Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Ano, ved to aj robim, som objednana lekarovi. Problem je teraz hlavne vo mne. Za 7 rokov ublizovania sa nedalo ani cakat nic ine. Ja som sa do toho sama dostala, svojou naivitou, vierou a nadejou, ze to bude lepsie a jeho recami ma vzdy akosi preorientoval a ututkal. A ano, to, ze som sa tisickrat rozisla a tisickrat vratila, to bolo to najtrapnejsie a najponizujucejsie co som dokazala. To je ta moja slabost a asi zachvaty preco tie reci a konanie unho bolo ine? Totalne ma zmiatol a je to teraz len v mojich rukach. Ja momentalne netuzim po nicom inom, len najst v sebe klud a pokoj! Nic viac.

a_dr1a

Nedivaj sa na toho svojho ze je chyba v nom (vid tvoje uzavrety ci manipulator), ale ries seba. Lebo ty mas problem nie on. Ty si dobrovolne v takomto chorom zvazku a este sa 100x rozchadzas s nim a potom prosikas o navrat spat?) Vyhladaj pomoc lebo ty mas problem

Lucinda000

herb dakujem, budeme si pisat tu alebo teda radsej niekde inde? Lebo vidis, tu ma hned kazdy spucuje, mozno by bolo lepsie cez sukromne spravy a aspon by sme mohli podporovat jedna druhu. A ci ten moj pouziva metodu cukor a bic? Neviem, toho cukru je preukrutne malo, mozno len to, ze mi raz za den zavola na 2 minuty aj to s tym, ze vola len na chvilu, aby som ho nezdrzovala, tak sa mam pokak...od vcera sa mi vsak drzi ako tak v pohode nalada, ze nie som uplne zrutena, tak dufam, ze si ju udrzim, len asi sa treba udrzat v pohybe. A hlavne najviac chcem, aby co najskor preslo vianocne obdobie, lebo vtedy mavam najhorsie depresie z toho, neviem preco. A vsetko mi pride viac luto, lebo naozaj kam pozriem tam svadba, deti..nehovorim, ze kazdemu to vyde ako z rozpravky, ale zasiahne ma to velmi. Cela trieda zo zakladky aj strednej je takmer cela uz usadena a ja som stale len ako pubertacka co sa stretava s narcistickym manipulatorom. Sama si za to mozem. Ja len verim, ze raz to jednoducho musi skoncit. Herb a odkial si?

herb

lucinda, prosim ta nikam neodchadzaj. ja viem, co to je mat tazke obdobie. kludne napis kazdy den, ja a snad aj druhi si to precitame. ja som na toho mojho momentalne tak nastvana, este som to neukoncila, snazim sa zaoberat povinnostami a nemysliet na jeho trucy. niekde tu sa spomina, ze manipulatory pouzivaju metodu cukor a bic. to presne sedi, co on mi robi. totalne mi podkopava moje sebavedomie a cuca mi energiu, lebo sa na nic neviem sustredit. ako moze niekto robit druhemu take schvalnosti, nechapem.

Lucinda000

Dakujem vsetkym, ktori sa mi snazili uprimne poradit a nasli si pre mna cas. Ja uznavam, ze som chora a budem to riesit predovsetkym najskor u seba. Rad som dostala az dost, teraz uz len preniest to do reality a uzatvaram tuto temu, lebo mnohym uz moje neunosne dlhe preslovy vadili, aj ked mna potesila kazda jedna sprava, lebo som sa aspon s niekym aspon tymto sposobom porozpravala. Este raz dakujem a prajem nam vsetkym nech sme len jednoducho stastni.

Lucinda000

Litanie pisem preto, lebo neviem to vysvetlit jednou vetou. Aj tak to nie je vsetko a 7 rokov napisat v skratke neexistuje.

Co by povedal on? Ze to so mnou vzdy myslel vazne, ze ma miluje a vsetko robi pre nas a ja to vzdy pokazim, lebo som nechapava, ze nerozumiem ked ma tolko povinnosti a je vycerpany. A ja nech len normalne zijem a vsetko bude dobre. Toto by boli jeho slova.

A nereagujem neuroticky. To co sem napisem, moze vyzniet hocijak, ale ja sa akurat tak rozplacem, nekricim ani nenervacim, ale vazne ma vytaca ked tu ludia namiesto radenia robia opak. Ved radsej to odignorujte. A tie litanie ja potrebujem, normalne som zistila, ze toto vyrozpravanie a vypisovanie mi pomaha aj keby to neprecital nikto. Ale to pochopi len ten, kto nikoho nema a nema sa komu vyrozpravat.

Iveta Michael

A okrem toho
My tu doteraz čitame tvoje siahodlhe monology a vlastne na nas všetkych vyvijaš obrovsky natlak aby sme ti odpovedali a radili ...

.... ja viem že he to s nim tazke ale mňa by celkom zaujimalo aj jeho vyjadrenie vieš
Možno že je s tebou len preto že ta už pozna a nechce ta mat na svedomi lebo si je vedomy toho ako chorobne na nom visiš a obava sa aby si niečo neurobila sama sebe ....
Ja som ti už povedala čo maš urobit a keď to nechceš tak potom už dalej odmietam čitat tie tvoje litanie, a netlac ho do manželstva ked nechce, ty si dost naivna - ja som tiež veriaca ale strčit hlavu do chomuta sa mi nežiada a to som žena ...

P.S. Vieš čo ten prispievateĺ " orol " ma pravdu v tom čo ti napisal v tom s nim suhlasim, ktohožvie ako to je naozaj .. ??

Iveta Michael

Suhlasim s tym čo ti poradil bzv ...

Ale problem spočiva v tom že si labilna a nevyrovnana, reaguješ už neuroticky takže jedine čo ti radim vyhladaj najprv ty sama odbornu pomoc lebo ak si neupraceš vo svojom vnutri tak možeš skončit na psychiatrii holka ....

Vyhladaj psychologa a on ti už najlepšie poradi a pomože .. zlom vaz ☺