Mäso

Príspevok v téme: Mäso
janik38

caute vsetcia chcem sa spytat ako casto je vhodne jest maso? pristelka je vegetarianka hrozne jej vadi ze konzumujem maso denne no co by somja pre nu nespravil aspon trosku ho obmedzim
je pravda ze mavam koli nadmernej konzumaci masa traviace problemy preto sa pytam ako casto by bolo vhodne ho jest
rozmyslamnad mnozstvom 3x do tyzdna aby som aj traveniu pomohol ale vegetarianom sa urcite nestanem
dik za odpoved

lucylucy

Bohatier - nikto tu nežije v stredoveku, ja som sa len snažila vysvetliť, že človek nie je len bylinožravec, ako to vegetariáni - vegáni tvrdia a ohradzujú sa na to, aké majú zvieratá a ľudia zuby .. keď sa tu už tak moc ohlasuješ na tú inteligenciu, porozumel by si tomu ;)

Bohatier

EmilyEm123 - vacsina ludi tu este zije stale v stredoveku alebo v obdobi lovcov a zberacov a tak nedokazu pochopit ze o com tu pises.:P Myslim si ze z tej letargie by mnoho ludi dostalo napr ak by nasu planetu obsadila nejaka inteligentnejsia forma zivota ktorej by sme hoodne moc chutili. xD Druha strana mince ak jes zeleninu ktora bola striekana tak si zabila miliardy chrobakov a ineho zivota a bez chemie to proste nejde... Tretia strana mince ak si dopestujes bez chemie tak sa ti toho moc neurodi a bude to plne cervov ktore aj tak potom zjes.:P

philips

Simiona, ukážkový deficit železa. Nie nadarmo sa hovorí, že telo lepšie vstrebáva živočíšne železo /hémové/ ako rastlinné /nehémové/.

janik38

Angelika3
moja priatelka nekonzumuje maso zo zdravotnych dovodov nie je vyslovene zastancom nejakeho zivotneho stylu a podobne nema problem zjest vyvar v ktorom sa varilo maso a konzumuje aj ryby iba vylucne maso nemoze
akusala nejaku tu bielkovinovu dietu jej telo si casom vytvorilo alergiu na nejaku zlozku co je v mase inak maso miluje
maso chcem obmedzit koli traveniu prehanal som to s konzumaciou ona ma nejak nenuti ho obmedzovat vie ze ja bez masa mam problem vydrzat
ale tiez ju chcem podporit pretoze velakrat place ako by si dala maso ked sa na mna pozera ze ho z chuti konzumujem a ona nesmie tak chcem aby sa citila v pohode aby nebola smutna z toho :-)
a co sa tyka toho stravovania tak mas pravdu no dakujem ti pekne za nazor

Angelika3

No asi by bolo dobré nájsť nejaký kompromis, lebo neviem síce ako dlho ste spolu a či spolu aj bývate, ale takáto "drobnosť", by mohla neskôr spôsobiť komplikácie, vieš, keď by ti trebárs priateľka varila iba podľa seba a ty by si tajne sníval o rezňoch :-))

U nás je to napr. tak, že ja by som sa bez mäsa možno aj kľudne obišla a tiež som zástancom zdravšej aj keď nie možno rovno vegetariánskej stravy, ale pokiaľ má môj muž rád mäso, nebudem mu ho odopierať, skôr hľadám alternatívy. Tak napr. mäso kupujem priamo u jedného mäsiara, ktorý má aj množstvo vlastných kvalitných výrobkov, jem maslo, ale nie margarín, domáce vajcia, nie kupované, na mlieko máme mliečny automat, takže je surové a omnoho chutnejšie a verím, že aj zdravšie, než to homogenizované z obchodu.
K mäsu robievam aj množstvo zeleninových šalátov, za ideálnu považujem delenú stravu aj keď nie vždy dodržujeme :-)
Odšťavujem ovocie, deň bez čerstvej dávky ovocia a zeleniny si neviem predstaviť, ale v podstate si neodopierame nič, lebo rada aj pečiem koláče a vôbec všetko je predsa dar boží :-) proste keď vidím napr. slepicu, tak si nepomyslím. že takýto tvor žije len preto, aby sme sa na neho dívali :-D
Myslím si, že vyzeráme a cítime sa veľmi dobre, ba dovolím si tvrdiť, že lepšie než pred nejakými desiatimi rokmi, keď som jedálničku neprikladala hlbší význam.
Takže v podstate nevykazujem negatívny vplyv mäsa na náš život :-) a to ho jedávame takmer každý deň.
Na druhej strane nemám nič ani proti vegetariánom, či dokonca vegánom...každý nech si žije ako chce a pokiaľ cítí, že mu to prospieva, prečo nie...
Tiež netvrdím, že môj životný štýl by bol ten najsamlepší...ono dnešná doba je tak skazená, že keby sa človek chcel vyhnúť všetkým negatívnym vplyvom, musel by sa asi mumifikovať.

Ale napr. poznala som jedného vegetariána, ktorý trpel veľmi nepríjemným exémom. Podľa môjho názoru síce nejedol mäso, ale proste iba veľa teplého vegetariánskeho jedla. Keby zaradil viac surovej stravy, olejov, alebo také naklíčené pšeničné klíčky (-total zázrak na VŠETKO) a pod. podľa mňa by sa z toho dostal.
Hovorím z vlastnej skúsenosti, mávala som kožné problémy.

lucylucy

EmilyEm123 - no veď po rokoch toho vegánstva sama uvidíš ako budeš vyzerať, každopádne ti držím palce, aby si bola zdravotne časom v poriadku ..

EmilyEm123

Musí mať niečoho veľký nedostatok alebo aj problém s hormónmi. Ja som vegetariánka už od 6 rokov, teraz mám 25. Na vegánsku stravu som prešla pred rokom a pol. A ako som písala, posilujem, boxujem, chodím samozrejme na prehliadky, ale nikdy som problém nemala. Je pravda, že keď som bola malá, musela som dopĺňať Béčko, ale to preto, lebo mi nechutili strukoviny.

simiona

Nuž, tak kamoška bola od začiatku puberty vegetariánka. Teraz ma 29 a na miestach hlavy lysiny, lebo jej vypadávajú jej vlasy a nové akosi nechcú rásť. Tiez na problémy s krvou, teda s červenými krvinkami.

Tiez som za to, že človek má jest rôznu, pestrú stravu. Keď si predstavím rezeň so zemiakovým pyré a marhuľami, steak so zapekanymi zemiakmi a zeleninou alebo mäso z kačice s knedlikmi a červenou kapustou, mňam.

Mám obdobia, že mi mäso nechýba aj vyše týždňa, ale žiť úplne bez neho neviem.