Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Vy ste tak zlatiii, som stastna, ze este stale sa najdu ludia, ktori vedia aj psychicky podporit a pomoct uplne cudzej, virtualnej osobe. Moc si to od vas vsetkych vazim! Dakujem vam. Staci par takychto milych prispevkov a idem znovu hore. Dakujem, ze aspon tu ma neodignorujete a date si tu namahu napisat. :)

matic

Cats palec hore, lucinda sme s tebou a hlavu hore, ten dotyčný si nezasluži tvoje ani slzy ani tvoju pozornost a tvoje zdravie, určite si inteligentna a citlivá žena , zober to ako ponaučenie do dalsieho života, nie ako tvoje zlyhanie. ešte budeš štastná ver mi

Cats

VED SA UZ NA NEHO VYKASLI. PRESTAN HO KONTAKTOVAT A KED TI ZAVOLA ON, TAK MU POVEDZ, ZE NEMAS CAS. ROB SI SVOJE, CO POTREBUJES, CO TA BAVI. MAJ SVOJU HRDOST. AJ MY V TEME PRITOMNI TI POMOZEME PSYCHICKY. MAS NASU OPORU.

Lucinda000

matic, ved to si myslim aj ja, ale stale si ho nejak obhajim a ospravedlnim, ze..ved mi povie ako ma zo mna nervy, keby nemal, je mu to lahostajne, keby ma nemiloval, nebol by so mnou..ze sa trapi viac ako si myslim a tieto hluposti, na co mi to hovori? A ja uz som vhodna na psychiatriu? Cital si aj moj uvodny prispevok, nevidim to len ja tak zle. Naozaj je chyba v nom a nie vo mne? Lebo stale tam je nieco co si poviem, ze to mysli vazne, len to berie asi inak a vaznejsie, zodpovednejsie a opatrnejsie. Neviem. Busi mi srdce ako zvon, trasiem sa, som nervozna, nevladzem. Ani dnes sa neozval vobec, lebo vcera po telefone som mu plakala, on mal len nervy a neznasa ked placem. Je to odo mna ubohe, ale je to len kvoli nemu a preto, ze ma este potrebuje skusat a ze ma len on pravdu.

matic

Lucinda, uvedomuješ si, že si psychicky týraná ? Spamätaj sa a zachovaj si akú takú ludskú dôstojnosť, ten tvoj psychopat si chodí po svete s úsmevom na tvári, teba ako partnerku neberie ani brať nikdy nebude, to je len tvoje zbožné prianie, keď sa naozaj nechceš dostať na psychiatriu tak ho čo najskôr vymaž z hlavy a zo života, veď partnerstvo je o iných hodnotách, tebe by už stačili aj omrvinky, ale buď si istá, že ani tie ti nedá lebo to nevie.

Lucinda000

Herb, ja nepotrebujem vela lasky. Stacilo by mi keby ma zo vsetkeho nevinil, keby nezvysoval po mne hlas za kazdu prkotinu, aj za to ked si zmysli ako som sa pozrela a ze krutim ocami, keby viem, ze som zena jeho zivota a bez vahania a skusania by som vedela, ze si ma chce vziat, byvat a mat deti. Jasne, ze by som bola ina a nedopadla by som takto. Keby ma neignoruje ked sa trapim, keby som videla snahu, ze ma chce vidiet veselu a usmiatu a niekedy by sa priklonil aj mojim snom, keby mal potrebu tie sny aj pnit a nie len ist proti mne a hlavne, aby mu nebolo jedno ci ho opustim alebo nie. Jednoznacne by som bola iny clovek, bavilo by ma zit, povedala by som si, ze mam najlepsieho chlapa a to by uspokojovalo moje potreby, moje zitie a bytie. A od toho by sa odvijalo vsetko ostatne, ale tento clovek ma vnutorne zabil, zneskodnil, ponizil a udupal a ako bodka odignoroval a nechal nech si robim co chcem a aj ked ma roztrhne, on je v klude a pohodicke, pretoze vlastne nema co stratit. A tak vlastne mi dal odpoved, ze nemam ziadnu hodnotu, celu mi ju vzal a tak som nikto. Aj co sa tyka tej roboty, pripada mi, ze som vsetko prepasla, vsetko stratila a som po funuse, jednoducho ako keby som v nevyriesitelnej situacii kedze mam tolko rokov a mala som to zmenit skor co sa nestalo. Aj predtym ked som mala priatelov, ak sme sa akokolvek nezhodli, nikto, ani jeden ma neignoroval a vedeli povedat prepac vedeli sa uz neopakovat a citila som lasku, ci to bola pretvarka neviem, ale aspon som videla na ich cinoch, ze im na mne zalezi.
Mam chut sa rozbehnut a oslovovat kazdeho jedneho, najst normalneho chlapa, ale dnesnym ide len o jedno a ti starsi maju rozne zavazky, minulost, vacsinou je tam nejaky zadrhel preco zostali sami. Ja by som sa podla mna dokazala zalubit znovu, ale to by sa musel naozaj zjavit ten pravy co by ma zaujal, lenze kym by som ho spoznala to by utiekli dalsie roky a aj kde ich spoznat. Na stretavky, rande fakt nemam chut.

Lucinda000

Prepac herb, vsak som bola vcera ako zmyslov zbavena zase, cisty blazon. Ked som isla spat asi o druhej, tak som mala taky nafucany gulas v hlave, ze rovno do cvokarne. Dnes mi je zatial lepsie ako tak, musim si udrzat tuto rovinu, ale aj to je tazke, lebo staci jedna myslienka ako spustac a hotovo. Vies co, keby zacnem brar antidepresiva, urcite by som mu to nepovedala, ale nemam ani odvahu na to ist sa posadit so cakarne, lebo keby ma tam niekto zbadal, ved by som odpadla. A nepovedala by som mu to uz len preto, lebo jedny silne tabletky som doma mala aj mam, xanax a to je taky jednorazovy v pripade ked ti je naozaj velmi zle, to som si davnejsie parkrat dala a aj som mu to povedala, ze som z neho hotova a musim hento jest a mi vynadal jak tej najsposlednejsej, ze nech uz prestanem a ziadneho doktora nepotrebujem a on s chorym clovekom zit nebude a ze si to robim len ja sama.

A na zaciatku? Lutujem den kedy som ho spoznala. Je to aj v uvodnom prispevku, ze som zbalila ja jeho, ja som sa vtierala doprosovala, po prvej puse mi napisal ako ma nechce namotavat a ja som to brala ok, ved o nic nejde, ale hned vecer mi volal nech idem na chvilu von a tak to bolo kazdy vecer, ale to sme boli len my dvaja a vobec to krajsie nebolo. Teda ked sme boli samy, tak ano, pekne, ale nahodou sme isli von s partiou a on akoby ma nepoznal, nepozrel na mna, nechytil sa, postavil sa ci sadol na opacny koniec stola. Vsetci si zo mna utahovali, ze ja ho chcem a on mna nie a ked sa spytali co medzi nami je, on odpovedal, nic, len kamosi. A takto to bolo pol roka kym som ho neprinutila nech sa vyjadri. A po case povedal, ze to mi chcel dat len cas na premyslenie ci s nim chcem byt, aby som si nedokreslila dalsiu ciarku nevydareneho vztahu, ze nechcel do toho hned vhupsnut. A ked som mu povedala, ze som sa citila vsade ponizena a zle ako chudera pred kazdym, tak zase len to svoje, ze ved kazdy normalny to pochopi, lenze vsetci, uplne vsetci to videli ako ja a jedine on mi rozpraval blbosti. Uz vtedy som sa mala hned na to vykaslat, lebo nechcel do toho vhupsnut, ale to, ze do postele vedel vhupsnut hned, to nevadilo. Jaj normalne ked to pisem, stupa mi tlak a priiiiserne.