Mäso

Príspevok v téme: Mäso
janik38

caute vsetcia chcem sa spytat ako casto je vhodne jest maso? pristelka je vegetarianka hrozne jej vadi ze konzumujem maso denne no co by somja pre nu nespravil aspon trosku ho obmedzim
je pravda ze mavam koli nadmernej konzumaci masa traviace problemy preto sa pytam ako casto by bolo vhodne ho jest
rozmyslamnad mnozstvom 3x do tyzdna aby som aj traveniu pomohol ale vegetarianom sa urcite nestanem
dik za odpoved

GOING

Stravovanie podľa krvnej skupiny sa nenastavuje podľa krvných testov.
Mineráli sú hnacím motorom metabolizmu aminokyselín
ak ich nemáš dostatok, vznikajú tzv. patogénne bielkoviny.
To môže byť to, o čom píšeš.

janik38

rozumiem no ja nechcem chudnut tuk chcem si iba upravit travenie a ja mam krvne vysledky vzdy v poriadku ale bolo mi povedane aj doktormi ze konzumujem privela masa ked som mal zapal obliciek zvysene bielkoviny v moci
mne iba povedali aby som ho jedol menej ale nepovedalimi kolko nenapadlo ma to vtedy

GOING

Pred tým som sa venoval atletike-hod kladivom a silové
tréningy vtedy zabezpeili aj prírastok hmotnosti(hmotnosť 108kg).
Na stravovanie podľa krvnej skupiny som prešiel kvôli
cielenému úbytku telesného tuku bez potreby cvičenia
(úbytok bol 8kg za 8 týždňov).
Na prospešnú stavu som prešiel postupne v priebehu 3 týždňov
v percentuálnom podiely 80-90% z celkového objemu stravy.
Ja mám krvnú skupinu A ale neviem ako to zaberá u ostatných
krvných skupín. Po 6 mesiacoch som mal hmotnosť 80kg a podhraničnú hladinu cholstrerolu, tak som musel pribrať o 5kg na 85kg čo mám aj dnes.

Výhody čo som postrehol:
- zvýšenie fyzickej sily
- zvýšenie psychickej sily
- potreba spánku iba 4-5 hodín
- zlepšenie činosti mozgu (pamäť,pozornosť, tvorivá činnosť)
- zlepšenie kvality pokožky
- zdravotne som sa cítil výborne
- cukor 4,8
- cholesterol 2,33 (spodná hranica je 3,2)

GOING

Mám vegetariánsku krvnú skupinu A.
Kuracie mäso konzumujem každý deň pre dennú potrebu bielkovín 1,0g až 1,5g / kilogram telesnej hmotnosti preto lebo z vegetariánskej stravy bielkoviny nepokryjem.
Červené mäso konzumujem iba príležitostne (1xmesačne).

Na 80-90% sa snažím stravovať jedlom pre moju krvnú skupinu prospešným.

Ja si myslím, že zo zdravotného hľadiska nie každému vegetariánska strava vyhovuje (myslím tým hlavne iné krvné skupiny).

lucylucy

No, podľa mňa to závisí aj od tvojej fyzickej aktivity, ja osobne ti asi moc neporadím, ale mne stačí mäso tak 3x do týždňa .. Vraj je to optimálne množstvo, ale každý podľa toho čo mu vyhovuje :)