Mäso

Príspevok v téme: Mäso
janik38

caute vsetcia chcem sa spytat ako casto je vhodne jest maso? pristelka je vegetarianka hrozne jej vadi ze konzumujem maso denne no co by somja pre nu nespravil aspon trosku ho obmedzim
je pravda ze mavam koli nadmernej konzumaci masa traviace problemy preto sa pytam ako casto by bolo vhodne ho jest
rozmyslamnad mnozstvom 3x do tyzdna aby som aj traveniu pomohol ale vegetarianom sa urcite nestanem
dik za odpoved

simiona

Lebo napr. taká levica nespôsobí utrpenie zebre, ktorú loví a ulovila. Nie, tá zebra vôbec netrpí, určite je šťastím celá bez seba. Ach jaj.

EmilyEm123

A vzdy vsetko bolo postupne. Ak by si kazdy povedal, ze na tomto svete nic nezmeni, tak by sme to nikam nedotiahli. Aj male percento ludi dokaze zachranit kopec zvierat. A postupne nas je viac a viac a v obchodoch sa objavuje kopec veganskych vyrobkov. Je smutne, ze ludia sposobuju tolko zbytocneho utrpenia.

EmilyEm123

Zvierata nemozu prist do obchodu a vybrat si, co by si dnes dali na veceru. Ty tu volbu mas, takze toto prirovnavanie nie je na mieste.
Zvierata su umelo mnozene, aby bolo pre ludi dostatok masa a inych zivocisnych vyrobkov. Nerobia to same od seba, takze sa nemusis bat toho, ze ta raz zjedia :)

Marosko-n

Keď sa dožijete v zdravý 94 rokov tak potom môžete povedať čo ste jedli.
V minulosti sa jedlo jednoducho skromne a čo bolo navarené, či mal niekto skupinu tú alebo tú bolo to jedno, nebolo čo vyberať !
Za Ježišových čias sa pilo vino zriedné vodou, kôli dezifekcii a lepšiemu tráveniu.
Mladí by mali jesť z každého trochu aby si vybudovali zásobu pre horšie obdobie v živote.
Ak niečoho jete veľa, alebo málo prejaví sa to vašom zdraví o 5-15 rokov. Telo Vám nič nebude hlásiť dokiaľ to vie vykompenzovať. No potom už nastane neskoro a nevyliečním sa to liekmi predlžuje ku smrti.
Boh nariadil v piatok sa postiť a raz do roka 40 dní nejesť mäso a jesť menej.
Lekári vedia prečo je to tak ale Vám to nepovedia ,lebo by stratili pacientov.
Boh je z nás ľudí najmúdrejší a vie čo človeku prospieva ku zdravému životu.
Nejedzte stále rovnaké mäso- výrobky. Striedajte ich aby telo sa neotravovalo rovnakými látkami ! Telo si musí zvykať aj na stravu čo mu nepasuje aby bolo odolnejšie voči rôznym situaciam a chorobám.
Keď sa svätého Petra pýtali na dlhý život, odpovedal Striedmo jesť a striedmo piť a mali by ste v zdraví sa dožiť dlhého požehnaného veku.
To platí hlavne dnes !!!
Amerika aj EU je doslova prežratá a preto sa ku nám tisnú utečenci. Keby videli všektých chudých , nik by ku nám sa netisol.

ped

Keď budeš jesť menej mäsa a po nejakom čase si na to aj zvykneš (lebo je to forma závislosti), tak sa budeš cítiť minimálne lepšie. Tlak sa ti upraví, znížiš si riziko rak. hrubého čreva a tak - good luck:-)

janik38

EmilyEm123 a v prirode ked sa zvierata vrazdia navzajom to ti nevadi? ja som za to ze jest treba aj maso ja som si vedomi tyrania zvierat mrzi ma to ale keby su vsetcia na svete vegetariani/vegani zvierata by sa mnozili a nakoniec by zozrali nas
ja si uvedomujem co tym zvieratam robia no tym ze sa par ludi rozhodne prestat jest maso svet nezachranime
a ostatnym dakujem za odpovede

EmilyEm123

To ze to tebe nechuti neznamena, ze nebude ani inym. A strukoviny ti tu chut ani nahradit nemaju....
Je smutne, ze ludom je jedno ako su zvierata tyrane len kvoli par minutam, kedy si pochutia na ich mase.

simiona

Asi najlepšie ti píšu, že mäso asi 3x do týždňa. A namiesto mäsa si dať tofu, to nie, ja napríklad tofu neznášam. A takisto strukoviny mi nenahradia chuť mäsa.

EmilyEm123

Ahoj, normalne si nastav teda tie 3 dni v tyzdni :)
Namiesto masa ta na dlho zasytia strukoviny, ako fazula , cicer a pod. Alebo skus napriklad tofu. Su rozne druhy alebo si ho daj fo nejakej marinady, ked je tvoja frajerka vegetarianka, urcite ti vie poradit :) a velke porcie :)
Ja som veganka, posilujem a boxujem a svaly rastu ako dive aj pri takejto strave :)