Mäso

Príspevok v téme: Mäso
janik38

caute vsetcia chcem sa spytat ako casto je vhodne jest maso? pristelka je vegetarianka hrozne jej vadi ze konzumujem maso denne no co by somja pre nu nespravil aspon trosku ho obmedzim
je pravda ze mavam koli nadmernej konzumaci masa traviace problemy preto sa pytam ako casto by bolo vhodne ho jest
rozmyslamnad mnozstvom 3x do tyzdna aby som aj traveniu pomohol ale vegetarianom sa urcite nestanem
dik za odpoved

Lucianna161

:D prečo v minulosti neexistovalo vegetariánstvo/vegánstvo?
pretože ľudia neboli zmagorení internetom nezmyselnými článkami televíziou a podobne
to vymedzovanie potraví živočísneho druhu je len vymieľanie ľudských mozgov

EmilyEm123

janik38, mal by si si vyrobiť kopiju, keď si taký lovec, sám si zviera uloviť, naporcovať, nejako sa pokúsiť zapáliť oheň a upiecť si to zviera bez soli, korenia atd. Potom by som bola zvedavá, ako by sa ti to páčilo.

Porovnávať, čo bolo niekedy a čo máme k dispozícii teraz mi príde odveci.

janik38

EmilyEm123
zacinas mi celkom liezt na nervy ja som sa tu pytal tych co jedia maso kolkokrat tyzdenne ho mam jest nepytal som si priblble poznamky prehnaneho vegetariana
lucylucy ma pravdu clovek je bol a bude lovcom iba dnesna doba potlaca pudy cloveka a hadzu ludom do hlavy ze nie je vsezravec
ludia jedli maso uz velmi davno zober si keby neboli obchody presne tie tofu a ostatne veci ako by sme sa chovali? lovili by sme
tofu soja a podobne veci su iba o marketingu a vy vegetariani im robite velmi pekne reklamy
je to iba dalsi boom dnesnej doby takisto ako boli aj tie fidget spinery ci co za blbost to je
pokial tu chces stale ostatnym hadzat svoje vegetarianstve halusky do hlavy tak ta pekne poprosim aby si to uz nekomentovala tato tema je pre tych co jedia aj maso
lucylucy
suhlasim s tebou

EmilyEm123

Náhrady za živočíšnu stravu sú to len v zmysle toho, že obsahujú bielkoviny. Ale tie sú všade. Inak to nie je chápané v pravom zmysle náhrady. Či myslíš tie vegánske salámy atď? To som nikdy nejedla a ani to nemám v pláne :)

EmilyEm123

Napríklad svetová zdravotnícka organizácia už priznala, že spracované mäso je karcinogénne. Ale samozrejme, že o tom skoro nikto nevie.

Keby ješ dobre, tak mi nevrav, že by si z toho pomaly umierala, ako to tu opisuješ. To je ako keď tuční ľudia hovoria, že sa dobre stravujú a nevedia, z čoho pribrali :)

lucylucy

EmilyEm123 - no veď ak vám prestanú vyrábať tie vaše náhrady za živočíšnu stravu, potom budem zvedavá, čo spravíš :D :D

EmilyEm123

Ja nechápem, prečo sem zase miešaš jabĺčka s hruškami. Čo ty si nejaký medveď? Veď jasné, že zvieratá sa správajú inak, ako ľudia. Nechápem toto porovnávanie.

lucylucy

EmilyEm123 - jedla som všetko, čo sa dalo, k tomu som navštívila x výživových poradcov, dosť som si o vegetariánskej strave naštudovala, čiže v tom chyba nebola .. nejedela som iba ,,šaláty”, zas si nemysli, že si jediná na svete, ktorá sa rozumie vegetariánstvu .. okej, máš tie náhrady, ale keby na teba napr. v lese zaútočil vyhladovaný medveď, myslíšsi, že by sa aj on díval na to, či ti ublíži?? .. nie, roztrhal by ťa na márne kúsky, iba aby sa najedol .. a ty by si vyhladovaná spravila to isté, keby na teba zviera zaútočí a ty by si bola hladná, nechala by si sa zabiť?? .. nie, snažila by si sa zabiť ty to zviera, aby si neumrela od hladu .. nežijem na púšti, ale už mi príde naozaj choré, ako ľudia zo seba robia ja neviem čo, vyraďujú mäso .. samozrejme, je to každého vec, no taktiež je to zasa len ,,nová móda”, predtým toľko rastlinkárov nebolo .. časom to tak či tak opadne, keď ľudia prídu na to, že im to môže nielen pomôcť, ale aj uškodiť

EmilyEm123

Pud sebazáchovy v extrémnych situáciách je jedna vec a bežný život iná. Ľudia po haváriách na ostrovoch jedli aj svojich kamarátov, aby sa zachránili. A majú to robiť aj keď ich zachránia a vrátia sa domov?