Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Ahojte, tak znovu davam vediet co je nove. Tento vikend som bola cely s partnerom, aj ked mozno on to bral ako obetovanie, ale za cely rok prvy vikend spolu, tesila som sa, bolo mi celkom fajn, taka spokojnejsia, ze ved vie byt predsa len aj iny a mily. Ale ako bodka na zaver muselo prist nieco co mi znovu dalo chrobaka do hlavy. Viete, ze uz u mna bola nalomena dovera a ta sa fakt tazko vrati spat, nikdy to nebude take ako predtym. A staci malickost a zase sa zozieram. Stale sa potom citim neista a rozmyslam nanovo. Takze dovod je, ze som si vsimla, ze si zmenil kod do telefonu. Predtym maval taky co som poznala aj ja a teraz ho zmenil. Nemusi byt sa tym nic, ale aj tak..naco by si ho menil? A prave tato vec mi zase neda spavat. Ja len nechcem jedno jedine, byt klamana. A on aj keby oklamal, vie velmi dobre vsetko zatajit a byt velmi presvedcivy. A dnesna doba je aka je :( vsade falos a klamstva :(

herb

lucinda, tie ich vztahy by som nazvala formalne.
ahjaj, to su rady, ktore som skusala a aj ine, ale oni nefunguju na psychopatov. stale som nechapala, preco niektore veci co u inych funguju, tak tu nie. tu je problem s chvalenim, s darcekmi ci uz davanie alebo prijimanie, so slovickami dakujem, prosim a s mnohymi inymi. najlepsie je taketo vztahy ukoncit a netrapit sa. ale tito ludia zas maju nejake caro, skor ho hraju a predstieraju, ale aj tak.

ahjaj

luci, si mladá, môžeš ísť aj za pás. Neskôr sa z pásu môžeš dopracovať na kontrolóra kvality. A ber aj nočné. Lepšie ako sa nechať živiť rodičmi.
A keď zlyhala možnosť rozhovoru ako jeho práca, tak sa ho spýtaj čo robil, a spýtaj sa, či sa unavil, či je spokojný, čo má ešte na pláne. A potom nevadí, ani keď tomu až tak nerozumieš.
Ja keď som sa zoznámila s manželom a vôbec, raz sme si tak povedali, že si veľmi ceníme jeden na druhom to, že sa podporujeme. Mám možnosť ísť na nejaký kurz z práce? Jé, to je fajn, to Ti dačo dá. Čo myslíš, mám ísť na taký a hentaký kurz, alebo školenie? Jasné, choď. Vieš, čo nie, nie je to nič moc, skôr toto by si nechcel skúsiť?
O čom je tá a tá kniha?
Napr. môj manžel sa teraz ako takmer 50 ročný učí tretí rok nemčinu a ide robiť štátnice, preplácajú mu kurz a poplatky z firmy, kde robí.
Spýtam sa ho, čo sa učili, a spomínali sme úryvky z literatúry a pod. a spomenuli sme jednu knihu, ktorú som aj ja čítala. Tak som poprosila syna, nech ju stiahne po nemecky z internetu, dá ju vytlačiť, a bude to súčasť darčeku na Vianoce. Viem, že ju bude čítať, a viem, že sa jej bude tešiť.
V spoločnosti. Verejne pochváľ priateľa, ako Ti imponuje, že si vie so všetkým poradiť a vie všetko urobiť a opraviť. že iní ľudia si platia veci,a on to dokáže sám. Podporovať druhého a rozumieť mu, je ľahšie ako ho kritizovať. Ešte čosi, nieže Ťa napadne sa mu ospravedlňovať, že si ho doteraz kritizovala. Za nič sa neospravedlňuj, nekritizuj ho, nepožaduj. Spýtaj sa ho, čo mal na obed, či chutilo a pod. To Ťa napadlo mu občas trebárs dačo chutné uvariť, alebo pripraviť mu chutné jedlo? Takže plný žalúdok, prázdne gule, pochvala, a bude tam, kde ho chceš mať. :-))

Lucinda000

herb a tvoj sa ako sprava k rodine? Aky je k ostatnym ludom? A kolko ma rokov? No a k tym radam od ahjaj, vies co, aj ja som par z toho uz skusala, lenze niekedy ked on robi dokola tie iste chyby, tak to nejde nenahnevat sa alebo nezostat smutna. Lebo ja mam v hlave stale to, ze sa snazim a on ma ma na haku a zjavne mi to dava aj velmi pocitit.

Lucinda000

A este k tomu volaniu. Samozrejme, ze viac sa ozyvam ja jemu, aj ked teraz sa snazim menej. Ak to necham tak, on zavola neskor raz za den na chvilu, to je vsetko. A napriklad ked sme sa cez spravy hadali alebo preberali nieco vaznejsie a ja som napisala, ze radsej to nechajme tak, dobru noc, tak bud neodpisal alebo napisal dobru. A na druhy den akoze nic, ale s tym, ze jasne, ze som pisala volala prva.

herb

ahjaj, to je dobra rada, nech lucinda vyskusa. ja som sa dlho pokusala takto, sem tam to zafungovalo, ale nie dlhodobo.
mne az clanky o narcisistoch dali odpovede, ze preco to nefunguje.
lucinda, aj tento robi to iste s meskanim alebo to, ze na mna necaka ani chvilku, musim mu volat, kde je, kebyze si zabudnem mobil, tak asi nic z toho. tiez mi odpisuje jednym slovom alebo vobec.
nastastie to nie je ten isty, minule si pisala o jeho rodine, tak to vobec nesedelo. :D

Lucinda000

ahjaj z celeho srdca ti dakujem! Si velmi mila, zlata a rozumna zena. Vidiet, ze si si asi niecim preskakala a mas velmi realny a skvely pohlad na zivot. Vo vsetkom co si napisala mas pravdu, uz v prvom komentare tvoje odporucania nemaju chybu. Taktiez tento co si napisala, skusim sa drzat tvojich rad. Neviem vsak co cakat, je vo mne uz dost nahromadeneho zla, zlej energie a kazda stipka sa ma dotkne, ale pokusim sa to prekusnut. To, ze som nechapava a ze ho nepodporujem mi vycital od zaciatku vztahu. Aj to, ze ho nepochvalim ani sa nezaujimam. Uznavam, ze zo zaciatku som chcela od neho viac casu a vycitala som mu, ze mi hovori len o robote a nic viac. Ten dom co preraba mi postupne zhnusil a naozaj som ho nechvalila za nic a toto je unho prvorade na com si zaklada. To som sa aj snazila zmenit, ale teraz ked poviem, ze ake je to pekne, tak sa nahneva, ze som ironicka, aj ked to myslim naozaj uprimne. Lenze on ma niektorych clenov rodiny, ktori ho chvalia az prehnane, take zivsie typy, ze o tom vedia basnit a rozoberat do spicky. Lenze ja sa tej praci nerozumiem, beriem to skor ako chlapsku robotu a viem ohodnotit len povrch a konecnu upravu, nie aky tam ide kleber ci malta alebo podobne. A aj ked sme posledne razy potichu, pytala som sa ho na pracu a zas nechcel uz ani hovorit a odpovedal, ze na co, ved aj tak ta to nezaujima. Aj to si uznavam, ze som asi ponizila jeho ego, pretoze som sa mu raz za jeho robotu vysmiala, ze nie je nijak pre ludstvo prospesna. Tieto chyby si priznam a naozaj to cele ovplyvnili. Pokusim sa to teda napravit, len teda aby som mala aj na toto energiu a vydrz s myslienkou, ze nebudem cakat nic naspat.
Takze toto by sme mali a len cas ukaze ci to naozaj bolo v tomto a ci to vlastne budem robit spravne. Teraz ma vsak najviac hneva, ze nepracujem a je mi strasne zle a trapne pred vsetkymi ludmi. Snazim sa, posielam si ziadosti, ale vobec sa mi nedari nic normalne najst. Premyslam teda ist aj niekam za pas, len neviem ci to zvladnem, hlavne keby aspon neboli nocne, inak by to bolo snad v pohode. Myslim, ze robota by ma najviac tak popohnala vpred a hlavne zmenila myslenie.

ahjaj

a ako ste na tom so vzájomným kontaktovaním sa? Voláš skôr Ty jemu, alebo on Tebe? Lebo ak Ty jemu, tak sa mu skôr neozvať, nech sa ozve on. A aj z toho budeš môcť vycítiť, že Ťa má rád, či sa ozve a ako často. Buď k nemu dobre naladená, hovor mu o pozitívnych veciach, keď niečo urobí, spýtaj sa ho, ako sa mu to podarilo...., pochváľ ho, nekoncentruj sa na to, čo Ty nedostávaš, ale či mu Ty dávaš dosť pochopenia. Keď povie, že niečo urobil, spýtaj sa ho, či si to môžeš pozrieť, a klaď mu otázky. Uvidíš, že sa bude na Teba pozerať inakšie. Kým si Ty veľmi nevyrovnaná a on má dávať, je z toho unavený, stále dávať, a tak prestáva. Ale keď Ty začneš dávať viac, možno sa to zmení v Tvoj prospech. Aký mal v práci deň, čo sa mu podarilo a často ho pochváliť, pochváliť jeho rodičov a pod. A sama pozitívne naladene, ak sa spýta... tomu a tomu si pomohla, to a to si robila. Zmysluplne.
Hneď si Ťa začne viac vážiť. On Ťa teraz berie ako samozrejmosť, ktorá sa občas nadurdí a odíde. Zmeníš to tým, že sa budeš viac zaujímať o to, čo zaujíma jeho. Teda jeho práca na dome a tak.

Lucinda000

Herb ano citala som si o tom niekolko clankov a naozaj takmer vsetko sedelo, ale ja ako vzdy hlupa, utesujem sa par bodmi, ktore nesedeli, tak zase naivka, ze asi teda manipulator nebude. A inak par clankov som precitala aj jemu, ale neocakavala som, ze by si to priznal. Pri kazdom bode povedal takmer nie a ked som sa mu to snazila vyvratit a povedala prikladnu situaciu, tak bud bol ticho alebo vzdy povedal preco to bolo, ze tomu nieco predchadzalo preco sa tak zachoval. A v konecnom dosledku si na iny den z toho robil srandu a smial sa. Zacal, ze ja som manipulator a ty moja babka a smial sa. A akoze hovorim mu, ze neviem co je na tom smiesne. Ale potom som mu to vratila a hovorim, ze no a ty nemas charakter a zacala som sa tiez smiat, ale to uz zrazu skamenel ked to bolo nanho :D dalsia vec, tento moj vkuse ale zakazdym a vsade meska, uz ma to vazne vytaca, lebo aj ked ho upozornim, ze potom sa nechcem zabit na aute, tak sa nahneva, ze dobre dobre on vie...a aj tak meska a cakam ho aj pol hodinu vonku. A ked meskam ja 5 min, tak nikdy necaka, radsej pojde niekam nieco vybavit, len aby necakal a potom aj tak cakam ja. Hneva na naozaj uz vsetko, aj ked povie o 10 vecer, ze ide sa vyspat, zalahne minimalne o polnoci, ale keby som s nim, mozem za to ja. Aj ked si piseme, tak vzd dava kratke vacsinou jednoslovne strohe odpovede. Potom mu napisem, ze dobre nech sa ide vyspat a uz nema ani tolko chochmesu aby mi odpisal. Taka ignoracia dokola. Inak herb kolko mas rokov a ten tvoj? A z ktorej casti Slovenska si?
A este raz musim aj ja pochvalit ahjaj, lebo dala super rady, keby este niekoho nieco napadlo v tomto zneni, kludne piste. Velmi ma to nabudilo a mam sa aspon coho drzat :) a formovat seba, mat sa rada a byt pritazliva sebavedoma zena, nielen cupka pre niekoho komu stojim za prdku.
Mne inak pripomina moj vztah normalne Daru a Rytmusa. Dara nechala jeho a on nemal problem hned ist s dalsou, lebo tam bola ta iskra, to pekne, kde to asi pri Dare chybalo. Kazdy clovek tie city vnima asi uplne inak. Neviem naozaj ci nas len zivot chce naucit, ze nemoze byt nic pekne a musime byt v strehu na stopkach a s odstupom, aby sme sa nesklamali a netrpeli.
Aj teraz som citala clanok, ze vacsina zien si mysli, ze kvoli nim sa chlap zmeni, ale ak sa konecne tejto mienky zbavime, zacne sa nam dychat lepsie aj zit lepsie. Lebo je to len obycajna hlupa naivita. A vsetko to viem, ale uplne vo mne vnutri, hlboko vnutri stale drieme nadej. Nadej, ktora sa aj tak nenaplni. Jedine co by ma vyslobodilo je iny muz, ale ako vediet, ze bude normalnejsi a lepsi? A aj to, ci ma vobec bude niekto este pritahovat. Nuz, asi budeme trpiet dovtedy kym sa ozaj nespamatame a nepostavime sa na vlastne nohy.