Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Lucinda000

Herb, pedofil myslim, ze urcite nie. On dokonca ani nema velmi rad deti. Aj ked prideme s nejakymi do styku, vobec sa k nim nema, ked aj nieco spravia, tak ma na to nervy. Aj ked mladsie zeny sa mu pacia, to ano, kludne aj 18 a vyssie, ale deti nie. Aj ked clovek nikdy nevie, dnes to ludia vedia vsetko tak maskovat, ze ruku do ohna by som nedala za nikoho.

herb

lucinda ahoj, ked uz pises o tych gayoch, tak co ti pedofilovia, to co som sa ta pytala, ci nahodou...
tu ignoraciu a nezaujem to urovnat poznam velmi dobre. aj ked je na chybe on, vzdy sa ozyvam ja, lebo on by sa odmlcal navzdy a vzdy sa citi urazeny. nechapem taketo zmyslanie.

Tomas12345

herb :

Krátko po dospelosti

petroneta :

Však ale ja som ty aj odpovedal že som partnerske vzťahy zažil, i ked boli krátke, no zažil som ich. Dlho som sa motal v prostredí žien ktoré ma neskutočne priťahovali takže dobre viem aké sú tie partnerske vzťahy návykové, je to náavykové ako droga. Aby človek tejto droge nepodlahol, to dokáže len Boh, nikto iný a nič iné.

Poznám aj prípady knazov ktorí knazmi neboli a boli v manželstve, no potom sa rozhodli zriect sa manželstva pre svoju knazskú službu. Rovnako tak existujú i kresťania, ktorí síce sú v manželstve, no ich viera je pre nich tá hlavná životná priorita, a manželstvo berú len ako bonus. Ak by si mali vybrať že či sa zrieknu manželstva alebo Boha, tak by sa zriekli manželstva.

Mne je jasné že autorka je od svojho partnera závislá. Dlhé roky s nim žila, vytvorila si k nemu silný citový vzťah, to mi je jasné, preto je teraz z toho taká zničená. Každopádne však trvám si na tom čo som povedal, keby si autorka teraz v mysli povedala že začne sa od partnera odosobnovať a mala by k tomu i velku motiváciu a odhodlanie, tak by sa jej to po určitom čase i podarilo. Dobrým príkladom môžu byť apoštoli a mučeníci. Apoštoli dokonca opúšťali svoje rodiny aby nasledovali Ježiša. Mučeníci boli tiež ochotný vzdať sa všetkého čo UZ mali ( rodina, majetok, postavenie) a dokonca mnohí z nich dokázali zniesť pre svoju vieru i ukrižovanie. Toto je dôkazom toho že sa to dá, len treba mať silnú vieru. Ak človek dokáže kvôli viere zniesť i ukrižovanie, tak o čo viac by dokázala autorka zriecť sa partnera s ktorým bola zopár rokov a ktorí ju ešte k tomu i neustále ponižuje ?!

Partner je cudzí človek, s ktorým ked sa autorka nepoznala bolo jej lepšie, narozdiel od rodiča ktorí je pokrvný príbuzny, vychovala a porodil/splodil autorku. Partner nikdy nebude viac ako rodič.

Ja som s tým vypísovaním o diabete ako prví nezačal. Písal som si s autorkou témy a povedal som jej že diabetes 2 je lepší než diabetes 1. To som napísal autorke, no a potom užívatel "ahjaj" (nie autorka) na mna zareagovala a snažila sa mi dokázať že to čo som povedal, nebola pravda, tak pochopitelne že som jej k tomu povedal svoje argumenty.

Nemá zmysel tu teraz autorku lutovať a malovať jej medové motuzy pod nos. Treba jej povedať pravdu a ukázať riešenie ako sa z tohto problému dostať. Riešenie je také, že autorka si musí v prvom rade v mysli predsavziať že sa začne od partnera odosobnovať. Odosobniť sa dokáže len vtedy pokial v živote nájde niečo čo je ovela dôležitejšie a tým viera nepochybne je. Poviem ty to takto, síce mám rodičov velmi rád a som na nich dosť citovo naviazaný, ak by mi ale Boh ponúkol možnosť bud žiť s Ním v nebi, alebo s rodičmi na Zemi, tak by som si vybral žitie s Bohom v nebi. Rovnako tak kebyže mám na výber z dvoch možností, či sa vzdám radšej viery, alebo radšej sa vzdám rodičov že sa od nich odstahujem a už nikdy s a s nimi nestretnem, tak radšej by som sa odsťahoval od rodičov. Pre teba je to teraz nepochopitelne, no toto pochopí len ten pre koho je viera Top priorita.

Lucinda000 :

Pokial sa správa tak ako ho popisuješ, tak nie je skutočný kresťan.
Lenže u teba je hlavný problém to že ty staviaš partnera pred Boha. Vydarený partnerský vzťah je u teba na prednejšom mieste než Boh a to nie je dobré. Teraz si v opojení partnerského vzťahu, ale kebyže s chladnou hlavou uvažuješ tak zistíš, že jedine Boh má v tomto živote zmysel, pretože nech existuje sebalepší partner on ťa nevzkriesi, to dokáže len Boh.

Lucinda000

Herb, aj ja som si uz niekedy myslela, ze je gay, inak dost casto ho uz aj nejaki chlapi balili a hovori sa, ze oni sa vedia navzajom vycitit, ale ked som sa ho to pytala, tak jasne, ze ma skoro zabil, ci som normalna, ale tak ktovie, vacsina sa neprizna nikdy. A podla mna su tiez ti katolici co chodia do kostola najhorsi, akoby sa tam isli len tak ocistit alebo ukazat alebo neviem co, ale naozaj mam pocit, ze su najhorsi, aj moja kamoska mala takeho fanatika, najlepsi na svete, vsetci o nom hovorili aky slusny najlepsi chlap a zacal sa stretavat s inou, neskor kamosku podviedol a poslal ju kade lahsie akoby nic, len tak city vyprchali, to je ta nadherna viera? No preto mi je velakrat z toho zle. Kazdy si tu vieru v Boha vysvetli asi po svojom a hlavne vsetko si obhaji, ospravedlni, opodstatni a sam pred sebou si povie ako vsetko robi spravne aj ked to je zle..otrasne nieco..a to, ci si s nim viem predstavit buducnost? Ja ani sama neviem, on ma dost zmenil, dost ma ututlal, udupal, utlmil, aj co som kedysi chcela a tuzila, tak on to akosi vo mne zabil, ze velakrat ani neviem co chcem a ci to chcem, lebo uz nepocitujem taku vnutornu euforiu z tych predstav. Kedysi ked som si predstavila, ze wau, ist byvat s chlapom a mat vlastnu rodinu, zariadovat si byt, dom, vzdy som sa az tak pousmiala a nevedela sa dockat tej chvile. No teraz? Je to uplne zabite, chcem ist byvat tam, sle vobec nepocitujem to stastie a nadsenie, iba ze proste to tak ma byt a nemam ani pri nom na vyber. A verim, ze ani farbu sedacky si vybrat nebudem moct, takze asi tak. A jasne, mam velke obavy. On je pedant, puntickar, haklivy na vsetko. Aj pri umyvani zubov ked som nechala spustenu vodu, tak ma upozornoval a tak, bude to mozno stale ako na ihlach, ja neviem.
Sonnnka, dakujem ti velmi pekne, ze ma z tohto mojho prispevku takto vnimas. Verim, ze vela ludi ma tu ma za pravy opak. K tomu snazeniu, dakujem za rady, ale ja uz som skusila asi vsetko. Od najmilsej osobky po najvacsiu sekeru, cez ignoraciu, flirty, nepotrebnosti jeho osoby, vselico som skusala dat najavo, ale nanho absolutne nic nezabera. Keby som tvrdsia a raznejsia, jedine co by sa ma asi spytal je, ze o co mi ide alebo co si tymto akoze dokazujem. Ja nemusim spravit niv a on sa nastve. Aj ked ideme niekam autom a nic nehovorim, tak dokola sa ma pyta co som nasrata a ja ze nie som a on ze uz ma asi pozna, ze inokedy sa mi huba nezastavi a teraz nic, takze hned je zase ohen na streche, lebo nic nepoviem. Tych situacii je vela. Mam pocit, ze on sa vie pohadat aj sam so sebou, sam sa spyta, sam si odpovie, sam sa nahneva a sam aj odide. A ja len stojim a pocuvam. Ak pokracujem v hadke zle je, ak sa usmejem zle je, ak sa ospravedlnim tiez je zle, ak poviem, ze sme sa len nepochopili, taktiez je zle a ak poviem, ze moze ist kade lahsie, tak aj ide a bez slova. Aj toto som velakrat nepochopila, ked sme sa hadavali a ja som vysla z jeho auta s neskutocnym placom, on odisiel v klude domov, ja som vzdy cakala a verila, ze sa vrati a pride to urovnat, no nikdy nikdy sa tak nestalo a dokonca ani na dalsie dni, vzdy nastala ta ignoracia a zaroven na to nadvazujuca bezmocnost a plac preco som mu tak ukradnuta. Nechapem jeho myslienkovym pochodom, aj ja mam pocit, ze je so mnou len zo zotrvacnosti. Na zaciatku nebol ani zamilovany, neohurila som ho, nie som typ aky sa mu paci, do toho ked sa prida problem mojej roboty a hlavne, ze sa vsetkeho bojim, no to je vysledok jednej nevhodnej zeny prenho.
A aj tak ked si na vsetko spomeniem, stale mi je tazko, ze ako sa tak mohol a moze chovat a tolko skaredych slov vyslovit a akym sposobom. A aj vela skutkov co spravil, s tymi zenami atd...neviem, ale odvtedy mu nedokazem vobec doverovat, aj ked ho uz nekontrolujem. Ja sa napriklad modlim v tomto, prosim Boha len o to, aby sa ku mne dostala vzdy pravda a spravodlivost, nic viac.

herb

Sonnnka, ak mozem reagovat na to, co pises, aspon na jednu myslienku, skus mu povedat..., skus byt taka..., to su vsetko dobre rady, ale druheho nezmenis. Ja som to tiez skusala, ale on nevie viest normalnu komunikaciu, citi sa byt mnou buzerovany, chvilu sa tvari, ze mam pravdu a na druhy den si robi zase po svojom. To by tam musela byt obrovska laska a chut druheho pre toho druheho aj nieco spravit. Ja a myslim, ze aj lucinda len stale o nieco zobreme.
Ale v globale mas pravdu, len to neplati vzdy a na kazdy typ chlapov a vztahov. Mozno nejaka Madona by vedela dat aj toho mojho do laty, ci nieco ho naucit, odo mna to nebere. To su proste take nefunkcne, neperspektivne vztahy. Ospravedlnujem sa za moj pesimizmus.

herb

Sonnnka, ty mas tiez takeho?? Ja ze to len ja a lucinda, aj sme pozerali, ci to nieje ten isty a teraz zas dalsi.

/Tiež som milovala (milujem jedného muža), ktorý je predo mnou citovo uzavretý, resp. robí mu dobre ak ja trpím a on si ma ignoruje/

Sonnnka

Ahoj Lucinda000...Vyzeráš byť veľmi milá a sympatická žena:) Prečítala som si všetky príspevky, čo ti radia ostatní ľudia. Podľa mňa z toho ako tu opisuješ svojho muža, tak ja by som na tvojom mieste, s takým nechcela žiť v jednom dome. Proste ak je človek emocionálne uzavretý pred najbližším človekom ktorý ho miluje : Tak aká je to láska ?
Tiež som milovala (milujem jedného muža), ktorý je predo mnou citovo uzavretý, resp. robí mu dobre ak ja trpím a on si ma ignoruje.....ale myslím si že to nevedie nikam ty budeš trpieť celý život pri takom človeku či budeš zamestnaná, alebo budeš mať kopec detí , pri tom človeku nebudeš šťastná, ale budeš utrápená z ne-opätovaných citov. Mne to tak príde že on je s tebou kvôli akejsi zotrvačnosti alebo z toho že je zvyknutý na teba (predsa 7 rokov), alebo neviem čo , ale skús byť trošku samostatná a nájdi si prácu, skús zaviesť trochu dynamiky a sebadisciplíny do svojho života. Bud trošku tvrdšia, ráznejšia, alebo sa s ním pozhováraj na rovinu že ako žene ti vadí ak ti ten muž neprejavuje kus citu a opory hento tamto, a stoj si za svojím, bud trochu náročná, vyžiadaj si čo ti patrí vo vzťahu pretože ty nechceš prežiť svoj zbytok života pri chlapovi ktorý ťa emocionálne nevie uspokojiť. Bohužiaľ, aj ked sú to roky čo si s ním strávila, ale tak nebud naňom závislá chápem že sa to ľahko vraví :-( ale skús byť nezávislá a nebáť sa byť sama. Pozhováraj sa s ním ale teraz vážne a skús mu dať teraz ty podmienku a nebud pri tom submisívna a city nechaj bokom, pretože čas beží veľmi rýchlo, a zatiaľ kým TY strácaš čas pri nepravom mužovi, tak niekde na teba čaká človek čo by ťa chcel urobiť šťastnou . ..........Verím tomu, že máš na viac než na svojho partnera, tak držím palce :-)

topmanager

pracoval som ako riaditel nemenovanej firmy a pocas skúšobnej doby som musel vyhodiť jednu zamestnankyňu, lebo tak mi to prikázal majiteľ. Tá zamestnankyňa bola tehotná. Takže ak otehotnieš v skúšobnej dobe, nech ťa nenapadne to vo firme niekomu ani dôverne povedať, lebo ťa vyrazia. PO skúšobnej dobe to už nemôžu.
Ja ju mám stále pred očami a kvôli nej som odišiel z firmy pracovať inde, kde takéto veci po mne nikto nechce, aj keď tam mám dosť nižšiu mzdu. Svedomie a pokoj v duši je však na nezaplatenie a som veľmi rád, že som odtiaľ odišiel.

herb

lucinda, tak ako ho opisujes, je fakt hrozny. co na nom vidis? :D :*)
ten moj nechodi do kostola, hoci jeho rodina ano a bol tak vychovavany, ale my sa na tu temu nebavime, kedze ja som bola vychovavana inak..pre mna to nie je zaujimava tema
kamaratka ma takeho nabozneho, ona nie je a sama hovori, ze je pokrytec, fanatik a klame. aj ja mam z neho taky pocit, ze je falosny. ja by som nabozneho nechcela..
tie prejavy, ked ich neukazuje, tak podla mna preto, ze nic neciti, keby citil, by sa prejavil. musis sa zamysliet, aky ma motiv. mozno je manipulator psychopat a potrebuje obet. ale to su len moje laicke uvahy. neviem, co este ine moze byt motiv. u gayov mozno zakryvaci manever. ine ma uz nenapada. este u pedofilov tiez zakryvaci manever. /nevyzeras nahodou tak drobno a detsky?/ alebo je chladny od prirody, vplyv vychovy. bol vzdy taky?
este k tomu babu. zamysli sa aj nad tym, ze babo rychlo vyrastie, bude dieta, ze ci si vies s nim predstavit vsetko toto okolo rodiny, vylety, spolocny cas, ako to asi bude vyzerat.

Lucinda000

ahjaj dakujem dakujem dakujem! Ziadne tvrde slova, vyskusam presne to, co si mi poradila, aj s tou pracou, aj so svadbou, aj so skuskou tohto vztahu. Ja nepotrebujem ziaden luxus, mne staci keby sa berieme len dvaja bez ludi, lebo aj tak som hanbliva, mne by to vyhovovalo jednoznacne. Takze tato rada co si mi dala a poukazala na moznost ako z toho najlepsie vyjst je najlepsia. Strasne moc ti dakujem. Uz aj idem posielat, to by ma mali zobrat asi hocikde. :)