Mandle - nechat si alebo nie??

onee

onee po vybrati mandli mozem hnd posilnovat/cvicit alebo sa musim setrit ?? tie 2 tyzdne bez posilovania ma zleniveju.... sak je to len v hrdle nee... celkovo to oslabi ci jak ??? :D a jak je to s alkoholom ?? pomaha hojit rany ?? a este ze kolko trva preliecenie zapalenej sliznice za mandlami ??

anka

Igua,ale áno žijem na slovensku,len nechápem ako tvrdí jeden lekár,žetaké zákroky sadnes už nerobia a je to zbytočné,pokial raz mandle neplnia svoju funkciu,nastáva praví opak,takže telu škodia,to musel byt fakt"odborník.

igua_

anka, neviem kde zijes, ale asi nie na slovensku. kym mi prisli na to, ze mam alergiu trvalo to tak 10 rokov a doktor ma medzi tym stihol tak predavkovat antibiotikami, ze som skoncila v nemocnici. a sam krcny doktor, ten isty co mi v detstve bral mandle, mi potom povedal, ze take zakroky sa dnes uz ani nerobia, lebo je to zbytocne. nikomu nechcem vnucovat svoje nazory, dokonca nedavam ani rady, to je len moj nazor a konkretna osobna skusenost.

anka

Pokial viem nosná mandla narastie len 2 krát a to neznamená že musí vzniknút nejaký problém znova.A čije nosná mandla na vybratie to posúdi krčný lekár,či sa jedná o nejakú alergiu to zase imunoalergolog,myslím že každý lekár to vie rozoznat a majú v tom jasno.

igua

kajkavar, mne vyberali nosnu madlu ked som mala 2 roky, potom mi narastla este vacsia, tu mi vybrali ked som mala 4 a potom mi narastla zase...ked som bola mala tiez som chrapala a stale som bola chora. to ze mi vybrali nosnu mandlu mi vobec nepomohlo, skor naopak, bala som sa potom doktorov. s vekom mi chrapanie uplne preslo a chora som bola preto, lebo som mala alergiu. a nosnu mandlu mam stale. ja som si myslela, ze v dnesnej dobe sa nosne uz ani neberu.

anka

Rpe kajkavara:naša dcera mala to isté,stále bola prechladená,v noci chrápala,trápila sa ,ked jej ju vybrali,ulavilo sa jej,neváhajte dajte jej ju vybrat.

kajkavar

Ahojte, poradíte mi. Moja 3-ročná dcéra má zväčšenú nosnú mandľu, ktorá jej tlačí na eustachovú trubicu a bolí ju pri dotyku uško. Odporúčali nám vybrať nosnú mandľu. Ale vraj tá sa po chorobe do 6-tich týždňov zmenší na pôvodnú veľkosť. Máme čakať, či ísť na zákrok? Čo keď medzitým bude znova nachladená a ešte nezmenšená mandľa sa opäť zväčší a bude to ešte horšie? ďakujem za všetky rady.

sonka

zuzka-ke... aj mne sa už na mandiach tvorili čapy a podli už v zlom štádiu, proste som zažňivala veľmi podob. prípad ako máš ty a mojou jedinou možnosťu bolo taktiež len vybratie mandlí, možnosť, že by som si ich nechlala som ani nebrala do úvahy, lebo som vedela, že mande je síce dobré mať, ale nie v prípade, ak ti spôsobujú už ujmu na zdraví. Teraz je to už vyše roka, čo som po vybratí mandlí a cítim, že kladné výsledky sa doswtavili. Síce sa snažím viac dbať o svoje zdravie ako predtým, no aj tak už nie som až tak často chorá ako kedykoľvek predtým.

zuzu17

pre zuzku-ke: Zuzi ja mam take iste problemy-stale zapalene hrdlo-derave mandle-capy..a zvysene teploty.Uz to mam skoro rok a mandle budu musiet asi von..inak to nevidim.Aslo mam okolo 200, co je este v pohode a tiez ziadne ine zapalove parametre nemam zvysene, ale mandle su uz pravdepodobne zle-ATB nezaberaju.tak naber odvahu-naberam aj ja a sup von s takymi mandlami :)

anka

pre Zuzku-ke:samozrejme,že ich treba dat von,tvoje mandle už neplnia tu správnu funkciu,ale prave naopak,škodia ti,mala som taký istý problem,po vybratí som ok.