinu, tak uz mi chýba. Som z neho strašne mimo a neviem uz co robiť.

mirec411

ADA, mnohí ti asi budú radiť, aby si urobila prvý krok, ktorý by priniesol "jasno" do tvojej citovej neistoty. Už tu zaznelo aj strašenie, že ak to neurobíš, tak si ho "ULOVÍ" nejaká iná.
Rád by som sa tých ľudí spýtal, čo dobré prináša dievčatám lovenie chlapcov. To, že seriózny chalani odmietajú lacné lovkyne? Alebo to, že pre neserióznych sa stanú iba ľahkou korisťou?
Je jasné, že si sa zamilovala, a je jasné aj to, že na tom chalanovi vidíš len to najlepšie a najkrajšie. Možno presne taký aj je - a ktovie, možno aj nie je. Veď koľko ľudí sa už popálilo na prvých dojmoch?
Nechcem ťa strašiť, to ani náhodou. Zatiaľ predsa všetko vyzerá dobre, ale jedno si neuvedomuješ: - Ono to dobre a správne aj prebieha! Ste stále spolu, máte čas spoznávať sa, môžete si vytvoriť naozaj dobrý kamarátsky vzťah... Práve z kamarátskych vzťahov vznikajú veľmi dobré partnerské vzťahy.
Čo ak sa aj ty páčiš jemu a on si hovorí, že skôr ako ti niečo povie, tak by ťa chcel lepšie spoznať?
Čo keby sa aj on začal báť, že teba si "uloví" nejaký iný chalan?
...A čo ak je naozaj inteligentný a hovorí si, že ak sa necháš "uloviť" iným, tak pre neho neznamenáš nič a ide ti len o povrchný a rýchly vzťah?
Presne to by si si mala povedať aj ty, asi takto: - "Ak sa ten chlapec nechá uloviť inou, tak nemá tie hodnoty, aké som si myslela a neznamenám pre neho nič viac."
Poradil by som ti preto jediné správne riešenie: -
Správaj sa prirodzene, buď sama sebou, nehraj s ním žiadne hry ako ho "dostať", ...a to isté poskytni jemu. Nechaj ho vytvoriť si s tebou kamarátsky vzťah, pretože pre vás oboch je to najlepšia cesta a najlepší spôsob, ako sa dozvedieť pravdu.
Ani jeden z vás nemôže povedať, že toho druhého už ľúbi. Ani ty. Nepoznáš ho skutočne. Poznáš iba to, čo vidia oči, kým obaja ste jednou veľkou neznámou.
Ako som už napísal - všetko ide zatiaľ veľmi dobre. Nekaz to "tlačením na pílu" a už vôbec nie podliezaním a ponúkaním sa ako nejaká lacná "oná"...
Ak sa mu páčiš, tak skôr či neskôr naberie odvahu a povie ti to. Ak ťa nemá rád (čo sa tiež dozvieš...), tak to prijmi s vedomím, že to vieš skôr, ako došlo k veľkej chybe. Nie všetky dievčatá to vedia prijať a tak sa často stáva, že idú "za svojim" stoj čo stoj. Nakoniec to zákonite skončí poznaním, o ktorom píšu aj ony samé: -
"Na lásku jeden nestačí."
Obaja ste mladučkí, tak kam by ste sa hnali? Ak máte byť spolu, tak budete - ale nie nasilu...

Gjjitcjj

Pozri dievča, čas ti letí veľmi rýchlo... Konaj dokym si ho neulovi iná baba potom budeš len nariekat a búchať hlavu o stôl že si nejednala keď sa dalo

uuleuskauu

Jedna baba bola na gymnaziu uplne zblaznena do spoluziaka. Ona z bohatej rodiny, on chudobny, ale nadpriemerne inteligentny, nadany chlapec, slusny, uctivy k ludom, vzdy napomocny. On sa hlasil na medicinu, ona tiez. On hoci vobec nebol namysleny, ani ego nemal vysoke (asi kvoli chudobe rodicov) tuzil len po kariere (pre buducnost) a vobec nemal v plane nieco ako zalozit si rodinu. Dost ho poznacila chudoba jeho rodicov, uz vtedy vedel, ze si netrufne na vztah, ze si do buducnosti pojde len za karierou. Ona sa mu vtierala, on to citil a vsetci si to vsimali, ze ta baba nepusti oci z neho, pricom ostatne baby pokukavali skor po bohatych spoluziakoch, pripadne po diskotekovych ozranoch na jednu noc. O bol iný. Nezaujimali ho diskoteky, chodil po skole mame (chudobnej upratovacke) pomáhat do roboty, pomáhal doma s domacimi pracami, starym rodicom pomahal v zahrade, vela sa ucil. Vsetok volny cas mal uplne zadeleny, bol casovo vytazeny. Ona dokonca k nemu chodievala, chodila k nim domov, hocikedy mu zazvonila pri dverach, aby jej vysvetlil chemiu, fyziku, biologiu, rodicia ho podpichovali, ci je to jeho frajerka ze akú fesandu bohatú si nasiel, on nic. Od neho ziadna reakcia. Pomohol jej iba s ucenim, ale ziadne city neprejavil, nic. Bol zodpovedny a vedel, ze nepichne vtaka do skatule, aby potom musel nedajboze decko zivit. Tak ubehli 4 roky. Jeho vzali na medicínu. Tú babu tam nevzali. Odisiel na intrák do iného mesta. Tým sa kontakt úplne zrusil medzi nimi. Dnes je lekár, má viac ako 40 a stále je sám. Zaujíma ho iba kariéra. Vy.....l sa na Slovensko a pracuje v zahranicí. Nikdy nebude mat ziadnu zenu. Spomienka na chudobné detstvo a na chuodbnú pubertu ho natolko poznacila, ze ani bohatá dospelost to nezmení. Príde na Slovensko navstivit rodicov, nakúpi im najdrahsie mäso, naplní mraznicku, nakúpi potraviny, dá rodicom peniaze. Je im zaviazaný. Síce mu nemohli dat v case VS stúdia vela, ale dali mu vsetko, co mali. Teraz im to vracia. Bol slusne vychovaný. Nezabúda na tých, ktorí mu pomohli. Vracia im to (financne) niekolkonásobne. Dá svojim rodicom penazí, kolko len chcú, aj auto im kúpil. Ale vnúcat sa od neho nikdy nedockajú. A co ona? Uz dávno zabudla na svoju detskú platonickú lásku. Nedosiahla ani jeden zo svojich snov. Ani medicínu, ani jeho. Dávno má rodinu s iným. Osud si pre nu zelal niekoho iného. A prenho kariéru bez rodiny. Síce nikdy neboli a ani nebudú tí dvaja spolu. Ale napriek tomu sú obaja stastní. A to je to najdolezitejsie.

AidanrjeDa

Ja práveže keď vidím všetkých tých chalanov mimo skoly tak mi je z nich zle ,z tohto ich správania,vyjadrovania a hlúpych frajerskych reči. Prave preto sa mi on tak páči a obdivujem ho lebo taky neni.je velmi pozorný, vie sa vyjadrovať a niečo chce dosiahnuť a uz teraz si ide za tým .

Confess

Ja by som mu to nevravela. Takemuto typu chalanovi zvysis len ego. On dobre vie ze je pekny a oblubeny ako si pisala a vie ze sa paci dievcatam a aj tebe. Clovek vacsinou vie alebo citi ked sa niekomu paci. Nezvysuj mu ego, on sa mal cinit ked je taky otvoreny a neboji sa. Neboj, zazivala som podobne lasky na skole a som rada ze mi to neopetovali lebo by som nestretla terajsieho priatela mimo skoly. Vsetko zle je na nieco dobré.

Iza_bella9

tak sa ho na to spýtať a keď ti to povie, tak aspoň budeš vedieť na čom si a nebudeš si robiť falošné nádeje..