Mám si vybrať snubný prsteň

Príspevok v téme: Mám si vybrať snubný prsteň
alexiara

Ahojte. mám taký problém, no možno to ani tak nie je problém, ako dilema :) Už dlhšiu dobu sa s priateľom bavíme o svadbe, no zásnuby sme ešte nemali... Keďže to už nie je tajomstvom, priateľ mi navrhol, aby som si vybrala sama zásnubný prstienok. Aj ma to potešilo, lebo zrovna rovnaký vkus nemáme :D No ako si vybrať, keď sa mi ich páči asi trilión. Oplatí sa dávať si vyrábať snubák na mieru?

Jaroslav321

No však práve, že už som sa stretol s tým, že mi v zlatníctve povedali, že prinesené kamene neosádzajú a poviem to tak, že to pre mňa dosť znamená. Je to pamiatka po mamke a tá chcela, aby raz ten prsteň nosila moja žena

Kamcita23

myslis, ze by s tym mohli mat v niektorom zlatnictve problem? preco aspon by ti nemuseli davat zo svojich nie :)

Jaroslav321

Mám takú otázku. Neviete, kde vyrábajú resp predávajú aj platinové prstene? Moja priateľka je alergická na zlato. A po ďalšie, mám po mojej mamke doma prsteň. Keďže chcela, aby som ho raz dal svojej vyvolenej, rád by som použil drahokam, ktorý je v ňom pre snubný prsteň pre moju lásku.

sticka

no ale kvoli nam by si presvedcit mohol, ci ani tak by sa jej do toho nechcelo? no hlavne, ze si s tym kupovanim nemal ziadne problemy

hreko

prepac ze som tu nebol, no boli sme s priatelkou na takej mensej dovolenke na sicilii, kde som ju poziadal o ruku a ona povedala anoooooo. tak velmi mi odlahlo - aj prsten sa jej pacil, len sme to nejak do sveta este nevytrubovali, takze ani ho odfoteny nemam, no poviem jej, ze by som jednu sem potreboval :)

hreko

tak nakoniec so sa rozhodol pre ten prsten, ktory som tu opisoval. dostal som sa do 3D zlatníctva v bratislave. vyrabaju tam klenoty aj na mieru, co som potreboval.. bol som prekvapeny z priatelskeho pristupu, ktorym sa mi tam snazili pomoct a rozhodnut sa pre ten jeden pravy. co sa tyka materialu aj samotnej roboty - niet sa coho bat. kvalitu vidiet na prvy pohlad

hreko

bol som v jednozlatníctve v bratislave a síce som u nich nenašiel presne taký, ako by som chcel, dali mi možnosť výroby snubného prsteňa na mieru, tak nad tým celkom premýšľam. chcel by som, aby mal bledomodrý kameň v strede, čo poviete, nebude to moc?

sajmilinka

hreko - podľa mňa je to v celku jedno, bude sa jej páčiť hocijaký, ak ťa miluje. ide o význam žoho prsteňa