Mandle - nechat si alebo nie??

zuzka-ke

Mam dilemu o týžden mam termin na vybratie mandli...lenze mi robili predoperacne a aslo mam uplne v poriadku iba 12, norma je do 200, lenze necitim sa dobre, mavam nezvycajne teploty a kazdy den mam capy v mandliach, ktore su zvacsene a cele zjazvene a dierave, dr. nie jedna trvaju na tom, ze lepsie je ich vybrat, ale ked to also je ok? dali ste si vybrat mandle aj ked aslo mate ok?

lienka 23

cauko mne vyberali madle 8.9.2008 cize uz je to 3 tyzdne co ma po operacii mandli, bola som v lokalke a jedine z coho mi prislo zle bola injekcia, kt. mi pichli do pravej strany kde lezala mandla. Skoro som im tam odpadla tak ma dali lahnut hore nohy,aby mi stupol tlak a potom mi pichli do duhej strany a bolo v pohode. Mne to robil lekar, na Antolskej v Blave odstrihol, pravu a zacalo to krvacat tak mi to museli zosit druha bola v pohode nic netieklo len trosku. Bola som stastna, ze som to mala za sebou nebolelo to, lebo mi to dobre umrtvil. Na izbe mi dali studeny obklad a mala som spat, ale nechcelo sa mi v noci som spala asi jednu hodinu toto bolo hrozne, ze bola som smadna a nedokazala som sa napit, cize pila som nasilu. Vzdy je dobre pred jedenim zobrat kvapky od bolesti inac by ste sa asi velmi nenajedli ani nenapili. Na treti den ma pustili domov a zo 4 na 5 som sa musela vratit naspat do nemocnice, kvoli krvacaniu z tej zasitej strany toto bolo asi najhorsie , lebo ja som vypluvala zrazeninovu krv a vsetko mi to cistili a o ziveho strihali nechali si ma na pozorovanie zas obklad infuzka injekcia od bolesti a ked mi to zastavili a zas sa zacali objavovat fibrinove povlaky uz bolo dobre poslali ma domov a pohodicka. Je dobre pit nutri drinky take z lekarne je tam vela vitaminov zo zac som pila len to aj chutovo je to vyborne. A postupne kazdy den som uz aj polievky a len kasicky nedrazdive na 8 den uz som jedla aj pecivo to som bola taka stastna, ze som sa mohla najest niecoho sytejsieho, lebo uz som bola taka vyhladovana. Chcem aj kazdemu odporucit repikovy caj pit a vela toho caju toto mi aj pomohlo, cim viacej tekutin tym rychlejsie sa to hoji urcite malo ludi malo take komplikacie ako je cize samotna operacia nic hrozne a tie bolesti tiez sa daju zniest cize ak mate ist na operaciu tak ju neodkladjte cim skor tym lepsie. Mozte mi napisat aj na mail aknel03 zavinac azet.sk .

hanikaa

ahojte, chcem sa opytat ako suvisi menzes s operáciou,lebo mi kvoli nemu,ze bol pred dvoma tyzdnami prerusili operaciu,a ted mam ist na operaciu ale menzes este nikde...mozno podstupim to riziko,lebo uz nemozem tolko cakat,som vkuse stale viac chora,je mi to uz jedno, chcem aby boli jednoducho prec,co mam robit? please o radu

miss

Ahojte, vsetkým co uz mate po tom ticho zavidim, ja som nestastná, mám hrozno problemy, bolesti klbov dost velke, stale hnisanie kazdý den mandli opakovane angliny, zvysene teploty, zapaly po celom tele, mam debilnu positovnu Doveru a cakam uz 4 mesiace na operaciu a stale mi ju neschvalili je mi do placu a som bezradna, potrebujem ich dat von! niekolko lekarov ma uz varovalo, ze ked si ich necham mozem zle dopadnut, ja ich chcem dat von, ale positovna stale nic :(((

sonka

jajaa... ale nie, nemáš sa čoho báť, počas oprácie bolesť necítiš, až potom, ale to ti budú dávať lieky. no dá sa to zvládnuŤ. a určite je lepšie dať mandle von ako byŤ nepretržite chorá, to ti vravím z vlastnej skúsennosti, tak sa loen neboj, bude lepšie :)

jajaa

no pekne to tu je..v utorok idem na operaciu mandli a ako vidim tak sa mam coho obavat,hlavne tej bolesti co ma caka,ale vsak si to vytrpim ako vkuse byt chora.nebudem sa proti tomu branit vsak su v zivote aj horsie veci.. :-)))

tiny

ahojte, mne vyberali mandle pred 2 týždňami, bolo to v lokálke a da sa to zvládnuť.Ale čo ma prekvapilo bolo to, že po 7.dňoch sa mi tam niečo uvolnilo a začala som nad ránom krvácať-doslova sa mi to lialo z hrdla.To bol najhorší zážitok v mojom živote a nikomu to neprajem toľko krvi som v živote nestratila ani nevidela krv bola všade a keby som v tú noc spala tak sa určite pridusím.V nemocnici sa mi tu spustilo ešte raz ale potom čo ma napichali to prešlo.Teraz si ešte dávam pozor ale bolesti sú menšie a postupne prechádzajú.Ak si niekto pojde vyberať mandle, naozaj si ten týždeň po nich odležte, jedzte iba to najkašovitejšie a podobný zážitok sa vám určite nestane. Držím palce.