Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

herb

lucinda, skoda, ze az v polke decembra, a vlastne ti aj nieco uz povedala? ci zatial nic?
vestice ma nezaujimaju, nemam chut pocuvat taketo reci i ked aj mna napadlo kadeco, ale to este predtym ako som si precitala nieco o manipulatoroch, vtedy sa mi rozjasnilo a vybavilo plno situacii, nasich rozhovorov a tak, zistila som, ako to do seba zapada
cvicit jeho by som nevytiahla taktiez, idem hocikam na hocico, striedam to, ale zas nechodim casto, tak jedenkrat tyzdenne, co je malo. ale vidis, ze ani tam neviem vypnut a myslim nanho, takisto aj pri filme, knihe, v noci.

Lucinda000

herb no skusam uz asi vsetko, ale tazko, velmi tazko a dalsi termin sedenia mam az v polke decembra. No dalej som nasla jednu vesticu tu na nete, mnohi si ju chvalia a neberie peniaze, iba dobrovolne a napisala mi, ze nas vztah je prekliaty, tak akoze neviem ci su to nezmysly alebo mam tomu verit. Mne sa to zdalo od zaciatku, ale fakt neviem ci su to cary. Jeho byvala nam robievala dost zle par rokov a normalne som rozmyslala ci nas neuriekla alebo fakt neviem. Alebo len chcem verit tomu. Momentalne citam knihu 5 jazykov lasky, partner je ochotny, ze si ju tiez precita a ak si potom uz nic neuvedomi, tak naozaj musi byt koniec, pretoze ja som vazne emocne laskou nenaplnena a nikdy by som nebola. Ale aspon mozem mat ciste svedomie, ze viem milovat a snazit sa, bojovat. A ty na aky sport si sa dala? Aj ja by som chcela, ale neviem co by ma tak lakalo a chcela som aj od mojho, ze by sme si spravili nejaku cinnost co by nas bavila, kde by sme sa spolu mohli zasmiat, ale neviem kam ho dotiahnut ked sme v stave jak zive mrtvoly.

herb

ach jaj, viem si predstavit. aj tak je vyborne, ze si niekde isla sama so sebou, gratulujem, ze si sa odhodlala. potom napis viac.
ja som bola cvicit, aj tam sa nedokazem az tak sustredit a myslienky mi stale uchadzaju na toho narcisistu.

Lucinda000

Ahoj herb,
nic noveho u mna nie je, stale pokracujem v tomto nezmyselnom vztahu. Vcera aj dnes som mala monology, jeden den som vytiahla minulost, nezodpovedane otazky, jeho protirecenia, ktore si neviem vysvetlit, lebo raz povie tak,inokedy onak. Dnes som sa zas bavila o zachrane vztahu, co dalej, lebo sme na mrtvom bode, aby sme si nasli spolocny konicek kde by sme sa konecne aj zasmiali..snazila som sa komunikacie, ale on nic. Na cokolvek sa ho spytam, co by ho potesilo, odpovie nic, ake ma zaujmy, povie ze ziadne, ako mu mam spravit radost, nijak..a ked sa ho spytam co teda dalej mienime robit, tak odpovie, ze nevie, ale kazdy sme rozdielne osobnosti a nehodime sa. Potom mu poviem, ze tak ked sa nehodime a velice ho chcem podla jeho slov menit, nech to teda so mnou skonci a nic, ticho. Neprizna si chybu, nepovie nic, vypocuje, hodi za seba, zacne mat nervy, ze som mu spravila len tlak a dookola. A pritom som chcela len najst riesenie a aspon konecne aby sme si vedeli aj nieco mile povedat a zasmiat, ale on kamen, chlad, nic. Volala som ho na poradnu, ani za nic, absolutne ani na kolenach keby ho ziadam. Dnes som vsak bola na terapii len ja sama, ale zatial islo len o vstupnu konzultaciu, kde som sa vyspovedala co mi je a liecba bude na dalsom stretnuti, takze sa uz neviem dockat. Len v tom vidim svoju nadej a vyslobodenie.

herb

lucinda ako sa ti dari?

sejla, dakujem, ten opis sedi skor na mna, ja tak niekedy vybuchujem, aj ked nechcem a nepaci sa mi to
on je taky skor "uzavrety narcisista", msti sa skryto, bez vyjadreni, chladne, cynicky. obavam sa, aby som mu to niekedy nevykricala, nemam chut s nim hrat nejake tazke hry. on by si na mne len zgustol, kedze, predpokladam, nema ziadne emocie.

Lucinda000

Nie som male dieta a svoje chyby si viem priznat. Keby si precitam vsetky moje prispevky tohto clanku, tak sama sebe by som si poradila, nechaj ho a najdi si ineho, ale to je ten moj problem, ze to neviem dokazat. Ako som spomenula, zazila som rozchodov vela a bolestivych, ale nie taketo. Ze slova sa lisia od skutkov a potom tie moje otazky, preco je so mnou, hovori mi, ze ma miluje a uraza ma, krici, manipuluje a robi naprieky, atd atd. Som len z toho uz vazne hotova. Aj ked nieco spravi naozaj velmi zle, povie prepac, ale chyba sa opakuje a ja sa mam z toho prepac pokak..

Ano zas pisem to iste. Sama sebe si davam radu opusti ho a zi dalej sama, ale ja to nedokazem a neviem. A naozaj nechapem preco. Neviem sa nakopnut nahnevat a zacat robit nieco pre seba, svoje telo a dusu a hlavne najst pokoj a vediet sa sustredit na ine veci a ovela dolezitejsie. Mna toto velmi pohltilo.

A Sara, od nikoho necakam, aby skakal okolo mna, jedine co som chcela je laska a cit, nie ublizovanie. Jediny kto sa prisposobuje som ja jemu, ale na co to budem pitvat, uz to tu bolo dost porozpisovane. Nechapem len preco niektorym chlapom chyba empatia, citenie a snaha. Ved s laskou by slo vsetko krajsie ked sa dvaja chapu podporuju a mne staci ozaj minimum!!!!minimum, len nie ignoracia!!! Toto je to najhorsie a potom len nervy ma. Z toho mam zit? Toto je laska? Nerozumiem tomu. Som pokazena uplne. A kedze je aj dost tajnostkar, nehovori mi vsetko a ak sa dozviem nieco, povie, ze to nebral ako nic podstatne alebo nebola na to vhodna prilezitost. Tym som stratila aj doveru. A to mi od zaciatku tvrdil ze on je iny ako vsetci ostatni, lebo je az moc priamy a ludom sa to nepaci. Ale potom prisli sklamania, za ktore som samozrejme mohla ja podla neho...a uz teraz sa mi to v hlave len kopi, je verny? Nie je verny? Klame ma? Co som vlastne ja prenho? Co vlastne znamenam v jeho zivote...su to nocne mory v realite. Neviem to vysvetlit. A ano, idem doktorke, aspon ta mi snad pomoze dospiet, ked uz som taka nevyzreta. Je rozdiel byt ako decko a byt psychicky chory clovek. Ale darmo, kto nezazil tuto sklucenost a bezbrannost, nepochopi.

sara58

Lucinda,

ano on je skor ten v poriadku. Ty si predstavujes, ze vsetci sa ti budu prisposobovat a dbat, aby si sa ty citila dobre, lebo si centrom vesmiru. To je predstava 5-18 rocneho decka. Ludia su rozni. A bud ti vyhovuju a s nimi budes, alebo ti nevyhovuju a budes si hladat takych, co ti vyhovuju. Okrem toho si priklad cloveka, ktory sa pusti maminej sukne a hned sa zavesi na niekoho ineho. Si este dieta, aj ked mozno vekovo si uz dospela. Ale zas ta to nemusi az tak mrziet. Vacsina dnesnych zien je taka, ze bez rady neznamych ludi na neznamom fore si nevie sama ani snurky uviazat.

tweetie

Lucinda, predstav si, ze vsetky tvoje prispevky, su od inej osoby, precitaj si ich este raz a potom povedz, co by si poradila tej osobe, kt. to vsetko napisala. Pretoze ak to podla teba je stale na vztah, tak potom bud si nikdy nezazila lasku (ani od rodicov, surodencov), alebo inak sa zacinam priklanat k nazoru Sary.
Zeny, kt. tu vypisujete taketo pribehy, mate vobec sebauctu? Chapem, ze v zamilovanej faze to este nemusis vediet spravne identifikovat, ale uz po takej dlhej dobe sa pytat, co mam robit?
Ved ak sa ti paci taky vztah, tak v nom pokracuj. Ak sa ti to nepaci, tak existuje slovo rozchod a pohladaj si priatela, kt. ta bude lubit.

Lucinda000

Sara58 na to si ako prisla, ze nie som pripravena na vztah? A ako by som ja jemu znicila zivot? To by naozaj zaujimalo. Tym, ze som bola normalny clovek a on spravil zo mna toto? Takze vlastne on je v poriadku clovek a ja ta vadna? Mala som to len tolerovat, ide sa dalej?

sara58

lucinda,

zas mozes byt rada , ze s tebou zostal, ked si sa s nim rozisla a zobral ta naspat, aj ked to mozno bolo len z lutosti. Tvoj "partner" ma velke srdce. Si este dieta nezrele na vztah, nechapem, preco sa vobec do takeho niecoho pustas. Nekaz mu zivot, urcite bude ovela stastnejsi bez teba.