Mäso

Príspevok v téme: Mäso
janik38

caute vsetcia chcem sa spytat ako casto je vhodne jest maso? pristelka je vegetarianka hrozne jej vadi ze konzumujem maso denne no co by somja pre nu nespravil aspon trosku ho obmedzim
je pravda ze mavam koli nadmernej konzumaci masa traviace problemy preto sa pytam ako casto by bolo vhodne ho jest
rozmyslamnad mnozstvom 3x do tyzdna aby som aj traveniu pomohol ale vegetarianom sa urcite nestanem
dik za odpoved

EmilyEm123

lucylucy, máš pravdu. Ľudia museli jesť mäso, keď nechceli zomrieť. Ľudia robia všetko, aby prežili a na tom nie je nič zlé. Ale znova, dnes je x náhrad a možností, preto nie je potrebné, aby sme sa takto správali. Alebo žiješ niekde na púšti, kde ti behajú len zvieratá, ktoré musíš zabiť a surové zjesť?
Posledné roky je dosť veľký boom a kopec ľudí prešlo na rastlinnú stravu a tak aj vychovávajú svoje deti. Aby mali úctu k životu. Preto pár vegetariánov nič nezmení je hlúposť.
To by ma naozaj zaujímalo, čo si jedla, keď si odpadávala. Zase pravda, ľudia si myslia, že byť vegetariánom/vegánom je len o tom, že jeme šaláty a potom aj tak dopadnú. Treba si pozrieť niečo o potravinách a tie úťžasné chutné recepty :)
B12 je už aj vo vegánskych syroch a mliekach :) Čo sa týka vitamínov, zase sa netvárme, že "mäsožravci" s nimi nemajú problém. Aj ten čo je mäso môže mať nedostatok B12 atď. A nie len to, kupujete si aj iné doplnky stravy :)

lucylucy

EmilyEm123 - Ďalšia vec, veľmi rada by som si pozrela, čo by si robila, keby si sa ocitla kdesi na ostrove, kde máš síce nejaké to ovocie, no máš po ruke aj ryby(ktoré by si tak či tak jesť musela, ak by si sa nechcela chovať ako opička a papať iba banány), či by si to stále brala, v zmysle ,,chúďatko zvieratko” .. myslím si, že tvoj pud sebazáchovy by ťa aj tak donútil to zviera zjesť, ak samozrejme nie si šáhnutá a nechcela by si kôli tomu umrieť na vyhladovaním organizmu .. Na svete sa vraždia ľudia, robia sa ozaj hrozné veci a vy sa zaujímate o takúto vec .. sú aj vrahovia detí a čo teraz si nemáme robiť žiadnych potomkov, aby sme sa vyhli utrpeniu?? .. šak rozmýšľam trošku rozumovo, nie len emocionálne ..

lucylucy

EmilyEm123 - ja osobne si myslím, že sú aj omnoho väčšie a dôležitejšie veci na riešenie ako konzumácia mäsa .. každý máme svoj názor a pokiaľ ja osobne viem, mäso sa jedlo už od nepamäti .. myslíš si, že v minulosti mali cestoviny, rôzne todu náhrady a podobné blbosti?? .. nie .. voli hladní - ulovili si zviera a zjedli .. a myslí si, že ich vtedy teda ozaj nezaujímalo, či to zviera tepí, alebo nie .. nechceli umrieť od hladu, tak ho proste zabili .. možno to ovplyvňuje planétu, ale čo už, pár vegetariánov svet nezmení, keďže sa rodia nové a nové deti .. pokiaľ niekto neje mäso zo zdr. dôvodov, budiš .. ale mať svätožiaru nad hlavičkou iba preto, že to nekonzumujem, mi nepríde normálne .. mne je taktiež ľúto tých zvierat, nikdy by som im neublížila, ale bez mäsa by som nevydržala .. skúsila som vegetariánstvo, výsledok?? .. bez energie, odpadávala som, poznám aj prípad, kedy vegetariánka skončila po desiatich rokoch v nemocnici s nedostatkom krvi .. a tomala stravu ozaj obohatenú o minerály, vitamíny, bielkoviny .. a prečo si potom veľakrát vegetariáni-vegáni kupujú vitamín B12, keď je to také úžasné?? .. máš jednoducho svoj názor, ale cpať ho tu ľuďom pred oči, ktorí aj tak nemusia zmeniť svoj jedálniček ozaj nie je potrebné .. nech si jednoducho kaˇzdý konzumuje čo chce, sme slobodní ľudia, preboha ..

EmilyEm123

Ked sa vam toto zda byt normalne a nezastavie to len kvoli tomu, ze vam chuti ich maso, ktore k zivotu vobec nepotrebujete, tak tento svet je na tom velmi zle.

www.youtube.com

EmilyEm123

Do nikoho sa nepustam. Dole som pisala, ze zdroje proteinov su aj ine a zasytia rovnako, tak nech potesi frajerku a obmedzi to, ked je to taka lahka zmena.

Keby ste o tejto problematike nieco vedeli, tak by som bola zvedava, ako hy ste vyskakovali s tym vasim nazorom. Lebo toto ovplyvnuje celu planetu. Nejde “len” o zivot nevinnych zvierat, ktore si smrt nezasluzia.

lucylucy

EmilyEm123 - nech si každý je čo chce, my ťa tu tiež nenútime jesť mäso .. máš na to svoj názor, okej, ale púšťať sa do ostatných iba preto, že jedia mäso je dosť od veci .. proste si ten názor nechaj a hotovo

EmilyEm123

Chapes, ze ty sa nemozes porovnavat s levom? Ten lev nepojde do obchodu a nekupi si cestoviny. Ale ty mas na vyber milion moznosti.